офіційний сайт

НА ВОЛИНЬ З ВІЗИТОМ ПРИБУЛА ЛІДЕРКА СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ

З нею зустрівся голова обласної ради Григорій Недопад і подякував за незмінну підтримку співвітчизників.

Ярослава Хортяні на Волині вперше. Окрім координації об’єднавчої місії українства по всьому світу, вона також очолює Світову Федерацію Українських Жіночих Організацій і головує в Товаристві української культури в Угорщині. Поважну гостю супроводжували голова самоврядування української меншини Будапешта Оксана Головко, почесна керівниця Всеукраїнської громадської організації Союз Українок Ореслава Хомик, а також очільниця Всеукраїнської громадської організації Союз Українок, депутатка Волиньради Ористлава Сидорчук.

Уродженка Тернопільщини Ярослава Хортяні уже понад 40 років живе в Угорщині, однак з Україною зв’язків ніколи не втрачала, навпаки всю свою життєву енергію, наснагу й помисли спрямовує на адвокацію нашої країни на міжнародній арені, згуртування українських громад за кордоном, а надто сьогодні, коли її Батьківщина переживає важкі часи.

«Ми починаємо свій день із новин з України. Ми всі в Європі усвідомлюємо, що Україна сьогодні не тільки захищає свою територію, своїх громадян, а й нас в Європі. Ми висловлюємо цілковиту готовність допомагати, сприяти та співпрацювати. На жаль, найбільше героїв гине із Тернопільської і Волинської областей. Тому ми наразі опікуємось дітьми з родин загиблих. Цьогоріч прийняли на відпочинок тернопільських дітей-сиріт, а наступного року хочемо запросити до нас і волинську малечу. Ми готові також взяти опіку над багатодітними сім’ями, які залишились без годувальників і потребують матеріальної підтримки», – зауважила вона. Григорій Недопад пообіцяв всіляко сприяти такій ініціативі, адже подібний досвід обласна рада має завдяки польським партнерам та друзям, а також небайдужим благодійникам.

Як віцепрезидентка Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні також ініціює реалізацію проєкту «Допомога у відбудові України».

«Ця моя ідея прозвучала ще 15 років тому, коли ми просили світ допомогти Україні стати воротами Європи. Сьогодні, в умовах війни ініціатива полягає у тому, аби кожна країни Європи опікувалась відновленням інфраструктури окремого регіону України», – наголосила вона.

Разом із тим, як голова Товариства української культури в Угорщині, Ярослава Хортяні прибула на Волинь також із культурною місією. «Українці за кордоном, де би вони не жили, дбають про розвиток та популяризацію української культури, разом з тим певною мірою даючи поштовх самим українцям плекати та пізнавати її», – переконана вона. Ярослава Хортяні має тісні зв’язки з прямими нащадками Михайла Драгоманова, відтак активно опікується збереженням спадку Лесі Українки, адже є неабиякою поціновувачкою її творчості. З ініціативи Ярослави Хортяні було видано, а також вперше презентовано саме на Волині пісенну збірку «Народні пісні з голосу Лесі Українки», авторства внучатої племінниці Лесі Українки, праонуки Михайла Драгоманова, яка народилася та проживає у Будапешті, Аріадни Бартаї.

Саме це видання Ярослава Хортяні подарувала Григорію Недопаду під час зустрічі. Своєю чергою голова обласної ради пообіцяв і надалі активно сприяти збереженню спадку славетної Лесі Українки тут, на її Батьківщині. Окрім того за активну громадську діяльність, відданість справі та всебічну підтримку українського народу у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність держави Григорій Недопад нагородив Ярославу Хортяні відзнакою обласної ради та пам’ятним подарунком.

З ЕВАКУАЦІЇ ПОВЕРНУЛИСЯ ВИХОВАНЦІ ВОЛИНСЬКОГО БУДИНКУ ДИТИНИ

Малечу з подарунками провідали голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт.

19-ро діток обласного сиротинця були евакуйовані до Польщі відразу після повномасштабного вторгнення. У дитбудинку не було повноцінного укриття, до того ж малеча із вродженими вадами здоров’я дуже гостро реагувала на повітряні тривоги. І ось, через більш як півтора року, троє малят повернулися у стіни свого тимчасового дому. Ще 16-ро дітей відтепер мають батьківську любов та опіку у волинських родинах. Більшість із них усиновлено, решта – виростатимуть у прийомних сім’ях чи будинках сімейного типу. І це найрадісніша новина, – стверджує виконувач обов’язки директора комунальної установи Руслан Юлдашев.

«Якими б комфортними не були умови і турботливим персонал у дитбудинку, кожне дитя інстинктивно прагне маму і тата. Знаю чимало прикладів як до невпізнанності змінюються у сім’ях дітки зі складними долями і складними діагнозами. Відтепер ще 16-ро малюків здобули батьківську любов і шанс на щасливе дитинство та повноцінне життя», – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад.

У червні цього року український уряд адаптував процедуру усиновлення та опіки до умов воєнного стану та запропонував правила повернення дітей з-за кордону. З тих пір Волинський дитбудинок перетворився на центр усиновлення, – розповідає заступниця керівника з медичних питань Тетяна Віговська. До процесу були залучені фахівці служби у справах дітей, юристи, лікарі, бо усі дітки мають проблемне здоров’я, та працівники сиротинця. Перше знайомство потенційних усиновителів чи опікунів з малечею відбувалося по відеозв’язку. Був і копіткий етап консультацій, навчань, підготовки, і лише після цього родини їздили до Польщі, щоб у живому спілкуванні налагоджувати з дітьми контакт. «За єдиними винятком усі наші вихованці – це сироти при живих батьках, яких позбавили права піклування. З самого народження ці діти не мали навіть базових потреб. Тому те, що більшість із них тепер житимуть у сім’ях, велике щастя і для них, і для нас», – каже Тетяна Віговська. До слова, відколи цьогоріч з березня дитбудинок відновив роботу після облаштування повноцінного укриття, установа прийняла ще шістьох соціальних сиріт.

Лікар Віктор Максимюк, який з частиною персоналу піклувався про вихованців в евакуації, розповів, що прощаючись, польські партнери спорядили в дорогу чималий гуманітарний вантаж. Серед якого і різноманітне обладнання, яке дасть змогу облаштувати у сиротинці повноцінну реабілітаційну кімнату.

Принагідно представники засновника обговороили з керівництвом дитбудинку першочергові потреби установи, а також підготовку до створення тут дитячого реабілітаційного центру.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*