офіційний сайт

ПРОЗОРІСТЬ ВЛАДИ НА МІСЦЯХ – НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Такою була тема засідання круглого столу ініційованого парламентським Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. В режимі онлайн до дискусії доєднався голова Волиньради Григорій Недопад.

Участь в обговоренні також взяли очільники громад, районних рад, представники провідних асоціацій органів місцевого самоврядування, міжнародних та вітчизняних інституцій та експертне середовище. Захід відбувся за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Учасники обмінялись думками щодо ключових положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», прийнятого Верховною Радою України 22 лютого 2024 року, що на разі очікує на підпис Президента України.

Перший заступник голови профільного Комітету ВРУ Роман Лозинський зауважив, що після завершення воєнного стану документ зобов’язує ради усіх рівнів провадити онлайн-трансляцію сесій, постійних комісій, а також збереження відеозаписів упродовж 5-ти років. Крім того обов’язковою є публічність інформації щодо об’єктів права власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єктів їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад, в тому числі інформації за результатами інвентаризації, проведеної згідно із законодавством.

Керівник відділу багаторівневого управління програми «U-LEAD з Європою» Сорен Гербст зауважив, що цей закон лише сприятиме євроінтеграції України, оскільки посприяє більш прозорій та ефективній роботі органів місцевого самоврядування, а отже посилить вплив громади на процеси ухвалення рішень на місцях.

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування профільного парламентського Комітету Віталій Безгін додав, що новий закон – це про відповідальність перед суспільством та прозорість процедур всередині громад, а без цього євроінтеграція та робота із європейськими фондами та структурами є вкрай проблематичною.

Своєю чергою голова Волиньради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад з питань регіональної політики Григорій Недопад зауважив, що більшість рад різних рівнів в Україні ще до прийняття законодавчих новацій з власної ініціативи у своїй роботі максимально дотримувались принципу прозорості, підзвітності та відкритості, і Волинська обласна рада не є винятком.

«Працівниками апарату обласної ради здійснюється відео та фотофіксація усіх пленарних засідань сесій та профільних комісій, ми анонсуємо та оприлюднюємо порядки денні, а у підсумку висновки, рекомендації та протоколи комісій, а також рішення сесій на офіційному веб-сайті. Окрім того, на наших засіданнях присутні представники місцевих телеканалів та інших медіаресурсів. За підсумками моніторингу 2023 року Рух «Чесно» прозорість діяльності Волиньради оцінив у найвищу кількість балів. Крім того, у нас ефективно функціонує координаційна рада органів місцевого самоврядування при голові обласної ради. Ми проводимо предметні комунікації щодо новацій у законодавстві, обговорюємо найбільш актуальні для громад питання, аби спільно знайти шляхи їх вирішення. На найближчому засіданні обговоримо і цей новий закон, обміняємось думками щодо його практичної імплементації безпосередньо у кожній із наших територіальних громад. Також за підсумками дискусії напрацюємо свої пропозиції та рекомендації, які, сподіваюсь, будуть враховані нашими колегами з Верховної Ради», – зауважив Григорій Недопад.

Учасники заходу у свої виступах також окреслили сучасний стан та пріоритеті напрямки для посилення відкритості у діяльності органів місцевого самоврядування. Обговорили і значення відкритості та прозорості у забезпеченні ефективного управління на місцях.

КАНАДСЬКІ ХІРУРГИ ДОПОМОГЛИ «ПОВЕРНУТИ» ОБЛИЧЧЯ УКРАЇНСЬКИМ ВОЇНАМ

Голова Волиньради Григорій Недопад особисто подякував медикам-місіонерам за допомогу у відновленні захисників та безцінний досвід, яким іноземні партнери поділилися з українськими колегами.

Команда фахівців найбільшої травматологічної клініки Канади Sunnybrook Health Science centre спільно з волинськими лікарями провели серію надскладних комбінованих реконструктивних операцій. Усі пацієнти потребували заміщення кісток черепа, вщент зруйнованих внаслідок осколкових уражень. Йшлося не лише про відновлення естетичного вигляду, а й життєво важливих функцій. Тому втручання потребувало одночасної участі щеплено-лицьових, пластичних та нейрохірургів. І канадійці продемонстрували новітні технології таких оперативних втручань тривалістю по 5-7 годин кожне. Для кожного пацієнта на етапі планування операцій за попереднім 3D моделюванням в Канаді були виготовлені високотехнологічні імпланти, за допомогою яких хірурги і провели реконструкцію склепінь черепа, обличчя та щелепно-лицьової ділянки.

Окрім того для майже 50-ти щелепно-лицьових та нейрохірургів з усієї України вони провели спеціалізований семінар-навчання, під час якого поділилися досвідом і на муляжах відпрацювали технології, аби максимально підготувати українських колег до нових викликів.

«Ми надзвичайно вдячні команді клініки Sunnybrook Health Science centre за цей неоціненний під час війни досвід порятунку і відновлення наших воїнів, повернення їх до повноцінного життя. Хочу подякувати також і благодійному фонду «Волинь СОС Медікал» та його засновниці Наталі Ариванюк, завдяки чиїй ініціативі і стало можливим таке партнерство. Спасибі також волинським медикам за прагнення до постійного професійного вдосконалення та запровадження нових видів високоспеціалізованої медичної допомоги», – звернувся до присутніх голова обласної ради Григорій Недопад.

Директор обласної клінічної лікарні Олександр Дудар своєю чергою подякував голові Волиньради за логістичне і транспортне забезпечення візиту делегації канадійських колег.

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ РАДИ З ДНЕМ ПРИКОРДОННИКА

Сьогодні наші вітання і вдячність адресовані тим, хто у будень і свято, вдень та вночі, за будь яких погодних умов забезпечують безкомпромісну охорону державного кордону від різного типу загроз. Складаємо шану мужності і героїзму тим, хто удосвіта 24 лютого 2022 року першими зустріли російських окупантів і вже третій рік поспіль дають їм відсіч у складі воєнізованої бригади Держприкордонслужби «Сталевий кордон» та протидіють диверсійно-розвідувальним ворожим вилазкам уздовж усієї лінії кордону. Вічна пам’ять охоронцям та оборонцям державних рубежів, які віддали життя за незалежність і цілісність країни у визнаних міжнародною спільнотою межах.

Бажаю міцного здоров’я, сили духу, стійкості та наполегливості у несенні служби, результативності й успішності виконання бойових завдань, віри у нашу перемогу, щасливу долю країни і її народу! Хочу запевнити, що наша різнобічна підтримка Волинського прикордонного загону буде незмінною.

Слава військовослужбовцям Державної прикордонної служби України!

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*