офіційний сайт

КАДРИ, ЗВІТИ КЕРІВНИКІВ І РОБОТА СОЦІАЛЬНИХ ТА МЕДИЧНИХ УСТАНОВ

Ці та інші питання увійшли до порядку денного засідання постійної депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Участь у її роботі взяли також заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, заступник керівника її виконавчого апарату Юрій Ройко, очільники структурних підрозділів ОВА, а також керівники окремих комунальних закладів медичного і соціального спрямування.

Роботу комісії депутати побудували у двох форматах – пленарна і виїзна частина з відвідуванням обласної психіатричної лікарні та Луцького геріатричного пансіонату. Під час першого раунду засідання члени комісії розглянули кадрові питання. Зокрема, одноголосно схвалили кандидатури переможців конкурсів Юрія Кременця на посаду директора КП «Волинський обласний центр крові» та Тетяну Самчук – на посаду керівника обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, а також рекомендували депутатам підтримати цей проєкт рішення і укласти з претендентами контракти терміном на 5 років.

Окрім того, члени профільної комісії одностайно схвалили намір реорганізувати обласне патолого-анатомічне бюро шляхом приєднання його до обласної клінічної лікарні. На користь прийняття такого рішення висловився і начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух. Він зауважив, що відколи установа перейшла на фінансування НСЗУ, постійно відчувається брак коштів при значному навантаженні, що тягне за собою втрату кваліфікованих спеціалістів. Натомість навів приклад створення на базі територіального медичного об’єднання Луцької громади комфортного і сучасно обладнаного патанатомічного відділення. «Аналіз упродовж року засвідчив, що обласне бюро не має розвитку і виразної перспективи. Натомість, якщо зволікати з реорганізацією, негативні тенденції можуть проявитися у хірургії та онкології, оскільки переважно саме для цих профілів бюро і здійснює дослідження тканин», – висловив застереження головний медик області. Його підтримала і голова медичної комісії Ірина Горавська, зауваживши, що монопослуга не буває економічно успішною, а приєднання бюро до багатопрофільної лікарні дасть змогу зберегти персонал і підвищити якість патанатомічних досліджень. Головний лікар обласної клінічної лікарні Олександр Дудар запевнив, що уже має конкретне бачення розвитку цієї служби. Першочерговими кроками він називає закупівлю сучасного устаткування і навчання персоналу патолого-анатомічної служби. А у перспективі – і запровадження нових напрямків досліджень, пов’язаних із трансплантологією, яку активно розвивають в головній клініці краю.

Відповідно до плану роботи обласної ради депутати також заслухали інформацію про роботу обласного центру служби крові, проаналізувавши виробничу, фінансову діяльність і перспективи розвитку комунального закладу. А також затвердили звіт керівника Олицького психоневрологічного інтернату. Сергій Кучер серед іншого доповів, що зауваження депутатської комісії, озвучені під час візиту до соціальної установи, усунено: відремонтовано приміщення пральні, замінено старі машини, невдовзі з’явиться і сушарка, облаштовано простір для дозвілля підопічних, закуплено меблі у житлові кімнати, наступного року розпочнуть оновлювати і лазню.

Свій звіт директорка Луцького геріатричного пансіонату Алла Гнатюк мала змогу проілюструвати наочно, оскільки члени комісії приїхали до закладу. Вона розповіла про контингент підопічних, а їх тут понад 180, показала умови проживання, зауваживши, що персонал намагається відтворити максимально родинну атмосферу. Але особливо детально керівниця зосередилася на послугах, які надають в соціальній установі. Крім різноманітного і змістовного дозвілля за інтересами тутешні мешканці мають належний медичний супровід, крім цього влітку в пансіонаті відкрили відділення з різними видами фізичної і психологічної реабілітації, є юридичне консультування, можливості для творчості і задоволення духовних потреб, а також ритуальна кімната. Алла Гнатюк запевнила, що немає завдань, з якими колектив би не впорався. Єдина проблема, на яку вказує, це брак персоналу через низький рівень оплати праці, однак, запевняє, на якість догляду за підопічними це не впливає. Звіт керівниці пансіонату члени комісії одноголосно затвердили із позитивною оцінкою.

