офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ КОМІТЕТ ПРОВІВ ОБ’ЄДНАВЧЕ ЗАСІДАННЯ ЗАДЛЯ БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН

Під час круглого столу «Взаємодія державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у сфері забезпечення безпеки громадян» обговорили створення місцевої та добровільної пожежної охорони, організацію безпекових центрів та функціонування громад в період дії воєнного стану.

Засідання ініційовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за сприяння ULEAD з Європою. У ньому взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт, народні депутати України Вячеслав Рубльов, Віталій Безгін, Аліна Загоруйко та Олександр Аліксійчук, а також голови громад Волині, експерти та представники екстрених служб області.

«Є хороші ініціативи, які впроваджені у нас в області. Проте люди повинні бути впевнені в своїй безпеці вдома, на роботі, на вулиці. Саме тому ми маємо спільно обговорити безпекову ситуацію в області з усіма відповідними службами, законотворцями, громадами, вивчити європейський досвід в цій сфері та почати його впроваджувати, – каже Григорій Недопад. – В нас є позитивний досвід створення в лісах безпечних місць відпочинку – «Лісовичків». Це вплинуло на те, що в лісах значно зменшилась кількість лісових пожеж. То ж я впевнений, що нам є чим поділитись і, в той же час, є над чим працювати».

Очільник ГУ ДСНС у Волинській області Сергій Демидюк розповів, що створення центрів безпеки – це дієвий спосіб підвищити безпеку громадян, адже на території Центрів передбачається розташування пожежного депо місцевої пожежної команди, поліцейського пункту, підрозділу екстреної медичної допомоги. Надзвичайники підтримують та всіляко заохочують громади створювати місцеві добровільні пожежні бригади, бо це значно скорочує час для реагування на надзвичайну ситуацію. «У 43 громадах Волині успішно функціонують 106 підрозділів місцевої пожежної охорони. Така мережа місцевої пожежної охорони у віддалених населених пунктах сприяє тому, що сума збитків від пожеж на території області – одна з найнижчих в Україні, – підкреслив Сергій Демидюк. – Для бюджетів більшості громад, які утримують такі формування, це суттєве навантаження, тому як альтернатива усе частіше розглядається питання створення розвинутої мережі добровільної пожежної охорони».

Заступник начальника головного управління Національної поліції в області Віталій Ковальчук у свою чергу зазначив, що правоохоронці активно працюють, над розширенням інституції поліцейських офіцерів в громадах. «На Волині уже відкрили 36 поліцейських станцій, ще дві плануємо невдовзі відкрити у селах Велимче та Сошичне, – каже правоохоронець. – Разом з іншими екстреними службами ми виступаємо за те, щоб був створений спільний безпековий простір».

Керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль підтримує пропозицію створення єдиних центрів безпеки, адже це, на його думку, спрощує роботу екстренки. Наразі усі бригади «швидкої» знаходяться в тих населених пунктах, з яких зручно доїхати в будь-який населений пункт.

Народний депутат України Вячеслав Рубльов каже: в умовах війни волиняни повинні бути впевненими, що усі екстрені служби стоять на варті їхньої безпеки. «Волинь є умовно безпечною областю, оскільки у нас кордон з республікою білорусь. Ми ж зараз працюємо над впровадженням в життя європейських принципів забезпечення безпеки громадян. Багато наших громад співпрацюють з європейськими країнами в частині впровадження безпекових принципів, проте ми маємо напрацювати спільну стратегію, аби рухатись в єдиному напрямку», – зазначив народний депутат.

НА ВОЛИНІ – МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ З ВІДНОВЛЕННЯ ФАУНИ

«Перспективи вольєрного та фермерського розведення диких тварин з метою повоєнного відновлення тваринного світу України», – так називається форум, який упродовж двох днів триватиме на базі найбільшої оленячої ферми України «AМіЛа».

Участь у відкритті заходу взяли голова Волиньради Григорій Недопад, очільник екологічної комісії облради Юрій Ройко, народний депутат України Вячеслав Рубльов, президент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктор Червоний, радник з політики Федерації мисливських та природоохоронних асоціацій Європи Трістан Бреєр, представники Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Міжнародної Ради з полювання і охорони дикої природи, а також головних мисливськогосподарських і природоохоронних організацій Польщі, Австрії, Португалії та Угорщини. До експертного обговорення також долучаться фахівці головних державних та провідних наукових установ, галузевих громадських об’єднань.

