офіційний сайт

ВІЙНАМИ ВТОМЛЕНА ТА НІКИМ НЕ ЗЛОМЛЕНА…

Таку назву мав атестаційний концерт-іспит з диригування капелою бандуристів «Срібні струни Волині» Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. На запрошення художньої керівниці капели участь у заході взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Диригентську майстерність студентів IV курсу коледжу оцінювала державна атестаційна комісія на чолі із професоркою Національної академії мистецтв України, Народною артисткою України Євгенією Черказовою. Свій професійний рівень та диригентські уміння в роботі з музичним колективом демонстрували цьогорічні випускниці коледжу Дарина Нестерук, Анна Тимощук, Тетяна Бабич, Дарина Пикалюк, Софія Шевчук та Анна Повх.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт зазначив, що вперше присутній на такому відповідальному заході для студентства та їх наставників. «Забезпечити злагоджене, спільне поліфонічне звучання чималого музичного колективу – це неймовірно складно. Для диригентів – головне і найперше завдання – налаштувати музикантів, друге залежить від рівня виконавців, третє – це власне професійний рівень диригента, його вміння відчувати кожен інструмент окремо і капелу загалом, його здатність домогтися бездоганно гармонійного звучання. Тож нехай нинішній іспит стане іспитом відкриттів. Щоб кожен майбутній диригент сповна розкрив свій талант, вміння та організаторські здібності. Знаючи високий рівень студентів цього коледжу, я не маю сумнівів, що сьогодні буде все ідеально. Зичу усім нам якнайшвидшої перемоги та миру, аби й надалі мати змогу розвивати українську культуру, плекати нашу ідентичність, творити свою країну та націю», – резюмував він.

УСПІШНІСТЬ – 98%: ЗВІТУВАЛА ДИРЕКТОРКА КНЯГИНИНІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

Збори трудового колективу, під час яких т.в.о. керівника обласного комунального освітнього закладу Ольга Омелько підсумувала навчальний рік, відвідав і голова обласної ради Григорій Недопад.

Основним результативним показником діяльності Княгининівського ліцею його керівниця вважає якість опанованих вихованцями знань.Так, за результатами річного оцінювання в цілому успішність ліцеїстів – 98%. З 90-та теперішніх випускників 13-ро нагороджені золотими медалями, 6 – срібними. Що ж до наукових здобутків, якими пишаються у Княгининівському ліцеї, то учні стали переможцями ІІІ (обласного) етапу учнівських олімпіад де здобули 12 призових місць, 3 ліцеїстів стали призерами конкурсів-захистів науково-дослідницьких проєктів Волинської обласної малої академії наук, долучилися до Всеукраїнського конкурсу «Олімпіада геніїв України» – GENIUS Olympiad Ukraine-2024 – 3 переможців, а також вибороли призове місце у XXІІІ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднайтеся ж, брати мої!».

За словами Ольги Омелько річний бюджет установи склав понад 20 млн. грн., більше 10 з яких – це кошти обласного бюджету. Окрім цього на рахунки спеціального фонду закладу надійшло більше 3 млн. благодійних внесків, грантів, подарунків та від господарської діяльності. Основна частина витрат ліцею становить оплата праці, енергоносіїв та харчування здобувачів освіти. Загальні витрати на одного учня становлять 52 336 грн.

«Щоб забезпечити належні умови для навчання, у ліцеї наявне найпростіше укриття, яке розраховане на 500 осіб. Також за звітний рік влаштували систему відеоспостереження, відремонтували систему аварійного освітлення у спальному корпусі та їдальні, встановили додаткові джерела автономного живлення, а також налагодили та модернізували мережу інтернету, зокрема в укритті», – зазначила Ольга Омелько. Вона додала, що були замінені водогін та каналізація між корпусами, відремонтовані санвузли і душові приміщення у спальному корпусі, а за рахунок благодійної допомоги придбали комп’ютерну техніку та обладнання.

Очільниця ліцею планує впроваджувати сучасні освітні інноваційні технології, розвивати профільне навчання, STEM-освіту і STEM-лабораторії, Школи лідерства, у якій учні навчатимуться азів управлінської діяльності, фінансової та інформаційної грамотності.

«Є і господарські питання, які потребують вирішення: маємо облаштувати штучну вентиляцію в укритті, відремонтувати покрівлю їдальні, завершити реконструкцію приміщень харчоблоку, провести гідроізоляцію стін підвальних приміщень, що використовуються як укриття, а також оновити штучне покриття спортивного майданчика. Всі ці ідеї покликані перетворити ліцей на простір можливостей і відкриттів, на майданчик для професійного зростання педагогів і для самореалізації учнів»,– переконана директорка ліцею.

Ольга Омелько додала, що упродовж року учнівський. Педагогічний та батьківський колективи активно долучались до численних волонтерських, благодійних акцій, ініціатив та зборів на підтримку Збройних Сил України.

Григорій Недопад високо оцінив роботу адміністрації та педагогічного колективу ліцею. «Дякую за вашу роботу! Заклад зразковий, про нього знають не лише на Волині, а й в Україні. Що ж до планів розбудови, то ми будемо працювати над тим, аби були передбачені кошти в обласному бюджеті на невідкладні та першочергові потреби», – відзначив голова обласної ради.

За результатами голосування збори трудового колективу визнали роботу очільниці закладу Ольги Омелько задовільною.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*