офіційний сайт

МАЙСТЕРНЯ ПРИМИРЕННЯ: ЯК ГОЇТИ ІСТОРИЧНІ РАНИ

На запрошення організаторів – Товариства польсько-українського примирення участь у дискусії взяли голова Волиньради Григорій Недопад та депутат обласної ради Андрій Бокоч.

Обмінятися думками про минуле заради майбутнього до інтеграційного центру Замлиння, що на території Вишнівської громади, з’їхалися історики, краєзнавці-дослідники, представники інститутів пам’яті та громадських організацій обох країн. Засновник інтеграційного центру отець Ян Бурас зауважив, що Майстерні є багатоформатною платформою для культурного та історичного діалогу між поляками й українцями, а відкритий обмін думками про складні моменти спільного минулого дозволять учасникам краще зрозуміти точку зору один одного.

Під час невимушеної і відвертої розмови йшлося про спільність історичних, культурних та родинних стосунків обох народів, а також трагічні події минувшини. Зазначалося, що їм охоче дають оцінки і політики, і суспільство, проте визначальне слово має бути за науковцями. Надто у такій вразливій і непростій сфері як етнічна. І особливо у намаганні знайти відповіді на такі складні питання як «на чиєму боці історична правда?» і «хто починав першим?».

«Сьогодні ми маємо можливість відкрито і вільно обговорювати суперечливу історичну спадщину. Ця обставина є не тільки виміром гармонійної інтеграції наших культур і народів, це – головний показник рівня цивілізованості держав. Відслідковуючи ланцюг подій, що призвів до цієї страшної трагедії, заручниками і жертвами якої виявилися тисячі ні в чому не винних людей з обох сторін, варто пам’ятати, ким це було спровоковано. Російська імперська гідра завжди була нетерпима до тих, хто жив краще. Їхня історія ница, вона заснована на війні, крові і брехні. У нас досі спільний ворог. І перед його загрозою нам не слід викликати із небуття духів минулої ворожнечі, натомість варто зосередитися на побудові спільного європейського майбутнього. І в Польщі, і в Україні є сили, які воліють гоїти історичні рани наших народів за рецептами Нельсона Мандели, а не Йосипа Сталіна. І це дає підстави вірити, що дружба і взаємовигідна співпраця між нашими братніми народами триватиме і розвиватиметься», – висловив переконання Григорій Недопад.

Учасники українсько-польського проєкту примирення упродовж кількох днів разом переживатимуть історію не лише через дискусії, але й через мистецьку діяльність, медитації, прибирання кладовищ, відвідування спільних історичних місць. У програмі Майстерень відбудеться низка зустрічей з польськими та українськими істориками і духовенством, терапевтичні заняття, лекції на різні теми, концерти традиційної музики та спільне приготування волинських страв.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*