«Ми зустрілись таким поважним товариством у цей складний для України і для кожного з нас час. Особлива вдячність нашим міжнародним партнерам, які підтримують нас і не припиняють співпраці. Наша спільна робота сьогодні дає якісний результат, в тому числі й у вигляді сплати податків, які ми вкладаємо не лише у розвиток своїх господарств, а й у перемогу над ворогом. Упродовж двох днів ми хочемо ознайомити вас із нашими напрацюваннями та почути фахову оцінку європейців, яку ми будемо готові перейняти і втілити в життя», – зазначив господар форуму, засновник екопарку “АМіЛа”, депутат обласної ради Роман Микитюк.

У режимі он-лайн учасників форуму привітав генеральний директор ДП «Ліси України» Юрій Болоховець. «Війна – це важке випробування для мисливської галузі. І я маю надію, що після перемоги мисливство на теренах України розвиватиметься по новому. Нам давно вже варто перейти від кількості до якості, беручи до уваги приклад наших європейських колег. Слід звернути увагу на розвиток клубної справи, бо клубний рух несе за собою правильний підхід до розвитку мисливства, там діють певні правила, культура поведінки мисливців, виховання молодого покоління. Саме такі заходи, які сьогодні відбуваються на Волині, дають початок новаціям і гуртують справжніх патріотів мисливської справи, які об’єднані єдиною метою – створити мисливську галузь в Україні європейською, сучасною, безпечною та продуктивною, яка приносить користь суспільству, природі і в цілому державі та задовольняє потреби всіх мисливців», – підкресли він.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що такий масштабний міжнародний захід уже вдруге відбувається на теренах Волині. «Щиро дякуємо нашим міжнародним партнерам, які незважаючи на перестороги воєнного стану, все ж прибули на Волинь. Нам є що показати, ми горді тим, що мисливство в нашому регіоні розвивається. Я переконаний, що ви зможете для себе почерпнути щось нове і цікаве та поділитись власним досвідом з метою напрацювання та запровадження ефективних механізмів відновлення тваринного світу, який неабияк страждає від війни», – підкреслив він.

Народний обранець Вячеслав Рубльов відзначив важливість участі у заході міжнародних партнерів у та подякував організаторам форуму. «Дуже важливо також сьогодні подякувати нашим захисникам, адже саме завдячуючи їхньому подвигу ми сьогодні маємо змогу збиратися та обмінюватися досвідом. Бажаю усім плідної праці, і нехай такі форуми на теренах області стануть традиційними», – сказав він.

Під час теоретичної частини учасники конференції досліджуватимуть воєнні фактори впливу на тваринний світ України та їх наслідки; інфекційні та інвазивні захворювання мисливської фауни в умовах війни, а також вивчатимуть досвід розведення та вирощування тварин, специфіку ведення мисливського господарства європейських країн. В рамках форуму також запланована презентація ферми благородного оленя ФГ «АМіЛа», екскурсії іншими численними локаціями однойменного екологічного парку.

РЕАНІМОБІЛЬ І ХАРЧІ – ЩЕ ОДНА МІСІЯ ДОПОМОГИ НА ПЕРЕДОВУ

На Бахмутський та Лиманський напрямки фронту вантаж доправили перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, депутат обласної ради Анатолій Вітів та працівник Волинської екстренки Олександр Самосик.

Юрій Поліщук розповів, що допомогу збирали відповідно до запитів оборонців. Так, воїни 60-ої окремої механізованої бригади потребували медичний транспорт. Карету швидкої, обладнану реанімаційним устаткуванням та додатковим комплектом автопокришок, забезпечив обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

На прохання 45-ої артилерійської бригади громадська організація «Яворина» зібрала продукти харчування тривалого зберігання, засоби гігієни, предмети побуту та генератор.

«Як і кожної поїздки на передову ми везли і персональні передачі для бійців від їхніх родин. Таким чином провідали хлопців 14-ої, 24-ої бригад, а також 50-ий і 54-ий і медичний батальйони нашої 100-ої бригади ТрО. Отримали від захисників ще перелік потреб, тож продовжуємо роботу із пошуку необхідного», – зазначив Юрій Поліщук.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*