офіційний сайт

80 РОКІВ УСПІХУ: ВІД ФЕЛЬДШЕРСЬКО-АКУШЕРСЬКОЇ ШКОЛИ ДО ВОЛИНСЬКОГО МЕДІНСТИТУТУ

З нагоди поважного ювілею обласного комунального освітнього медзакладу відбулась урочиста академія. Привітати педколектив і студенство прийшли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, заступник очільника ОВА Тарас Шкітер, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, випускники, а також лікарсько-наукова спільнота.

На початку заходу пролунали слова вдячності для усіх мужніх захисників та захисниць – випускників медінституту, а полеглих викладачів та випускників, а також усіх сучасних українських Героїв вшанували хвилиною мовчання. Ведучі дійства розповіли присутнім про основні віхи становлення та розвитку закладу, який було засновано у 1944 році, як фельдшерсько-акушерську школу.

Керівниця медінституту Тетяна Пастрик зауважила, що повага до історії закладу та людей, котрі її творили, – це і є фундамент, на якому нині розбудовується його сучасність. «Сьогодні Волинський медінститут – це сучасний заклад вищої освіти, у нас є три повноцінні навчальні корпуси, десятки кабінетів у закладах охорони здоров’я, близько 800 здобувачів освіти, більше сотні викладачів та тисячі випускників. Ми маємо величезний досвід у підготовці висококваліфікованих акушерок, медичних сестер, фельдшерів та фармацевтів. Нинішній ювілейний рік для нас особливий, адже це рік першого випуску магістрів медсестринства, а також бакалаврів -парамедиків та фармацевтів на Волині, – наголосила вона. – Ми постійно розвиваємось, започатковуємо нові спеціальності і нині переходимо на новий для нас рівень – симуляційного навчання і задля цього розбудовуємо навчально-науковий центр медичної симуляції. Ми ініціюємо проведення щорічних міжнародних науково-практичних конференцій з актуальних питань медичної науки. На базі інституту функціонує потужний тренінгово-ресурсний центр. В освітніх закладах ми реалізовуємо проєкт «Обізнана молодь», беремо участь у пілотному проєкті «Медсестра громади» та інших».

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук привітав випускників, студентів та викладачів медінституту із цією знаковою ювілейною датою від імені голови та депутатів Волиньради. «Ви сьогодні продемонстрували, що знаєте, зберігаєте та шануєте історію свого закладу, а це свідчить про те, що медінститут неодмінно матиме успішне майбутнє. Поряд із нинішнім 80-ти річчям з дня заснування, ваш заклад вже у лютому наступного року буде святкувати ще один невеличкий ювілей, а саме 5-ту річницю з часу, коли обласна рада ухвалила рішення про створення на базі медколеджу Волинського медичного інституту. Як показав час, депутати ухвалили правильне рішення, заклад має значні досягнення та поступ. Бажаю вам реалізації усіх амбітних планів і задумів. Зичу, аби наступні роки вашої історії ми відзначали уже під мирним українським небом. Нехай усі ваші випускники, які сьогодні боронять Україну та рятують життя наших воїнів, своїх побратимів, повернуться до мирного життя живими і неушкодженими», – наголосив він.

Також з нагоди свята Юрій Поліщук вручив Почесні грамоти та подяки обласної ради працівникам медичного інституту.

МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ: У МУЗЕЇ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ – УНІКАЛЬНА ВИСТАВКА

У презентації експозиції взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, представники духовенства та творчої інтелігенції, студенти і школярі.

Винятковий за своєю суттю мистецький проєкт представлений 43-ма творами українських художників, головні образи яких– українська Мадонна та сьогодення, спотворене російськими злочинами. «Ми залучили художників з усієї України – Одеси, Харкова, Києва. Свої роботи вони писали під час війни, під атаками бомб і безпілотників, вони пережили втрати рідних, своїх длмівок. Їхні історії життя наповнені трагедією. Ці люди – зріз нашої країни. В своїх роботах вони зобразили міста, які найбільше постраждали від війни», – розповів автор ідеї та організатор мистецького проєкту, народний художник України Володимир Козюк.

Проєкт об’єднав 23 українських художників із дванадцяти міст України. Це розповідь про звірства і злодіяння, які чинить росія, через трактування образу Божої матері, і демонстрація страждання українців та щоденних руйнувань їхнього життя.