Відвідали депутати і обласну психіатричну лікарню. Віднедавна вона функціонує в об’єднаному з центром терапії залежностей конгломераті і під управлінням нового керівника. Сергій Дудка розповів, що від початку великої війни обидва підрозділи перевантажені пацієнтами, третина з яких – це військовослужбовці. І якщо у наркологічному центрі крім аварійного укриття, на відновлення якого потрібно щонайменше 20 мільйонів гривень, більше проблем немає, то у психіатричній лікарні значно більше нагальних потреб. Найперше стосуються вони умов перебування пацієнтів. Будівля не знала ремонту з 70-х років: діряві дахи, трухляві вікна, зношена дерев’яна підлога, тиснява – в окремих відділеннях у палатах по 19-ро хворих. Виконувач обов’язки керівника розповів, що зараз за власні кошти лікарні ведеться реконструкція лише одного з 11 відділень, а також завершуються аварійні роботи галереї-переходу за рахунок обласного бюджету, є домовленості з благодійними організаціями про поновлення лікарняних меблів, розчистили від сухостою та аварійних дерев територію, приводиться до ладу котельне господарство. Сергій Дудка зауважив, що є чимало планів з поліпшення умов та підвищення якості надання послуг пацієнтам, але їх реалізація ускладнюється обмеженням фінансування, та все ж обіцяє не припиняти зусиль задля досягнення мети. Інша болюча проблема – це брак лікарських кадрів. Очільниця депутатської комісії Ірина Горавська зауважила, що значною мірою така ситуація – це наслідок тривалого періоду залишкової уваги до психіатричного профілю вітчизняної системи охорони здоров’я і висловила сподівання, що вектор пріоритетів зміниться. Також депутати зобов’язалися докласти максимум зусиль, аби поліпшити ситуацію в обласній психіатричній лікарні.

ВОЛИНЬРАДА СПІВПРАЦЮВАТИМЕ З «АСАМБЛЕЄЮ ДОБРИХ СПРАВ»

Меморандум про взаємодію та партнерство сьогодні підписали голова обласної ради Григорій Недопад та керівник Благодійного фонду «Асамблея добрих справ» Ігор Назарчук.

Мета – співпраця в реалізації волонтерської, гуманітарної місії, медичної та психологічної допомоги особам, які найбільше постраждали від дій російських окупантів, задоволення життєво важливих потреб постраждалих осіб, а також забезпечення військових захисною амуніцією.

«Цей меморандум має стати дієвим та практичним дороговказом для координації наших майбутніх спільних дій. Ми за ефективну комунікацію та взаємодію, адже йдеться про доправлення гуманітарних вантажів від міжнародних партнерів; адвокацію перед іноземними донорами про фінансову та матеріально-технічну допомогу для потреб української армії; забезпечення підтримки внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення їх реабілітацію; реалізацію грантових проєктів, які покликані забезпечувати відновлення пошкодженої інфраструктури, пам’яток історії та культури тощо», – зазначив голова облради Григорій Недопад.

Керівник Благодійного фонду «Асамблея добрих справ» Ігор Назарчук наголосив, що пишається тим, що перший меморандум про співпрацю підписано саме із Волиньрадою, адже цій події вже передувала дієва та ефективна співпраця. Він нагадав, що найбільше об’єднання релігійних організацій на планеті – церква «Асамблея Бога» спільно з обласною радою організовувала доправку питної води для мешканців Херсонщини, які опинилися у зоні техногенного лиха, а також реалізувала й ряд інших гуманітарних проєктів, зокрема й оздоровлення дітей захисників.

«Діяльність нашого фонду також буде спрямована на підтримку та психологічну реабілітацію дітей військовослужбовців та тих, чиї батьки загинули або безвісти зникли на території бойових дій. Ми маємо неабиякий досвід в організації дозвілля та оздоровлення малечі, а тому в рамках меморандуму в лютому спільно з обласною радою плануємо організувати табір для дітей наших захисників», – розповів він.

В рамках підписаного документу найближчим часом також запланована підготовка спільних проєктів з надання психологічної реабілітації внаслідок посттравматичного стресу, розробка і впровадження програми зі стрес-менеджменту, націленого на допомогу населенню при емоційному вигоранні, хронічному надмірному стресі в умовах війни, яка полягає в наданні кваліфікованих онлайн-консультацій та безоплатному забезпеченні відповідними медпрепаратами.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

Проєкт порядку денного засідання постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій

13 листопада 2023 року
початок – 10.00 година
/пресцентр приміщення обласної ради/

13 листопада 2023 року
початок – 10.00 година
/пресцентр приміщення обласної ради/

  1. Про функціонування міжнародних пунктів пропуску із Республікою Польща в умовах страйку перевізників РП та про роз’яснення щодо ввезення гуманітарних вантажів у зв’язку з набуттям чинності постанови КМУ №953 від 05.09.2023.

Інформують:

    ЧАБОРАЙ Андрій Миколайович, в.о. начальника Волинської митниці.

    ЛОЗІНСЬКИЙ Сергій Миколайович, начальник 6-го Волинського прикордонного загону
  1. Про здійснення міжнародного співробітництва, налагодження зовнішньоекономічних зв’язків та залучення інвестицій.

Інформує: БАЛЬБУЗА Вероніка Миколаївна, директорка департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів обласної державної адміністрації.

  1. Про роботу Агенції регіонального розвитку Волинської області.

Інформує: ГОНЧАРЕНКО Валерія Андріївна, т.в.о керівника Агенції регіонального розвитку Волинської області.

  1. Про план роботи обласної ради на ІІ півріччя 2023 року.

Інформує: ВУСЕНКО Юлія Василівна, голова постійної комісії.

  1. Різне.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*