офіційний сайт

ВИЙШЛА ДРУКОМ ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ВИПУСКНИКІВ ЛЕСИНОГО ВИШУ

Сьогодні у ВНУ відбулась презентація першого довідково-біографічного інформаційно-іміджевого видання «Золотий фонд Університету імені Лесі Українки: енциклопедія випускників», яка побачила світ у рамках проєкту «Літопис Університету імені Лесі Українки: від А до Я». Почесним гостем заходу став один із випускників вишу, голова Волиньради Григорій Недопад.

На сторінках енциклопедії уміщено інформацію про кращих випускників, які реалізували себе як професіонали в різних сферах суспільного життя: влада, бізнес, наука, освіта, культура, журналістика, спорт, а також про тих, чиї імена назавжди залишаться обличчям нашої історії – учасників Революції Гідності та АТО / ООС із числа студентів, випускників і викладачів вишу. Основою цього видання стали життєписи, надані випускниками, інформація на основі свідчень їх родин, колективів факультетів, з архіву і відділу кадрів університету.

Ректор ВНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цьось зауважив, що кожен заклад вищої освіти славиться в першу чергу своїми успішними випускниками, які є візитівкою університету. «Професійна діяльність наших випускників – це найкраща реклама для підтвердження високого рівня освітніх послуг у виші. Вони є прикладом для наслідування нинішнім нашим студентам. Ця книга стане цікавою не лише для громадськості, студентів, викладачів, випускників, а й для усіх, хто цікавиться минулим і сучасним славетного Лесиного вишу», – зауважив він.

З поміж майже трьох сотень випускників, історії успіху яких представлені у першому виданні, є й голова обласної ради Григорій Недопад. Він зазначив, що усіх героїв цього видання найперше об’єднує молодість, проведена в рідному університеті та готовність сприяти розвитку своєї alma mater. «Мої найкращі юнацькі роки пройшли саме в стінах цього університету, потім була друга, третя вища освіти, аспірантура, але найкраще запам’ятались саме перші студентські роки. Я прийшов сюди у 17, з великою кількістю ідей та намірів. Закінчивши географічний факультет з червоним дипломом, я вже був сформованою особистістю із чітко окресленими планами робити щось корисне для своєї родини, для свого краю і для держави, у якій живу і на благо якої працюю. Всім нам зичу спільної перемоги над ворогом. Переконаний, що значний внесок у цю перемогу зробить і наш багатотисячний загін випускників: на полі бою, на інформаційному та гуманітарному фронтах», – підкреслив він.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

  1. Про керівника комунальної установи «Відділ соціального розвитку закладів та установ освіти і науки».
  2. Про керівника комунальної установи «Волинська обласна Мала академія наук».
  3. Про стипендії Волинської обласної ради для молодих вчених.
  4. Про керівника Володимирського спортивного ліцею Волинської обласної ради.
  5. Про звіт директора Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради.
  6. Різне.

    Засідання комісії відбудеться 14 вересня о 15.00 годині у приміщенні пресцентру Волиньради в режимі ZOOM-конференції.

Проєкт порядку деного засідання постійної комісії p питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

1.Про керівника Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи.

2. Про керівника Луцького геріатричного пансіонату.

3. Про керівника Олицького психоневрологічного інтернату.

4. Звіт директора комунальної установи «Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей».

5. Про керівника комунального підприємства «Ковельська поліклініка Волинської обласної ради».

6. Різне.

Засідання комісії відбудеться 14 вересня об 11.00 годині у приміщенні пресцентру Волиньради в режимі ZOOM-конференції.


                                                       

ЗАВДЯКИ СПІЛЬНИМ ЗУСИЛЛЯМ: ДІТИ ОЛИЦЬКОЇ ГРОМАДИ ВПЕРШЕ ЗА 3 РОКИ ПІШЛИ ДО ШКОЛИ

Голова обласної ради Григорій Недопад, очільник бюджетної комісії Орест Маховський, заступник керуючого справами виконавчого апарату ради Юрій Ройко та народна депутатка Ірина Констанкевич здійснили спільну робочу поїздку до опорних освітніх закладів громади – Дернівського та Олицького ліцеїв.

Теперішній навчальний рік в Олицькій громаді особливий – за винятком одного дитсадка всі 16 освітніх закладів вперше за три роки розпочали очну форму навчання. Голова громади Олександр Прендецький розповів, що до цього ретельно готувалися, поки тривало дистанційне навчання, шукали кошти, проводили капітальні і поточні ремонти, облаштували 6 укриттів, шоправда, найпростіших, але це дозволило розпочати освітній процес в офлайні.

Найбільший обсяг робіт було виконано в опорних закладах – Дернівському та Олицькому ліцеях, де сумарно здобувають освіту більше тисячі школярів. Обидві будівлі зведені наприкінці 60-х і досі не знали капітального ремонту. «Трухляві вікна, діряві дахи, облуплені фасади, холодні класи. В таких умовах діти не повинні навчатися. Щоб дати цьому раду, потрібно було об’єднати кошти з різних джерел, оскільки громада не належить до найзаможніших. Виділили асигнування з обласного бюджету, завдяки Ірині Мирославівні Констанкевич спрямували на цю мету субвенцію на соціально-економічний розвиток, залишки освітньої субвенції та власні надходження долучила і Олицька громада», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад.

Таким спільним чином минулоріч у Дернівському опорному закладі перекрили покрівлю, встановили енергоощадні вікна, утеплили та облицювали фасади. В Олицькому ліцеї також уже замінили вікна, осучаснили спортивну залу, звели роздягальні, душові та санвузли. До настання холодів планують встигнути перекрити дах. Оскільки будівля школи не має підвального приміщення, то укриття на 460 місць звели поруч на місці тиру, значно розширивши площу.

«Я задоволений результатом побаченого, кошти освоєні максимально ефективно. Діти матимуть незрівнянно кращі умови. Вони дуже втішені повернутися за парти, радіють цьому також педагоги і батьки. Ініціативність Олицької громади – це приклад для інших, як при обмежених можливостях шукати шляхи вирішення потреб. Вони були наполегливі, стукали в усі двері і, зрештою, отримали результат», – підсумував Григорій Недопад.

Селищний голова Олександр Прендецький також розповів, що шукає благодійників, аби поновити для обох ліцеїв парк шкільних автобусів, бо два з чотирьох громада передала на потреби оборони. Оскільки майже 70% школярів до опорних закладів довозяться з 13 сіл, водіям доводиться робити кілька рейсів довжиною у 160 кілометрів кожен, щоб доправити усіх учнів до школи і по домівках, і цей процес займає до двох годин в один бік. Григорій Недопад та Ірина Констанкевич пообіцяли залучити максимум своїх контактів з благодійними гуманітарними організаціями та міжнародними партнерами, щоб допомогти у вирішення цього питання.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*