офіційний сайт

ЗАХИСНИКАМ ПЕРЕДАЛИ ЧЕРГОВИЙ АКТУАЛЬНИЙ ВАНТАЖ

Засоби зв’язку та ураження, медикаменти, а також адресні посилки воїнам із бригад, які боронять Україну на Запорізькому та Донецькому напрямках, доправили на передову депутат Волиньради Ігор Лех та народний депутат України Вячеслав Рубльов.

«Ми завезли воїнам Старлінки, мавіки, FPV-дрони та лікарські засоби. Частину цього придбали колективи комунальних підприємств обласної ради – Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, Центру позашкільної освіти та Малої академії наук, ми також долучитися власними коштами», – розповів Ігор Лех.

Необхідне спорядження передали для бійців 100-ї ОМБР, 47-ї окремої артилерійської бригади, 67-ї окремої механізованої бригади, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 12-ї окремої бригади армійської авіації та військових із батальйону «Любарт» бригади «Азов».

«Велика вдячність кожному, хто долучився до збору та купівлі такого необхідного обладнання для наших захисників. Усе це допомагає їм зберегти життя та давати гідну відсіч ворогу», – підкреслив Вячеслав Рубльов.

В РОЖИЩІ ВІДКРИЛИ ОНОВЛЕНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР

На входини запросили голову Волиньради Григорія Недопада, депутатку облради Оксану Філіпчук, парламентаря Вячеслава Рубльова.

Як розповіла очільниця Молодіжного центру Наталія Пешук, напітальний ремонт провели за залучені кошти: замінили вікна і двері, обладнали кабінети усім необхідним для роботи та навчання, а також створили студію звукозапису.

«Наш Молодіжний центр розпочав діяльність за проєктом «Молодь ТУТ. Створи простір молодіжних перспектив», робоча назва «Впровадження грантової програми підтримки діяльності молодіжного центру Рожищенської громади на 2024-2025 роки» від USAID, Irex та програми «Мріємо та діємо». За два роки залучили 24,4 тис дол. фінансової підтримку на програмну діяльність, 17,4 тис дол. – на закупівлю техніки, обладнання та меблів та майже 4 млн грн – на ремонті роботи приміщення від USAID та IREX», – каже Наталія Пешук.

За словами міського голови В’ячеслава Поліщука, організація активно працює на території Рожищенської громади. «Тому я закликаю молодь бути активними, брати участь у житті громади і долучатися до різноманітних подій. Члени Молодіжного центру проводять виїзди у населені пункти громади, організовують різноманітні навчання і дозвілля. Загалом, впродовж цього року вони провели близько 300 заходів, в яких взяли участь понад 3000 осіб», – розповів голова громади.

Голова обласної ради Григорій Недопад подякував міській ради, партнерам USAID та IREX, а також молоді громади за наполегливість та активність. «Це чудовий проєкт, який вам вдалося втілити разом, і я щиро вдячний партнерам, які долучаються до реалізації ідей нашої молоді. Переконаний, що цей молодіжний центр стане майданчиком для інших цікавих проєктів, підвищення активності нашої молоді, розвитку їхніх творчих талантів та ідей, які стануть рушійною силою для цілої громади. Пам’ятайте, що тим, хто активний, хто хоче творити щось нове, завжди допомагають. Тож мрійте і дійте», – звернувся до присутніх Григорій Недопад.

Під час відкриття молодіжного центру провели благодійну лотерею, лотами у якій були трофеї від воїнів ЗСУ. Всі виручені кошти із розіграшу будуть використані на ремонт авто та придбання приладів радіоелектронної боротьби для захисників 43-ї окремої артилерійської бригади.

ЖИТЛО ДЛЯ ВПО ТА ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ РЕГІОНУ

Про ці та інші питання йшлося сьогодні під час оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. Участь у її роботі взяли голова Волиньради Григорій Недопад, начальники РВА, окремі керівники територіальних органів центральної влади, правоохоронних структур, військових підрозділів, голови районних рад та громад області.

Учасники наради розглянули питання забезпечення власним житлом та постановку на квартирну чергу внутрішньо переміщених осіб. Директорка департаменту соціальної та ветеранської політики ОВА Оксана Гобод зауважила, що від початку великої війни, це питання на рівні області розглядається вперше, хоча є надзвичайно актуальним. На Волині зареєстровано 44 тисячі ВПО різних категорій. «Законодавством передбачено, що органи місцевого самоврядування зобов’язані сформувати фонди житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО, і надавати їм у тимчасове безоплатне користування житло за умови оплати комунальних послуг», – наголосила вона. Однак, не всі територіальні громади створили такі фонди житла та взяли на облік внутрішньо переміщених осіб. «На Волині фонд житла для ВПО перебуває у стадії формування. З 54 тергромад області лише у 7 сформовано фонд житла для тимчасового проживання ВПО», – зазначила вона. Відтак, начальникам РВА та керівникам територіальних громад доручено активізувати роботу з пошуку вільних приміщень та створення відповідних фондів житла, а також безперешкодної постановки ВПО на квартирну чергу.

Окремо було розглянуте питання щодо придбання дров внутрішньо переміщеним особам, які проживають в негазифікованих районах області. Керівникам громад рекомендовано розглянути можливість розробити місцевих програми з часткової грошової компенсації придбання твердого палива внутрішньо переміщеним особам у зимовий період.

Обговорено також стан виконання робіт з будівництва військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд вздовж українсько-білоруського кордону. Йшлося й про необхідність залучення РВА та громад в частині матеріально-технічного забезпечення військових підрозділів, які формуються для виконання завдань на взводних опорних пунктах області.

Також керівник Головного управління ДПС України у Волинській області Сергій Лисеюк поінформував присутніх про оптимізацію структури податкової служби відповідно до змін у адміністративно-територіальному устрої. «З 1 грудня ми переходимо на формат роботи лише 4-ох державних податкових інспекцій, у чотирьох новоутворених районах. З частиною громад питання уже відпрацьоване і у таких населених пунктах, як Рожище та Любешів наші інспектори працюватимуть у приміщеннях місцевих ЦНАПів. У нас є бачення у новому році запровадити проєкт виїзної податкової інспекції. Тобто усі 54 громади матимуть змогу надавати нам запити про необхідність відвідування своїх територій з метою вирішення проблемних питань щодо адміністрування платежів, які надходять до місцевих бюджетів та інших питань оподаткування», – зауважив він.

З огляду на це головам РВА та тергромад доручено розглянути можливість виділення субвенції із місцевих бюджетів для часткової компенсації витрат на пальне для виїзних бригад працівників податкової інспекції.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*