офіційний сайт

НА ЧЕСТЬ ПОКРОВИТЕЛЬКИ ВОЇНСТВА: ВОЛИНСЬКІ НАЦГВАРДІЙЦІ ОСВЯТИЛИ ГАРНІЗОННИЙ ХРАМ

Чин освячення церкви Покрови Пресвятої Богородиці звершили митрополит Луцький і Волинський Михаїл і митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор. Від імені Волиньради зі знаменною подією воїнів привітав заступник голови Григорій Пустовіт.

В урочистостях взяли участь керівництво та особовий склад частини, а також запрошені гості. Храм тут заклали ще у 2018 році і , нарешті, освячують. А вже найближчими днями тут звершуватимуть богослужіння, таїнство сповіді та причастя. У нинішні важкі часи у нацгвардійців, які не лише несуть службу з патрулювання та охорони об’єктів критичної інфраструктури, а й виконують бойову роботу на передовій, повинне бути місце сили та духовної підтримки, – вважає керівництво частини.

«Покрова Пресвятої Богородиці з давніх давен мала велике значення для українського воїнства. Їй молилися козаки на Січі, до неї звертаються сучасні захисники. Вірю, що в цьому храмі буде багато щирих молитов за нашу країну, за мирне небо над нею, за побратимів та рідних”, – зазначив Григорій Пустовіт.

ДЛЯ МЕДИКІВ, СТУДЕНТІВ І БАТЬКІВ – ЩЕ ОДИН НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ВІДКРИЛИ У МЕДІНСТИТУТІ

Від імені засновника участь у презентації тренінгово-ресурсного центру із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань родин з дітьми від народження і до трьох років взяв голова Волиньради Григорій Недопад.

Проєкт реалізовано за сприяння Дитячого фонду ООН та ГО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн». Коштом цих організацій профінансовано ремонт приміщення, умеблювання, оргтехніку, манекени-симулятори та інше обладнання. Тож партнери також прибули оцінити результат.

Виконувачка обов’язки ректора Волинського медінституту Тетяна Пастрик зауважила, що можливість облаштувати ще один ресурсно-практичний центр, тепер уже зі взаємодії медиків із сім’ями з дітьми в домашніх умовах, інститут отримав, взявши участь у відкритому конкурсі. «Новостворений центр складається з двох зон: тренінгової, де навчатимуть лікарів первинної ланки та патронажних медичних сестер, студентів, а також усіх, хто планує або вже є батьками; і симуляційної, де можна опанувати практичні навички з догляду за немовлям, визначення ризиків для дитини в домашніх умовах. У центрі працюють кваліфіковані адміністратори – це наші викладачі, які пройшли спеціальне навчання із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань», – розповіла Тетяна Пастрик.

Загалом цьогоріч у межах спільної програми «Турбота з народження вдома» ЮНІСЕФ та МОЗ створюється 12 таких тренінгово-ресурсних центрів у 7 регіонах України. І Волинський партнери відзначають як найактивніший та найініціативніший, зокрема, і в частині промоції як самої універсально-прогресивної моделі патронажу, так і ресурсного центру. «Вже проведено навчання для 165 патронажних медсестер, 3 інформаційні сесії для 14 медустанов та 2 безоплатних тренінги з відповідального батьківства, де все про догляд та піклування за новонародженою дитиною, важливість грудного вигодовування, роль батька у вихованні тощо. Ваш центр також дуже активний і дуже цікавий у соцмережах», – оцінили роботу партнери з ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» і як заохочення подарували ваучер на оплату рекламних послуг для новоствореного центру.

Голова обласної ради Григорій Недопад подякував партнерам за потужну підтримку: «Це не перший і, сподіваюся, не останній проєкт ЮНІСЕФ на Волині. Зважаючи і на війну, і, особливо, на демографічну ситуацію, допомога у наданні медичних, реабілітаційних, послуг з догляду, патронажного та соціального супроводу дітей, в тому числі й дітей з інвалідністю, і їхніх батьків – це неоціненна допомога, без перебільшення – це внесок у наше майбутнє. Також хочу подякувати керівництву та колективу медінституту за ініціативність та новаторський неспокій, за активну грантову роботу, пошук і розширення міжнародного партнерства. Результатом цього є також симуляційно-практичний центр з надання невідкладної допомоги, зокрема і реанімаційної дітям, це і пілотний проєкт «Медсестра громади», це також запровадження нових освітніх програм на вимогу часу та особливих обставин. Знаю, що у планах вже є наміри створити і центр ментального здоров’я. Не зупиняйтеся!».

