офіційний сайт

ВОЛИНЬ – ЛІДЕР СЕРЕД ОБЛАСТЕЙ ЗА КІЛЬКІСТЮ МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРСТВ

Про перспективи міжмуніципального співробітництва йшлося під час засідання круглого столу «Участь органів місцевого самоврядування у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до Європейського союзу». Участь у дискусії взяли голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати України, лідери територіальних громад, а також партнери з Литовської Республіки.

Ініціатива проведення круглого столу належить Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та за сприяння і підтримки проекту Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) у співробітництві з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Експерт з територіального розвитку та місцевого самоврядування Павло Остапенко зазначає: на Волині укладено удвічі більше партнерств, аніж, до прикладу, в Рівненській області – 37 територіальних громад мають 123 угоди про співпрацю у 15-ти країнах світу. Загалом серед 400 українських тергромад за кількістю діючих міжмуніципальних партнерств Луцька – на шостому місці. Найбільше транскордонних угод підписано із громадами Польщі та Німеччини, є співпраця також з муніципалітетами Китаю, США і Франції.

«Я закликаю волинські громади і надалі налагоджувати співпрацю із закордонними партнерами та підписувати угоди про співробітництво, адже це дає чудову можливість для втілення спільних проєктів», – звернувся до лідерів громад Григорій Недопад. Він додав, що волинські територіальні громади допомагають одна одній знайти партнерів за кордоном та активно підтримують взаємодію у питаннях налагодження міжнародних зв’язків.

Як зазначив голова парламентського підкомітету Вячеслав Рубльов, між муніципалітетами Литви та Волині укладено 9 угод про партнерство, перша – ще у 1998 році з Вільнюським повітом. «Існують договори про партнерство Ковельської міської ради з містом Утена, меморандум про взаємовідносини м. Луцьк з муніципалітетом Каунаса та адміністрацією Тауразького району, угода про партнерську співпрацю між м. Нововолинськ та муніципалітетом Кельме, – зазначив народний депутат. – Таке співробітництво дає громадам можливість обмінюватися досвідом, навчати спеціалістів та брати участь у спільних проєктах. Важливо, аби українські громади активніше працювали у сфері міжмуніципального співробітництва, адже це хороша практика для ЄС».

Під час засідання круглого столу народні депутати також анонсували поглиблення співпраці між громадами України, Польщі та Литви.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*