офіційний сайт

ВІДСЬОГОДНІ В ОЛИЦІ ПРАЦЮВАТИМЕ ЦНАП

Запрошення на відкриття Олицького центру надання адміністративних послуг отримали депутати обласної ради Ігор Лех, Орест Маховський, Юрій Ройко, парламентарка Ірина Констанкевич та очільник Луцької райради Олександр Гурський.

На цю подію в Олицькій громаді, яка об’єднує 17 населених пунктів і налічує майже 12 тисяч населення, очікували давно. Адже за різного роду довідками та реєстраційними процедурами місцеві мешканці змушені були діставатися за кількадесят кілометрів до Цумані, Луцька чи Ківерець. Та відтепер проблему вирішено.

Просторий, сучасний і лаконічний простір місцевого ЦНАПу облаштований за усіма правилами доступності, включно зі санвузлом для людей з інвалідністю, є дитячий куточок, встановлено комп’ютерну і копіювальну техніку та платіжний термінал для зручності розрахунків, під’єднано Wi-Fi. Стаціонарний офіс розрахований на 6 робочих місць, ще 4 віддалених розташують у старостинських округах.

Тут уже готові надавати 170 адмінпослуг з перспективою розширення їх щонайменше до 200. Це – оформлення усіх видів державних соціальних допомог, реєстрація пільг і громадянських станів, земельних та майнових прав, послуги вебплатформи е-Ветеран. «Ми також уклали договори з нотаріатом, пенсійним фондом, центром зайнятості, державним реєстратором, плануємо згодом придбати обладнання для друку паспортів та водійських посвідчень. Усе для того, щоб наші мешканці отримали найповніший перелік послуг в одному місці. Окрім того – це прозорість діяльності владних інституцій», – упевнений голова громади Олександр Прендецький.

Він подякував депутатам Волиньради за суттєву підтримку в реалізації цього проєкту, адже з обласного бюджету на облаштування ЦНАПу було спрямовано 1 млн грн. Решту коштів забезпечила громада, а самі роботи проводилися господарським способом і поетапно, що хоч і потребувало більше часу на досягнення кінцевого результату, однак і відчутно заощадило ресурси.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич зауважила, що належить до тих, хто, окрім пріоритету допомоги силам оборони, відстоює і позицію створення гідних умов для життя громад. «Вже сьогодні треба піклуватися про те, в які умови повертатимуться наші захисники, а також як живуть і вирішують нагальні потреби їхні родини», – зазначила вона.

Депутат обласної ради Ігор Лех додав: «Не зважаючи на обмеженість бюджету Олицької громади, вам вдалося віднайти оптимальний баланс між підтримкою наших військових і розвитком території. Думаю, цьому сприяють постійні особисті поїздки з гуманітарними місіями голови громади на лінію фронту».

«Ще три роки тому часто можна було чути: Олика – депресивна територія. А сьогодні цього не скажеш. Завдяки підтримці бюджетів різних рівнів тут очевидні зміни на краще. А це означає, що є перспектива. І я сподіваюся, що після перемоги Олика стане і туристичним центром, і територією залучення інвестицій», – підсумував депутат Юрій Ройко.

НА ВОЛИНІ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ ТА СУЧАСНИХ ГЕРОЇВ

Пам’ятна дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

На честь загиблих учасників бойових дій на території інших держав та бійців, полеглих у російсько-українській війні на меморіалі «Вічна Слава» відбувся мітинг-реквієм. Біля пам’ятного знаку полеглим воїнам-афганцям зібралися ветерани війни в Афганістані та їх родини, військовослужбовці та силовики, представники громадськості, а також керівництво області та міста. Скласти шану загиблим воїнам прийшов заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, а також депутат обласної ради Олександр Тиводар, який є ветераном афганської війни.

Присутні схилили голови у молитві та хвилині мовчання і поклали квіти до підніжжя монументу.

«Сьогодні наші побратими разом зі своїми дітьми та навіть онуками стали пліч-опліч на захист незалежності та свободи України. На передовій воює близько 400-т ветеранів Афганістану з Волині. На жаль 11 із них загинули, не повернулись із війни й понад три десятки їхніх дітей. 80% родин воїнів-афганців відправили своїх синів і доньок на захист українських кодонів з перших днів АТО. Ми сповна виконуємо свій громадянський обов’язок перед державою і будемо це робити аж до перемоги. Тому цього дня ми не святкуємо, а лише вшановуємо пам’ять про наших побратимів. І поки ми живі – це святий обов’язок кожного із нас», – запевнив у своїй промові голова обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович. Він подякував воїнам-афганцям за їх мужність, героїзм та патріотизм.

📌Довідково:

Всього після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але наймасштабнішою стала війна в Афганістані, яка тривала 10 років. Через афганське пекло пройшли 620 тисяч радянських військовослужбовців, з них 150 тисяч – українці. За офіційними даними під час війни в Афганістані загинули понад 15 тисяч військових, Україні вона обійшлася у понад 4 тисячі загиблих. Зараз в Україні більше 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них більше 8 тисяч мають поранення, а понад 6 тисяч – інваліди.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*