офіційний сайт

З НАЛЕЖНОЮ УВАГОЮ ДО КУЛЬТУРИ, АЛЕ ПРІОРИТЕТОМ ПІДТРИМКИ ЗСУ

Черговий раунд бюджетних слухань був присвячений узгодженню можливостей обласного бюджету наступного року з потребами галузі культури.

Традиційно в консультаціях взяли участь депутати Волиньради, головні розпорядники бюджетних коштів – керівники структурних підрозділів ОВА та користувачі асигнувань – директори 11-ти обласних комунальних установ культурно-мистецького спрямування.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський наголосив на обмеженості обласної скарбниці у наступному році. За доведеними показниками навіть на найнеобхідніше забракне щонайменше 170 мільйонів гривень. «Є сподівання закрити захищені статті – це зарплатня і оплата комунальних послуг, а також найкритичніші потреби за рахунок вільних залишків, які утворяться по завершенні цього бюджетного року. Однак, на задоволення усіх потреб розраховувати не варто. Законодавчо визначено чіткий перелік напрямків, на які дозволено спрямовувати вільні залишки. У пріоритеті цього списку – допомога нашим оборонцям і членам їхніх родин. Усвідомлюючи важливість підтримки культури, прошу зважити на цю обставину при формуванні додаткових бюджетних запитів», – звернувся до присутніх очільник депутатської комісії.

Аналізуючи доведені кошториси, за якими належить жити наступний рік, найчастіше керівники закладів культури нарікали на недофінансування оплати праці. При тому, що заплановане упродовж 2024 року дворазове підвищення мінімальної зарплатні мало б відобразитися у плюс 16% до обсягу асигнувань на цю статтю, департаментом фінансів ОВА додано лише 12%. Так, директори обласних бібліотек вказували, що через і без того низький рівень заробітних плат книгозбірні втрачають молоді перспективні кадри. А керівник Волинського фахового коледжу культури і мистецтв Тарас Войтович зауважив, що окрім додаткової потреби на оплату праці, у наступному році знадобиться і більше коштів на соціальні стипендії, кількість яких зростає, до всього держава зменшила й обсяг освітньої субвенції.

Головний фінансист області Ігор Никитюк заспокоїв, що додати на заробітну плату та енергоносії буде можливо з лютого наступного року при розподілі вільних бюджетних залишків. А очільник бюджетної комісії Орест Маховський зауважив, що комунальним підприємствам, статутна діяльність яких націлена на надання платних послуг, це, зокрема, театри і філармонія, варто подбати про наповнення своїх спецфондів, які і допоможуть пережити скрутний бюджетний рік. Тим більше, що обласна рада як засновник свого часу подбала про бюджетні інвестиції для цих установ, аби створити комфортні умови для надання якісних послуг. Крім того, усім без винятку комунальним закладам він радить звернути увагу на проєктну і грантову діяльність, допомогти з чим взялася Агенція регіонального розвитку Волині.

Також було взято до уваги додаткові запити закладів культури на облаштування укриттів та протипожежні потреби. Безпека сьогодні – це важлива складова, до того ж вона у переліку пріоритетів для можливого фінансування за рахунок вільних бюджетних залишків.

ЧЕРГОВИЙ ДРОН – ДЛЯ ВОЛИНСЬКИХ ВОЇНІВ

В рамках спільної гуманітарної місії Волиньради із колективами обласних комунальних закладів вдалося задовольнити ще один запит військових про БПЛА.

Квадрокоптер DJI Mavic 3 Pro із трикамерною інноваційною системою відеозапису вартістю близько 100 тисяч гривень голова обласної ради Григорій Недопад, депутати Ігор Лех і Володимир Бондар передали сьогодні бійцям 50-го батальйону 100-ї окремої бригади територіальної оборони. Потрібний для якісної аеророзвідки дрон буде негайно доправлено у зону бойових дій, де виконують бойові завдання волиняни.

Цей квадрокоптер у координації з обласною радою було придбано коштом колективу Ківерцівського фахового медичного коледжу.

Працюємо далі над забезпеченням наших воїнів «технологічними пташками» для розвідки і бойової роботи.

