офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ ТА СУЧАСНИХ ГЕРОЇВ

Пам’ятна дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

На честь загиблих учасників бойових дій на території інших держав та бійців, полеглих у російсько-українській війні на меморіалі «Вічна Слава» відбувся мітинг-реквієм. Біля пам’ятного знаку полеглим воїнам-афганцям зібралися ветерани війни в Афганістані та їх родини, військовослужбовці та силовики, представники громадськості, а також керівництво області та міста. Скласти шану загиблим воїнам прийшов заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, а також депутат обласної ради Олександр Тиводар, який є ветераном афганської війни.

Присутні схилили голови у молитві та хвилині мовчання і поклали квіти до підніжжя монументу.

«Сьогодні наші побратими разом зі своїми дітьми та навіть онуками стали пліч-опліч на захист незалежності та свободи України. На передовій воює близько 400-т ветеранів Афганістану з Волині. На жаль 11 із них загинули, не повернулись із війни й понад три десятки їхніх дітей. 80% родин воїнів-афганців відправили своїх синів і доньок на захист українських кодонів з перших днів АТО. Ми сповна виконуємо свій громадянський обов’язок перед державою і будемо це робити аж до перемоги. Тому цього дня ми не святкуємо, а лише вшановуємо пам’ять про наших побратимів. І поки ми живі – це святий обов’язок кожного із нас», – запевнив у своїй промові голова обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович. Він подякував воїнам-афганцям за їх мужність, героїзм та патріотизм.

📌Довідково:

Всього після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але наймасштабнішою стала війна в Афганістані, яка тривала 10 років. Через афганське пекло пройшли 620 тисяч радянських військовослужбовців, з них 150 тисяч – українці. За офіційними даними під час війни в Афганістані загинули понад 15 тисяч військових, Україні вона обійшлася у понад 4 тисячі загиблих. Зараз в Україні більше 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них більше 8 тисяч мають поранення, а понад 6 тисяч – інваліди.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*