Про перспективи міжмуніципального співробітництва йшлося під час засідання круглого столу «Участь органів місцевого самоврядування у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до Європейського союзу». Участь у дискусії взяли голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати України, лідери територіальних громад, а також партнери з Литовської Республіки.
Ініціатива проведення круглого столу належить Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та за сприяння і підтримки проекту Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) у співробітництві з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Експерт з територіального розвитку та місцевого самоврядування Павло Остапенко зазначає: на Волині укладено удвічі більше партнерств, аніж, до прикладу, в Рівненській області – 37 територіальних громад мають 123 угоди про співпрацю у 15-ти країнах світу. Загалом серед 400 українських тергромад за кількістю діючих міжмуніципальних партнерств Луцька – на шостому місці. Найбільше транскордонних угод підписано із громадами Польщі та Німеччини, є співпраця також з муніципалітетами Китаю, США і Франції.
«Я закликаю волинські громади і надалі налагоджувати співпрацю із закордонними партнерами та підписувати угоди про співробітництво, адже це дає чудову можливість для втілення спільних проєктів», – звернувся до лідерів громад Григорій Недопад. Він додав, що волинські територіальні громади допомагають одна одній знайти партнерів за кордоном та активно підтримують взаємодію у питаннях налагодження міжнародних зв’язків.
Як зазначив голова парламентського підкомітету Вячеслав Рубльов, між муніципалітетами Литви та Волині укладено 9 угод про партнерство, перша – ще у 1998 році з Вільнюським повітом. «Існують договори про партнерство Ковельської міської ради з містом Утена, меморандум про взаємовідносини м. Луцьк з муніципалітетом Каунаса та адміністрацією Тауразького району, угода про партнерську співпрацю між м. Нововолинськ та муніципалітетом Кельме, – зазначив народний депутат. – Таке співробітництво дає громадам можливість обмінюватися досвідом, навчати спеціалістів та брати участь у спільних проєктах. Важливо, аби українські громади активніше працювали у сфері міжмуніципального співробітництва, адже це хороша практика для ЄС».
Під час засідання круглого столу народні депутати також анонсували поглиблення співпраці між громадами України, Польщі та Литви.