офіційний сайт

МАЙСТЕРНЯ ПРИМИРЕННЯ: ЯК ГОЇТИ ІСТОРИЧНІ РАНИ

На запрошення організаторів – Товариства польсько-українського примирення участь у дискусії взяли голова Волиньради Григорій Недопад та депутат обласної ради Андрій Бокоч.

Обмінятися думками про минуле заради майбутнього до інтеграційного центру Замлиння, що на території Вишнівської громади, з’їхалися історики, краєзнавці-дослідники, представники інститутів пам’яті та громадських організацій обох країн. Засновник інтеграційного центру отець Ян Бурас зауважив, що Майстерні є багатоформатною платформою для культурного та історичного діалогу між поляками й українцями, а відкритий обмін думками про складні моменти спільного минулого дозволять учасникам краще зрозуміти точку зору один одного.

Під час невимушеної і відвертої розмови йшлося про спільність історичних, культурних та родинних стосунків обох народів, а також трагічні події минувшини. Зазначалося, що їм охоче дають оцінки і політики, і суспільство, проте визначальне слово має бути за науковцями. Надто у такій вразливій і непростій сфері як етнічна. І особливо у намаганні знайти відповіді на такі складні питання як «на чиєму боці історична правда?» і «хто починав першим?».

«Сьогодні ми маємо можливість відкрито і вільно обговорювати суперечливу історичну спадщину. Ця обставина є не тільки виміром гармонійної інтеграції наших культур і народів, це – головний показник рівня цивілізованості держав. Відслідковуючи ланцюг подій, що призвів до цієї страшної трагедії, заручниками і жертвами якої виявилися тисячі ні в чому не винних людей з обох сторін, варто пам’ятати, ким це було спровоковано. Російська імперська гідра завжди була нетерпима до тих, хто жив краще. Їхня історія ница, вона заснована на війні, крові і брехні. У нас досі спільний ворог. І перед його загрозою нам не слід викликати із небуття духів минулої ворожнечі, натомість варто зосередитися на побудові спільного європейського майбутнього. І в Польщі, і в Україні є сили, які воліють гоїти історичні рани наших народів за рецептами Нельсона Мандели, а не Йосипа Сталіна. І це дає підстави вірити, що дружба і взаємовигідна співпраця між нашими братніми народами триватиме і розвиватиметься», – висловив переконання Григорій Недопад.

Учасники українсько-польського проєкту примирення упродовж кількох днів разом переживатимуть історію не лише через дискусії, але й через мистецьку діяльність, медитації, прибирання кладовищ, відвідування спільних історичних місць. У програмі Майстерень відбудеться низка зустрічей з польськими та українськими істориками і духовенством, терапевтичні заняття, лекції на різні теми, концерти традиційної музики та спільне приготування волинських страв.

4 ЛИПНЯ – ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ

З нагоди 9-ої річниці створення з професійним святом волинських поліцейських привітали голова обласної ради Григорій Недопад, очільник ОВА Юрій Погуляйко, митрополит Луцький та Волинський Михаїл, начальник ГУ ДСНС України в області Мирослав Дем’янчук, а також керівники силових структур.

Начальник ГУНП в області Олег Сліпчук зауважив, що за ці 9 років в напрямку реформування української правоохоронної системи держава для поліції і, відповідно, поліція для держави зробили чимало.

«Лише за останній рік Міністерством внутрішніх справ спільно із Національною поліцією України підготовлено ряд законодавчих та підзаконних актів для імплементації нашої держави до Європейського союзу. Переконаний, що ми крокуємо правильним шляхом, і вже найближчим часом Україна буде європейською державою не лише на словах, а й на ділі, – наголосив він. – На жаль, три останні роки ми відзначаємо День Нацполіції в умовах повномасштабної війни. Поліцейські разом з іншими службами сил оборони стали на захист України та беруть участь у зведених загонах, бригадах та батальйонах. Вони захищають нашу державу ціною власного життя і здоров’я».

Олег Сліпчук закликав усіх присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять поліцейськийх та усіх новітніх Героїв, які загинули у роки великої війни. Він також зауважив, що працюючи на Волині, своїм головним завданням на сьогодні вважає навчити та зберегти особовий склад відомства, аби спільно забезпечувати спокій та підтримувати правопорядок на деокупованих територіях держави.

Голова обласної ради Григорій Недопад від імені обранців волинської громади подякував правоохоронцям за їх мужність, патріотизм та відданість обраній професії, гасло якої – служити та захищати.

«Ми переживаємо сьогодні найстрашніші сторінки новітньої історії України. І поліцейським доводиться не лише оберігати спокій громадян на відносно безпечних територіях, а й зі зброєю в руках на південних і східних фронтах захищати територіальну цілісність нашої держави. Переконаний, що кожен поліцейський, який присягнув на вірність українському народові, буде виконувати свій священний обов’язок з честю і гідністю, як належить справжньому патріоту своєї держави», – підкреслив він.

За сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у справу забезпечення охорони прав і свобод людини, підтримання публічної безпеки і порядку подяками Григорій Недопад нагородив: оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Камінь-Каширського районного відділу поліції Віктора Лісіка, інспектора з мобілізаційної роботи, територіальної оборони та цивільного захисту управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в області Юрія Лукаша, старшого інспектора з особливих доручень відділу охорони публічного порядку, масових і охоронних заходів управління превентивної діяльності ГУНП Наталію Пачковську, старшого інспектора групи кадрового забезпечення роти поліції особливого призначення ГУНП Оксану Євлошевську та інспектора відділу забезпечення вибухобезпеки управління вибухотехнічної служби ГУНП Тараса Сидорчука.

Загалом, з нагоди 9-ої річниці створення Національної поліції України було відзначено понад сотню працівників поліції, які отримали цінні подарунки і подяки МВС та ГУНП, а також чергові спеціальні звання.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*