офіційний сайт

У ВНУ – ВИПУСК МАГІСТРІВ

Понад 1600 студентів Волинського національного університету імені Лесі Українки отримали дипломи. Випускників привітали голова обласної ради Григорій Недопад, народна депутатка України Ірина Констанкевич, ректор університету Анатолій Цьось, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, представники освітянського середовища.

«Бажаю кожному з вас знайти себе і втілити свої задуми та мрії. Вірю, що невдовзі наша спільна мрія здійсниться, і сигнали повітряної тривоги перестануть звучати, а Україна здобуде справедливий мир. Нам з вами відбудовувати нашу державу, ви потрібні і в системі органів управління, і в економіці, і в юридичній та міжнародній сферах. Ваші знання, запал та ідеї необхідні в кожній зі складових життєдіяльності нашої держави», – звернувся до випускників Григорій Недопад.

Очільник навчального закладу Анатолій Цьось зазначив: цьогоріч університет випускає 1662 кваліфікованих магістрів із 16 факультетів. «Церозумні, здатні якісно працювати для розвитку нашої держави люди, які вже завтра почнуть свою діяльність, – підкреслив ректор. – Я вдячний кожному з наших випускників, адже впродовж навчання студенти допомагали захисникам, волонтерили і здобували освіту. Саме завдяки їхнім науковим здобуткам наш університет увійшов до десятки кращих класичних університетів України. Тож бажаю, аби ви в майбутньому максимально проявили свій патріотизм та професійність».

Ірина Констанкевич подякувала випускникам та їхнім батькам за те, що обрали навчання в українському університеті.«Ви обрали освіту у час війни задля перемоги. Ви вирішили, що будете вчитися і працювати в країні, яка переможе агресора. Бо Україні потрібні фахівці, які допоможуть відбудуватися нашій державі», – підкреслила парламентарка.

ДЕРЖАВНА СТРАТЕГІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗАЗНАЄ ЗМІН

Відбулася узгоджувальна зустріч за участю окремих міністерств, обласних державних (військових) адміністрацій та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування з врегулювання пропозицій і розбіжностей до проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки”. Позицію Української асоціації районних і обласних рад як віцепрезидент з питань регіональної політики цієї організації відстоював Григорій Недопад.

Потреба внести зміни до стратегії розвитку регіонів обумовлена наслідками повномасштабної війни, потребою у підвищенні ролі безпеки та стійкості до зовнішніх чинників, а також набуттям Україною статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. Серед основних викликів зазначено: поглиблення демографічної кризи і втрата людського капіталу внаслідок вимушеної міграції, бойових дій, окупації; непродуктивна економіка і втрата експортного й транзитного потенціалу регіонів; пошкодження і знищення інфраструктури внаслідок бойових дій та завдана шкода довкіллю, неможливість використання територій через вибухонебезпечне забруднення; тимчасова окупація територій і втрата інституційної спроможності влади на місцевому рівні; неготовність системи управління регіональним розвитком до процедур та кращих практик ЄС. Для подолання перелічених викликів визначено і нові операційні цілі.

Григорій Недопад зазначив, що УАРОР в цілому схвалює проєкт постанови Кабінету Міністрів України щодо змін у стратегії регіонального розвитку, однак є і зауваження. «Вважаємо за недоцільне включати окремим Додатком до Стратегії переліки територіальних громад, визначених за функціональними типами територій. В отриманому нами проєкті наведено перелік територій відновлення (який, імовірно, може змінюватися внаслідок продовження збройної агресії російської федерації проти України), але не передбачено переліків регіональних полюсів зростання, територій з особливими умовами для розвитку та територій сталого розвитку. Окрім цього, в умовах постійних обстрілів, спричинених агресією російської федерації, завдаються нові руйнування. Враховуючи, що визначальним критерієм віднесення громади до території відновлення є наявність руйнувань, спричинених повномасштабним вторгненням рф, виникатиме необхідність періодичного внесення змін до Стратегії та уточнення переліку територіальних громад, визначених за функціональними типами територій», – обґрунтував він позицію УАРОР.

Григорій Недопад також зазначив, що урядом досі не прийнято постанову, якою затверджуються вимоги щодо показників для віднесення територій до різних функціональних типів. Відтак від імені асоціації запропонував визначення та уточнення переліку територіальних громад, що належать до різних функціональних типів, регламентувати окремим нормативно-правовим актом.

Крім того під час планування відновлення та стимулювання розвитку регіонів УАРОР рекомендує врахувати щільність населення територіальної громади, оскільки на інфраструктуру і заклади бюджетної сфери значно зростає обсяг навантаження з обслуговування наявного населення, зокрема, це обумовлено великою територією, значною відстанню доставки відповідних послуг, що, в свою чергу, потребує збільшення фінансового ресурсу.

У ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ПІДНЯЛИ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПРАПОР

З нагоди старту ІV зимових юнацьких Олімпійських ігор у Республіці Корея, які триватимуть з 19 січня до 1 лютого 2024 року, на території Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні замайорів спортивний стяг.

Участь у церемонії взяв голова обласної ради, очільник регіонального відділення НОК України Григорій Недопад. Підняти олімпійський прапор удостоїлася честі волинська легкоатлетка, учасниця Олімпійських ігор Ірина Климець.

«Цей прапор ми не випадково підняли саме у ліцеї, адже цей заклад чи не найбільше уваги приділяє спорту та військовому вишколу, – підкреслив Григорій Недопад. – Вдвічі приємніше, що серед учасників ІV зимових юнацьких Олімпійських ігор є представниця нашого краю. Вірю, що вона здобуде перемогу і прославить Волинь та Україну».

У юнацьких Олімпійських іграх від України візьмуть участь 44 спортсмени. Вперше Волинь представлятиме сімнадцятирічна біатлоністка Аліна Хміль. У 2022 році вона стала чемпіонкою України з біатлону серед юнаків та дівчат в спринті, а в минулому році виконала норматив кандидата в майстри спорту України та стала переможницею чемпіонату України серед юнаків та дівчат з біатлону.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*