На завершення до медичних сестер і братів, які саме проходять у новоствореному центрі навчання з патронажного супроводу дітей до 3 років за програмою «Турбота з народження вдома», звернувся представник ЮНІСЕФ в Україні Ігор Кацитадзе: «У минулій радянській системі охорони здоров’я медсестра була практично безправним мовчазним додатком до лікаря. Україна міняє цей пережиток, взявши курс на реформування інституту медсестринства. Медсестра сьогодні – це окремий суб’єкт, відповідальний фахівець, яка спроможна і повинна приймати самостійні рішення, що стосуються догляду, виявлення ризиків, супроводу і взаємодії з пацієнтами і їхніми родинами. Тому закликаю вас виходити із зони комфорту у прогресивний розвиток. Це надзвичайно важливо і для вас самих, і для людей, і для країни в цілому».

НА ВОЛИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ФАКСИМІЛЬНЕ ВИДАННЯ ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОГО ЄВАНГЕЛІЯ XII СТОЛІТТЯ

Цінну пам’ятку української писемності представили на загал у Музеї волинської ікони. Серед тих, хто першим побачили репринтний раритет, були перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, краєзнавці, мовознавці, науковці, духовенство, меценати, студентська молодь.

Директорка Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва розповіла, що факсимільне видання Галицько-Волинського Євангелія XII ст. побачило світ у межах видавничого проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину», що здійснюється видавництвом «Горобець» у партнерстві з іншими установами. Мета проєкту, що був започаткований у 2009 році, – повернути у вигляді факсимільних копій давні українські рукописні книги, які сьогодні зберігаються у бібліотеках та музеях країн Європи, США та, на жаль, росії. «Завдяки подвижницькій праці видавців, науковців, Українського культурного Фонду, меценатів, безцінні пам’ятки рукописної спадщини України стають доступними дослідникам і усім, хто цікавиться історією та культурою. У фондах нашого музею уже є ряд зразків писемних факсимільних видань, які безпосередньо пов’язані з Волинню, видавництво яких стало можливим з благословення тодішнього очільника Української православної церкви митрополита Володимира. Це: Луцьке Євангеліє XIV ст., Луцький Псалтир 1384 р., Холмське Євангеліє XIII ст. та інші», – зауважила вона.

Керівниця видавництва Ганна Горобець зазначила, що у 2020 році для Музею волинської ікони вони також передали шість унікальних видань. «На сьогодні ми видали вже 10 книг, тому маємо вам подарувати ще 4 наших нових видання. Так, Музей волинської ікони, стане п’ятим в Україні, який матиме повну колекцію наших факсимільних видань. У грудні-січні готуємо до друку ще два нові видання – це Дубенське і Турівське Євангеліє. Ми презентуємо наші книги не лише в Україні, а й за кордоном, бо там вважають, що всі українські середньовічні рукописи є російськими. Тому ми доносимо світові, що сучасна українська держава володіє такою багатою і непересічною спадщиною», – наголосила Ганна Горобець.

Видавці розповіли, що оригінал Галицько-Волинського Євангеліє дотепер зберігається у російській Третьяковській галереї. Електронні копії сторінок рукопису були отримані видавництвом ще до початку російсько-української війни у 2014 році. Ця пам’ятка є цінним джерелом для вивчення церковнослов’янської мови в українській редакції, адже містить діалектні особливості тогочасних жителів Галичини та Волині. Видання доповнене науковою частиною, що містить історіографічне , мовно-орфографічне та мистецьке дослідження.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук подякував видавцям та меценатам за вкрай важливу ініціативу з повернення культурної спадщини України та відновлення рукописних пам’яток. «Це дійсно ґрунтовна і дуже важлива робота, а надто у цей непростий для держави час. Важко переоцінити ваш вклад в збереження культурних пам’яток, адже це має надзвичайно велике значення для українських дослідників, істориків, філологів та мовознавців. Формуючи такі фонди, ми зміцнюємо фундамент української державності. Хотілося б, щоб після нашої перемоги не лише меценати, а й держава долучалися до цієї справи, бо ці рукописи допомагають нам розвіяти міф про братерство двох народів і говорити про те, що українська нація – одна з найдревніших у східній Європі. Я переконаний в тому, що москва впаде, а Київ знову займе почесне місце як одна з найбільших столиць наймогутнішої, найкращої держави в світі, і нам вдасться повернути оригінали рукописів, туди, де вони по праву мають бути», – резюмував Юрій Поліщук.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*