офіційний сайт

БЮДЖЕТ-2025: ОБЛАСНИЙ КОШТОРИС МАКСИМАЛЬНО ЗБАЛАНСОВАНО

Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та цінової політики надала остаточні рекомендації та висновки до фінального проєкту обласного бюджету на наступний рік. Участь у роботі комісії також взяли голова Волиньради Григорій Недопад, депутати та керівники профільних управлінь ОВА.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський зауважив, що ретельна підготовча робота з формування головного фінансового документу дала хороший результат: «Якщо 2024-й ми починали з бюджетною нестачею у 300 мільйонів гривень на найнеобхідніше, яку завдяки перевиконанню дохідної частини зараз вдалося перекрити, то у 2025-й заходимо, хоч і незначним, але плюсом власних доходів в обсязі майже 50 млн грн у порівнянні з підсумками теперішнього бюджетного року. Окрім того є сподівання і на державні трансферти, 70% яких ще не розподілено місцевим бюджетам. Та найголовніше, що обласний кошторис вдалося максимально збалансувати». Він також додав, що головним пріоритетом залишається підтримка сил безпеки і оборони, і хоч усіх потреб наступного року профінансувати не вдасться, проте найкритичніші будуть забезпечені бюджетом.

Начальник управління фінансів ОВА Ігор Никитюк підтвердив: головні розпорядники коштів подали додаткових бюджетних запитів на суму майже 2 мільярди гривень, тоді як загальний обсяг обласного бюджету на 2025 рік складає 1,8 млрд грн. 80% цього ресурсу буде спрямовано на оплату праці при збереженні мінімальних соціальних стандартів та енергоносії. Він також повідомив, що сьогодні в область надійшла освітня субвенція – головне джерело забезпечення зарплатні педагогам, яка зараз розподіляється. «Що ж стосується капітальних видатків, то на початковому етапі вони заплановані теж в мінімальних обсягах – це 1 млн грн на облаштування укриття в госпіталі інвалідів та ветеранів, а також 4 млн грн – на співфінансування за міжнародними проєктами. Але є обґрунтовані очікування, що наступного року вдасться збільшити дохідну частину, в тому числі і за рахунок бронювання працівників критичних підприємств, чия заробітна плата зросте до 20 тисяч. Тож, сподіваюся, що співфінансування за проєктами міжнародної технічної допомоги буде забезпечено в повному обсязі», – запевнив головний фінансист області.

Орест Маховський зауважив, що на 2025 рік припадає значна частина фінансових зобов’язань обласного бюджету по співфінансуванню в межах 10-18% від загальної вартості вже розпочатих міжнародних програм і грантів. «На 1 вкладену бюджетну гривню ми залучимо 8-9. Те ж саме стосується і державних цільових субвенцій, де частка співфінансування становить 30%. Окрім суттєвого зміцнення матеріально-технічної бази наших освітніх, медичних і соціальних закладів, це ще й забезпечить створення нових робочих місць, а отже й додаткові надходження у вигляді податків і зборів до бюджету. Тому маємо тримати це питання у полі зору», – наполягає голова бюджетної комісії.

Підсумовуючи обговорення, голова обласної ради Григорій Недопад констатував, що за результатами прискіпливого аналізу потреб і можливостей під час бюджетних слухань, а також детальних узгоджувальних консультацій з керівництвом ОВА в проєкті обласного бюджету-2025 враховано усі пропозиції депутатів на вирішення нагальних потреб загальним обсягом у 21 млн грн. Йдеться про збільшення видатків на підтримку дітей, в тому числі й з рідкісними захворюваннями, підопічних у психоневрологічних і геріатричних інтернатах, а також волинян, які потребують дороговартісного лікування чи потерпіли від пожеж. «З 2023 року у нас не було можливості брати участь у формуванні обласного бюджету. Ми цілком усвідомлюємо особливості законодавства воєнного стану, але Конституція непорушна і під час війни, тому переконані, що обласна рада, навіть передавши повноваження розпоряджатися бюджетом військовій адміністрації, усе ж повинна бути залучено до бюджетного процесу. З призначенням нового очільника ОВА консенсусу нарешті досягнуто, з чим я усіх вітаю. Спільно узгоджений проєкт бюджетну на наступний рік днями буде винесений до сесійної зали», – зазначив Григорій Недопад.

