День: 11.09.2024
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ МЕДИЧНОЇ КОМІСІЇ
У порядку денному – питання про погодження тарифів на платні послуги, а також проєкт звернення щодо повноцінного харчування військовослужбовців у лікувальних закладах. Участь у роботі постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.
Ініціатором звернення до Кабінету Міністрів щодо гідного харчування бійців, які перебувають на лікуванні чи реабілітації виступив депутат Волиньради та діючий військовослужбовець Андрій Козюра. «Ті, хто лікується у військових госпіталях, отримують харчування вартістю 150-160 грн на день. А в цивільних лікарнях – це лише 40-45 грн в день. Це не зовсім рівні умови. Кабінет Міністрів прийняв постанову № 955, де передбачено, що військовослужбовці під час лікування і реабілітації в закладах охорони здоров’я усіх форм власності забезпечуються за рахунок державного бюджету щоденним харчуванням за нормою №5, яка застосовується у військово-медичних закладах», – пояснив Андрій Козюра.
Він додав, що згідно з постановою, держава щомісяця мала би відшкодовувати медичним закладам компенсацію витрат на покращене харчування військових. «Цим зверненням ми клопочемо, щоб якнайшвидше ця постанова почала діяти», – підкреслив Андрій Козюра.
Члени профільної комісії погодились із тим, що таке звернення на часі і потрібне для гідного забезпечення лікування військовослужбовців, тож схвалили його і рекомендували сесії підтримати відозву.
Також депутати погодили перелік платних послуг, які надаватимуться населенню в обласній клінічній лікарні. Так, якщо громадяни звертаються до спеціалістів медичного закладу без направлення лікаря, їм доведеться оплачувати консультації лікарів, різноманітні послуги, лабораторні дослідження. Якщо ж пацієнти звертаються в лікарню за направленням лікаря, то вартість послуг оплачує Національна служба здоров’я України.
ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА СЕСІЙНІ ПРОЄКТИ
Під час засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянуто низку проєктів рішень, які будуть винесені на найближчу чергову сесію.
Зокрема, відповідно до оновленого законодавства щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування виникла необхідність внесення змін до Положення про постійні комісії. Відтепер засідання постійної комісії буде повноважним, якщо в ньому бере участь більше половини від її загального складу; під час засідань постійних комісій депутати, посадові особи місцевого самоврядування та інші доповідачі зобов’язані використовувати державну мову; висновки і рекомендації постійної комісії приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником або секретарем комісії, а протоколи засідань комісії, в яких зазначаються результати поіменного голосування, підписуються головою і секретарем комісії. Депутати підтримали пропозицію голови профільної комісії Анатолія Вітіва і рекомендували залишити без змін: норму, яка передбачає скликання постійної комісії у міру необхідності, але не рідше одного разу в квартал.
Також, з огляду на законодавчі зміни, є потреба в актуалізації і Регламенту Волинської обласної ради восьмого скликання. Пропонуються: гласність роботи Ради забезпечується на офіційному вебсайті Ради, через засоби масової інформації та соціальні мережі; відкритість та гласність роботи Ради забезпечується оприлюдненням проєктів рішень ради з метою їх громадського обговорення та внесення пропозицій; проєкти рішень ради оприлюднюються на офіційному вебсайті обласної ради не пізніше, ніж за десять робочих днів до дати їх розгляду, якщо інше не передбачено чинним законодавством; засідання постійної комісії підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням упродовж 5 років та оприлюдненням відеозапису на офіційному вебсайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису на умовах і в порядку, передбачених чинним законодавством.
Члени комісії рекомендували сесії підтримати й проєкт рішення «Про внесення змін до Положення про звання «Почесний громадянин Волині». Зміни торкнуться одноразової матеріальної винагороди номінантам, її не виплачуватимуть у випадках, коли звання «Почесний громадянин Волині» присвоюватиметься іноземцям або посмертно.
Депутати урадили внести зміни й до рішення обласної ради від 25 листопада 2020 року № 1/11 «Про утворення та затвердження складу постійних комісій обласної ради». Так, нову депутатку обласної ради Людмилу Панасюк пропонується увести до складу постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, а депутатів Валентина Кошельника та Павла Цибульського, які склали свої повноваження, вивести із профільних комісій, членами яких вони були.
Профільною комісією рекомендовано обласній раді на черговій сесії схвалити проєкт рішення «Про перейменування села Пархоменкове». Таким чином буде підтримано ініціативу жителів села Пархоменкове, Устилузької міської ради та Володимирської районної ради, а Волиньрада звернеться із клопотанням до Верховної Ради України щодо перейменування цього сільського населеного пункту – на село Видранка.
ПРОКУРОР ОБЛАСТІ ПОІНФОРМУВАВ ПРО СТАН ЗЛОЧИННОСТІ
Члени постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією депутати заслухали інформацію про результати діяльності Волинської обласної прокуратури за перше півріччя 2024 року.
Головний прокурор області Віктор Тимчук зауважив, що найбільш поширеними за цей період були злочини у сфері екологічної безпеки. «Це, зокрема, крадіжки лісодеревини та інші порушення у сфері лісокористування. За пів року скеровано до суду 16 обвинувальних актів. Загальна сума збитків 22 млн грн. Є у нас кримінальні провадження як дрібні, так і щодо організованих злочинних груп, – розповів він. – Незаконного видобутку бурштину на території області не ведеться, втім Волинь стала локацією для незаконного зберігання сонячного каменю, який було видобуто на території сусідніх областей. Від початку року 5 кримінальних проваджень було скеровано до суду та вилучено близько 100 кг бурштину».
Відповідаючи на питання голови комісії Анатолія Вітіва, прокурор Волині окреслив ситуацію й щодо незаконного переправлення військовозобов’язаних за кордон. За словами Віктора Тимчука, ця проблематика під час війни залишається актуальною, оскільки на території області є два діючих пункти пропуску. «За 6 місяців зареєстровано 153 кримінальних провадження, коли особи намагались виїхати по підроблених документах. З них 50 обвинувальних актів уже було скеровано до суду. Виявлено дві злочинні групи, які займались організацією незаконного перетину державного кордону, у тому числі за посередництвом благодійних фондів та інших організацій», – наголосив він.
За результатами розгляду інформацію прокурора члени профільної комісії взяли до відома та рекомендували сесії підтримати відповідний проєкт рішення.
Окрім того, депутати визначили кандидатуру нового представника до складу поліцейської комісії Управління поліції охорони у Волинській області у зв’язку із поданою заявою про вихід одного із її членів. Відповідно до нормативних документів представників громадськості до складу комісії делегує обласна рада. Так, члени комісії підтримали кандидатуру Володимира Солоненка, якого до складу комісії рекомендувала Волинська обласна організація «Української спілки ветеранів Афганістану».
На розгляд сесії рекомендовано внести та підтримати проєкт рішення «Про внесення змін до рішення обласної ради від 03 листопада 2022 року № 19/11 “Про обрання представників до складу поліцейської комісії Управління поліції охорони у Волинській області».