ВІДБУДОВА УКРАЇНИ. ВОЛИНСЬКІ УСПІШНІ ПРОЄКТИ

Проєкт під такою назвою презентували сьогодні для місцевих інвесторів та представників бізнесу. Участь у форумі також взяли голова обласної ради Григорій Недопад та обранці Волинського парламенту, а також народний депутат України Вячеслав Рубльов.

Під час вітального слова Григорій Недопад зазначив, що Волинь одна з тих областей, які активно надають підтримку армії та створюють умови для розбудови бізнесу, що в свою чергу наповнює бюджет воюючої країни. «Попри війну країна відновлюється і розвивається. Населені пункти, які були окуповані й понищені на Київщині, Житомирщині, Чернігівщині відбудовуються, відновлюються інфраструктура і житло. Волинь, на щастя, оминули бойові дії, ми лишаємося тиловим регіоном, де безпечно для тимчасово переміщених людей і релокованого бізнесу, – зазначив Григорій Недопад. – Повоєнний досвід інших країн дозволяє нам уникнути помилок і перейняти практики залучення інвесторів до відновлення. Я впевнений, що перемога стає ближчою з кожним днем, а отже ми маємо турбуватися про те, як створювати умови для розвитку нашої області».

Голова Волиньради переконаний, що кожна громада має створити свій паспорт, де буде зазначено її ресурси, можливості, сильні сторони та плани розбудови. Це дозволить в подальшому працювати із закордонними інвестиціями та залучати бізнес в громаду і в область загалом.

Цю думку підтримує і народний депутат України Вячеслав Рубльов. «Звісно, акцент відбудови зміщений в сторону тих областей, які постраждали внаслідок активних бойових дій. Проте ми повинні почати активно залучати свій бізнес, знаходити та просувати інновації і на власному досвіді показувати як можна покращувати регіон. І наша область має бути першою в цьому», – підкреслив парламентар.

Один із успішних волинських проєктів відбудови України втілили в селі Благодатівка, що на Херсонщині. Для відбудови села з обласного бюджету виділили два мільйони гривень, ще три – з бюджету громади Володимира. Цей населений пункт перебував під російською окупацією з березня 2022 року. Внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС Благодатівка була затоплена. В селі пошкоджено майже сотня будівель. За допомогою волинян третину вже відновили.

На Волині успішно працює й державна іпотечна програма «ЄОселя». За словами представників одного із державних банків, в області придбано більше 200 квартир за програмою пільгового іпотечного кредитування. Здебільшого цією програмою користуються військовослужбовці, вартість позики для яких – 3% річних.

Крім того, в рамках заходу презентували житлові пропозиції волинських забудовників. Попит на житло формує доступний та широкий ринок нерухомості. Місцеві будівельні компанії пропонують можливість відтермінування платежів та активно співпрацюють з банківськими установами в частині надання пільгових іпотечних кредитів. Усе це сприяє активному розвитку будівельної сфери, що в свою чергу є запорукою розбудови регіону.

ВОЛИНЯНИ ВКЛОНИЛИСЬ ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ДЕРЖАВОТВОРЦЯ

24 листопада – день пам’яті визначного історика, літературознавця, публіциста, державного і громадського діяча, голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського.

У скорботному заході з нагоди 89- ї річниці смерті творця української державності взяв заступник керуючого справами апарату ради, депутат обласної ради Юрій Ройко. Представники влади області та Луцька поклали квіти до підніжжя монументу видатному українцеві та вклонились пам’яті про Михайла Грушевського у хвилині мовчання.

Михайло Грушевський вже опісля смерті визнаний однією із найвидатніших постатей в історії України. Він вперше науково обґрунтував право українців на самостійну державу, показав етнічну відмінність українського народу від російського у своїй монументальній праці «Історія України-Русі», яка по праву вважається метрикою нашого народу. Автору вдалось створити науково обґрунтовану базу для здобуття незалежності та дати українцям ідеологічну зброю для боротьби.

Сьогодні його називають Людиною великого масштабу, Великим Українцем, символом всеукраїнського національного єднання. У 1917 р. після ліквідації російського самодержавства та приходу до влади в Росії більшовиків Михайло Грушевський як патріот, історик, письменник, літературознавець, соціолог і громадського-політичний діяч неабияк посприяв розбудові Української держави та культурному розвитку українського народу.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*