У висновках бюджетної комісії її члени одностайністю голосів рекомендували депутатам обласної ради підтримати проєкт рішення Волиньради «Про обласний бюджет на 2025 рік».

ГОЛОВУ ВОЛИНЬРАДИ ВІДЗНАЧЕНО НАЦІОНАЛЬНОЮ СЛУЖБОЮ ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ

За вагомий внесок у стабілізацію соціально-трудових відносин, розвиток соціального діалогу та з нагоди Дня місцевого самоврядування Григорія Недопада нагороджено Почесною грамотою НСПП.

За дорученням керівника Національної служби посередництва і примирення відзнаку вручив очільник регіонального представництва територіального органу Володимир Демидюк. Він подякував очільнику головного представницького органу краю за сприяння у налагоджені тісної та конструктивної співпраці регіонального осередку НСПП із органами місцевого самоврядування області, відзначивши результативність комунікації з лідерами тергромад в рамках роботи Координаційної ради при голові обласної ради. «Налагоджена взаємодія має хороший результат. Ми систематично отримуємо вичерпну інформацію про стан соціально-трудових відносин у територіальних громадах Волині, а це допомагає оперативно реагувати і ефективно запобігати виникненню колективних трудових спорів. Волинське відділення НСПП у рейтингу найкращих регіонів по співпраці з органами місцевого самоврядування», – наголосив Володимир Демидюк.

Своєю чергою голова обласної ради подякував центральному апарату НСПП та його представництву в області за забезпечення соціальної стабільності в регіоні та налагодження соціально-трудових відносин. «У сьогоднішніх складних умовах, спричинених великою війною, економічна і соціальна стабільність краю є надзвичайно важливими. Це розуміють і голови громад, які дбають про своєчасне інформування вашої служби, адже це професійний і ефективний спосіб попередження трудових конфліктів і спорів. Тому вважаю, що ця відзнака є спільною для усіх, хто піклується про суспільну злагоду в області», – переконаний Григорій Недопад.

КНЯЗІВСЬКА БРИГАДА: 10 РОКІВ ГЕРОЇЧНОЇ БОРОТЬБИ

Сьогодні, 10 грудня, минає десятиліття від дня створення уславленої в боях 14-ї Окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

Від імені волинян керівництво та депутатський корпус обласної ради сердечно вітає звитяжне воїнство, яке від перших битв АТО/ООС і до сьогодні виконує найскладніші бойові завдання на фронтах російсько-української війни. Довічна шана тим, хто повернувся з поля бою на щиті. Волинь пишається кожним зі своїх Героїв, уболіває та підтримує.

«10 років боротьби! 10 років незламності! Народжена та загартована в боях 14-а ОМБр продовжує стійко боронити незалежність!», – зазначають в управлінні ОК «Захід» і бажають Князівським воїнам сил, мужності, незламного бойового духу, військової удачі, непохитної волі та віри у Перемогу.

Самі ж воїни закликають приєднатися до їхніх лав вмотивованих і сміливих земляків. Стверджують: це буде найкращим подарунком.

12 ГРУДНЯ – ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ ВОЛИНЬРАДИ

Голова обласної ради Григорій Недопад підписав розпорядження про скликання позачергової 29-ї сесії Волинської обласної ради VIII скликання.

Пленарне засідання відбудеться 12 грудня 2024 року об 11.00 годині.

На розгляд сесії винесено питання:

1. Про обласний бюджет на 2025 рік.

2. Про створення комунального закладу «Волинський обласний центр підготовки населення до національного спротиву» Волинської обласної ради.

3. Різне.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*