офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ КОМІТЕТ ПРОВІВ ОБ’ЄДНАВЧЕ ЗАСІДАННЯ ЗАДЛЯ БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН

Під час круглого столу «Взаємодія державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у сфері забезпечення безпеки громадян» обговорили створення місцевої та добровільної пожежної охорони, організацію безпекових центрів та функціонування громад в період дії воєнного стану.

Засідання ініційовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за сприяння ULEAD з Європою. У ньому взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт, народні депутати України Вячеслав Рубльов, Віталій Безгін, Аліна Загоруйко та Олександр Аліксійчук, а також голови громад Волині, експерти та представники екстрених служб області.

«Є хороші ініціативи, які впроваджені у нас в області. Проте люди повинні бути впевнені в своїй безпеці вдома, на роботі, на вулиці. Саме тому ми маємо спільно обговорити безпекову ситуацію в області з усіма відповідними службами, законотворцями, громадами, вивчити європейський досвід в цій сфері та почати його впроваджувати, – каже Григорій Недопад. – В нас є позитивний досвід створення в лісах безпечних місць відпочинку – «Лісовичків». Це вплинуло на те, що в лісах значно зменшилась кількість лісових пожеж. То ж я впевнений, що нам є чим поділитись і, в той же час, є над чим працювати».

Очільник ГУ ДСНС у Волинській області Сергій Демидюк розповів, що створення центрів безпеки – це дієвий спосіб підвищити безпеку громадян, адже на території Центрів передбачається розташування пожежного депо місцевої пожежної команди, поліцейського пункту, підрозділу екстреної медичної допомоги. Надзвичайники підтримують та всіляко заохочують громади створювати місцеві добровільні пожежні бригади, бо це значно скорочує час для реагування на надзвичайну ситуацію. «У 43 громадах Волині успішно функціонують 106 підрозділів місцевої пожежної охорони. Така мережа місцевої пожежної охорони у віддалених населених пунктах сприяє тому, що сума збитків від пожеж на території області – одна з найнижчих в Україні, – підкреслив Сергій Демидюк. – Для бюджетів більшості громад, які утримують такі формування, це суттєве навантаження, тому як альтернатива усе частіше розглядається питання створення розвинутої мережі добровільної пожежної охорони».

Заступник начальника головного управління Національної поліції в області Віталій Ковальчук у свою чергу зазначив, що правоохоронці активно працюють, над розширенням інституції поліцейських офіцерів в громадах. «На Волині уже відкрили 36 поліцейських станцій, ще дві плануємо невдовзі відкрити у селах Велимче та Сошичне, – каже правоохоронець. – Разом з іншими екстреними службами ми виступаємо за те, щоб був створений спільний безпековий простір».

Керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль підтримує пропозицію створення єдиних центрів безпеки, адже це, на його думку, спрощує роботу екстренки. Наразі усі бригади «швидкої» знаходяться в тих населених пунктах, з яких зручно доїхати в будь-який населений пункт.

Народний депутат України Вячеслав Рубльов каже: в умовах війни волиняни повинні бути впевненими, що усі екстрені служби стоять на варті їхньої безпеки. «Волинь є умовно безпечною областю, оскільки у нас кордон з республікою білорусь. Ми ж зараз працюємо над впровадженням в життя європейських принципів забезпечення безпеки громадян. Багато наших громад співпрацюють з європейськими країнами в частині впровадження безпекових принципів, проте ми маємо напрацювати спільну стратегію, аби рухатись в єдиному напрямку», – зазначив народний депутат.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*