офіційний сайт

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ – ДЛЯ МАЛЕЧІ: ЩОБ КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕ БУЛО ПЕРЕВОДУ

Волинський академічний обласний театр ляльок та Луцька музична школа №1 імені Фредерика Шопена презентували мистецький проєкт “Борітеся…”, приурочений 210-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка. Участь у патріотичній імпрезі взяв і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Познайомити малечу з творчістю Кобзаря, розповісти про його життя і багатогранну особистість, вшанувати пам’ять про нього, долучити до витоків національних духовних цінностей, відчути єднання українства – такою була мета поетично-музичного дійства. У супроводі мелодій прозвучали найкращі твори Шевченка, були виконані і пісні, народжені сьогоденням.

До творення патріотичної постановки долучилися юні читці зразкової театр-студії “Бешкетники”, тріо “Лелія”, учні та викладачі Луцької музичної школи №1, а також актори Волинського театру ляльок. Вхід для усіх охочих був вільним, натомість глядачі і учасники мистецького проєкту робили благодійні пожертви на підтримку захисників.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук подякував організаторам та учасникам за зворушливу імпрезу: «Це і є зв’язок поколінь, у цих маленьких патріотах, які так по-дорослому вдумливо читали пророчу поезію Кобзаря, виразно проглядається код нації – вільної, сильної, нескореної. Тарас Шевченко народився кріпаком, але своїм прагненням волі і досі надихає нащадків. Він довгі роки провів на чужині у засланнях, але зберіг безмежну любов до України та свого народу. Він усе життя своїм словом боровся за нашу свободу, і ми сьогодні продовжуємо цю боротьбу, вірні його заповіді: «Борітеся – поборете! Нам Бог помагає! За нас правда, за нас слава і воля святая!».

ЯНГОЛИ МАРІУПОЛЯ: У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВИСТАВКА, ПРИСВЯЧЕНА ПОЛКУ АЗОВ

Луцьк став 11 містом, де презентували експозицію громадської організації родин загиблих захисників України «Серце назовні» на честь оборонців Маріуполя. Участь у відкритті виставки взяв голова обласної ради Григорій Недопад.

Понад 200 постерів зі світлинами та життєписом загиблих азовців, їхні нагороди і особисті речі. У повному оточенні майже три місяці бійці стійко тримали оборону. В цих боях полк «Азов» втратив без малого 300 бійців. Серед загиблих і волиняни – Олександр Іванюк, Віталій Шевчук, Михайло Волошук та інші. Наймолодшому захиснику Маріуполя було 18 років, найстаршому – 63.

Авторка експозиції – мама одного із загиблих воїнів Віра Литвиненко. «Біль від утрати розривав зсередини. Я розуміла, що маю щось робити для свого сина, для його побратимів. Так виникла ідея цієї виставки. Ми продовжуємо збирати інформацію, бо тут є не всі азовці, які боронили Маріуполь і поклали своє життя за Батьківщину. Багатьох з них і досі не поховано, бо ворог не повертає тіла, він хоче знищити згадку про них, знищити навіть ДНК. Цією виставкою ми прагнемо розказати, які вони неймовірні, як вони мужньо боролися в повному оточенні. Хочеться на прикладі цих героїв виховувати молодь, щоб вона розуміла, що таке воля і свобода для українського народу», – розповіла про мету виставки жінка.

«За злочини, що окупанти вчинили проти нашої держави, квітучого Маріуполя, проти українців, їм не буде ні прощення, ні пощади від нашого гніву і кари. Ми сумуємо за загиблими, шануємо їхню пам’ять та з усіх сил допомагаємо Збройним Силам нищити ворога», – зазначив Григорій Недопад.

Для волинського краєзнавчого музею очільник Волиньради передав прапори 110 ОМБР та штурмової бригади «Лють», які з передової привезли бійці цих підрозділів на знак вдячності за підтримку.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*