офіційний сайт

НА ВОЛИНЬ З ВІЗИТОМ ПРИБУЛА ЛІДЕРКА СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ

З нею зустрівся голова обласної ради Григорій Недопад і подякував за незмінну підтримку співвітчизників.

Ярослава Хортяні на Волині вперше. Окрім координації об’єднавчої місії українства по всьому світу, вона також очолює Світову Федерацію Українських Жіночих Організацій і головує в Товаристві української культури в Угорщині. Поважну гостю супроводжували голова самоврядування української меншини Будапешта Оксана Головко, почесна керівниця Всеукраїнської громадської організації Союз Українок Ореслава Хомик, а також очільниця Всеукраїнської громадської організації Союз Українок, депутатка Волиньради Ористлава Сидорчук.

Уродженка Тернопільщини Ярослава Хортяні уже понад 40 років живе в Угорщині, однак з Україною зв’язків ніколи не втрачала, навпаки всю свою життєву енергію, наснагу й помисли спрямовує на адвокацію нашої країни на міжнародній арені, згуртування українських громад за кордоном, а надто сьогодні, коли її Батьківщина переживає важкі часи.

«Ми починаємо свій день із новин з України. Ми всі в Європі усвідомлюємо, що Україна сьогодні не тільки захищає свою територію, своїх громадян, а й нас в Європі. Ми висловлюємо цілковиту готовність допомагати, сприяти та співпрацювати. На жаль, найбільше героїв гине із Тернопільської і Волинської областей. Тому ми наразі опікуємось дітьми з родин загиблих. Цьогоріч прийняли на відпочинок тернопільських дітей-сиріт, а наступного року хочемо запросити до нас і волинську малечу. Ми готові також взяти опіку над багатодітними сім’ями, які залишились без годувальників і потребують матеріальної підтримки», – зауважила вона. Григорій Недопад пообіцяв всіляко сприяти такій ініціативі, адже подібний досвід обласна рада має завдяки польським партнерам та друзям, а також небайдужим благодійникам.

Як віцепрезидентка Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні також ініціює реалізацію проєкту «Допомога у відбудові України».

«Ця моя ідея прозвучала ще 15 років тому, коли ми просили світ допомогти Україні стати воротами Європи. Сьогодні, в умовах війни ініціатива полягає у тому, аби кожна країни Європи опікувалась відновленням інфраструктури окремого регіону України», – наголосила вона.

Разом із тим, як голова Товариства української культури в Угорщині, Ярослава Хортяні прибула на Волинь також із культурною місією. «Українці за кордоном, де би вони не жили, дбають про розвиток та популяризацію української культури, разом з тим певною мірою даючи поштовх самим українцям плекати та пізнавати її», – переконана вона. Ярослава Хортяні має тісні зв’язки з прямими нащадками Михайла Драгоманова, відтак активно опікується збереженням спадку Лесі Українки, адже є неабиякою поціновувачкою її творчості. З ініціативи Ярослави Хортяні було видано, а також вперше презентовано саме на Волині пісенну збірку «Народні пісні з голосу Лесі Українки», авторства внучатої племінниці Лесі Українки, праонуки Михайла Драгоманова, яка народилася та проживає у Будапешті, Аріадни Бартаї.

Саме це видання Ярослава Хортяні подарувала Григорію Недопаду під час зустрічі. Своєю чергою голова обласної ради пообіцяв і надалі активно сприяти збереженню спадку славетної Лесі Українки тут, на її Батьківщині. Окрім того за активну громадську діяльність, відданість справі та всебічну підтримку українського народу у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність держави Григорій Недопад нагородив Ярославу Хортяні відзнакою обласної ради та пам’ятним подарунком.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*