«У музеї Волинської ікони ми бачили різні образи Божої Матері. Це і сувора Божа Матір на картинах Богородиці «Одигітрія», це і любляча, ніжна Матір на іконах Богородиці «Замилування», милосердна – на іконах «Покрови», скорботна – на іконах «Оплакування» та на зображенні розп’яття. Зараз перед нами образ матері, жінки. Образ української Мадонни, Божої Матері втілено на картинах, де зруйновані наші міста, наповнені жалем і болем цілого українського народу», – зазначила директорка музею Тетяна Єлісєєва.

Автори проєкту додають: його мета – показати проблематику та історію України через образ «Української мадонни» в оточенні найважливіших історичних пам’яток тих регіонів, які вона представляє. Це не лише образ Божої Матері, але і кожної української жінки, яка віддала свого сина захищати цілий народ та продовжує вірити в перемогу і Бога.

«Щиро пишаюся тим, що музей Волинської ікони – лише третій зал після Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» та українського Парламенту, де презентують цей проєкт. Ця виставка викликає шалені емоції і вражає. На цих картинах ми бачимо не тільки трагедію і горе, а й оптимізм та прагнення до життя, бо на кожному полотні зображена жінка, яка оберігає майбутнє – свою дитину. Вдячний авторам, меценатам, художникам за цей справді унікальний проєкт, який нікого не залишить байдужим», – зазначив Юрій Поліщук.

Виставка триватиме впродовж місяця. У музеї також можна буде придбати каталог виставки, кошти від продажу якого будуть направлені на допомогу ЗСУ.

«ТВОРИМО МАЙБУТНЄ ЗАРАДИ УКРАЇНИ!»: ОСВІТЯН ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ ДНЕМ

З нагоди прийдешнього професійного свята волинська педагогічна родина зібралась на урочисту академію. Вручити освітянам заслужені відзнаки прибули перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук та заступник начальника ОВА Олександр Троханенко.

Учитель за фахом Юрій Поліщук переказав слова вітань та вдячності усій педагогічній спільноті Волині від імені голови Григорія Недопада та депутатського корпусу Волиньради. «Сьогодні Україна тримається, бореться і б’ється за свою незалежність не в останню чергу саме завдяки тому, що в нашій державі є сильна освітня галузь і потужні освітяни. Адже на полі бою ваші учні, студенти, ваші діти, які отримали хороші освіту та виховання. Перебуваючи із волонтерськими місіями на передовій, я часто зустрічаю там і своїх учнів, а тому із гордістю впевнено можу сказати, що ми з вами виховали справжніх громадян України, патріотів своєї Батьківщини. Наші учні хороші, а наші захисники – найкращі. Ми маємо відмінних воїнів, які володіють усіма необхідними знаннями та вміннями для ведення бою або ж для порятунку життя побратимів. Сьогодні фактично кожен наш освітній заклад перетворився на волонтерський штаб, тому велика вам шана та подяка за підтримку наших воїнів. Переможного миру усім нам! Нехай на фасадах наших шкіл, коледжів, університетів більше ніколи не з’являються нові пам’ятні дошки, а освітній процес нехай повернеться у звичне, мирне русло», – наголосив він.

За системну роботу і високий професіоналізм, відданість справі та вагомий особистий внесок в реалізацію державної політики в сфері освіти і науки волинські освітяни отримали найвищі відзнаки профільного Міністерства, обласної ради та облвійськадміністрації.

Окрім того, цього дня було вручено щорічні обласні премії імені Йосипа Гошовського за заслуги у сфері освіти. Так, рішенням обласної ради у 2024 році цією премією нагороджено 5 педагогів:вчительку фізики ліцею № 13 міста Ковеля Тетяну Войтюк, директора Луцького ліцею №4 ім. Модеста Левицького Олександра Мишковця, вчителя історії, громадянської освіти, економіки, заступника директора з навчально-виховної роботи Володимирського ліцею №5 ім. Анатолія Кореневського Олександра Тарасюка, вчительку фізики Нововолинського наукового ліцею Лілію Шустік та вчительку німецької мови Княгининівського ліцею Наталію Якимчук.

Також було відзначено лауреатку обласної Премії ім. Лесі Українки, якою цьогоріч стала вчителька української мови та літератури Нововолинського наукового ліцею Оксана Торчило, а також лауреата обласної премії ім. Михайла Кравчука – учителя інформатики Луцького ліцею №9 Андрія Роговського.

Святковий настрій усім присутнім на урочистостях дарували вихованці Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*