офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВКЛОНИЛИСЬ ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ДЕРЖАВОТВОРЦЯ

24 листопада – день пам’яті визначного історика, літературознавця, публіциста, державного і громадського діяча, голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського.

У скорботному заході з нагоди 89- ї річниці смерті творця української державності взяв заступник керуючого справами апарату ради, депутат обласної ради Юрій Ройко. Представники влади області та Луцька поклали квіти до підніжжя монументу видатному українцеві та вклонились пам’яті про Михайла Грушевського у хвилині мовчання.

Михайло Грушевський вже опісля смерті визнаний однією із найвидатніших постатей в історії України. Він вперше науково обґрунтував право українців на самостійну державу, показав етнічну відмінність українського народу від російського у своїй монументальній праці «Історія України-Русі», яка по праву вважається метрикою нашого народу. Автору вдалось створити науково обґрунтовану базу для здобуття незалежності та дати українцям ідеологічну зброю для боротьби.

Сьогодні його називають Людиною великого масштабу, Великим Українцем, символом всеукраїнського національного єднання. У 1917 р. після ліквідації російського самодержавства та приходу до влади в Росії більшовиків Михайло Грушевський як патріот, історик, письменник, літературознавець, соціолог і громадського-політичний діяч неабияк посприяв розбудові Української держави та культурному розвитку українського народу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*