офіційний сайт

ВІЛЬНА, ОСОБЛИВА, НЕЗАЛЕЖНА, АМБІЦІЙНА

Під такою назвою у театрі ляльок відбулася незвичайна імпреза. Незвичайна, бо творцями і виконавцями її стали особливі діти.

Серед них – і вихованці обласного комунального закладу Заболоттівської спеціальної школи. Основним лейтмотивом концерту були події, які сьогодні глибоко переживає кожен українець. Керівниця освітнього закладу Ольга Головій розповідає: погодившись на пропозицію доєднатися до цього творчого дійства, педагоги і втішалися, і переймалися водночас, бо ж тематика емоційно складна, діти особливі, до того ж – це їхній дебют на справжній і великій сцені. Але, каже, під час підготовки зрозуміли, що їхні вихованці неймовірно талановиті і наполегливі, хоч репетиції часто доводилося проводити в укритті.

«Сцена лялькового театру для наших дітей стала місцем становлення, перемог над самими собою і підняттям на нову вершину, а для педагогічних працівників – результатом і підсумком їхньої непростої роботи, якій віддаються усією душею. Постановка глибоко зворушила глядачів, дала зрозуміти, як діти проживають цей важкий для країни час, висвітлила глибину їхніх переживань і тривог, але разом з тим показала, що ми сильні, незламні, єдині духом, і перемога – за нами, заради нашого майбутнього, найдорожчого у світі – наших дітей!», – впевнена Ольга Головій.

З успішним дебютом вихованців та педагогів Заболоттівської спецшколи привітав депутат обласної ради Володимир Бондар. «Творчість цих дітей – це щось неповторне, безпосереднє, і разом з тим природне і дивовижне. Вони все сприймають по-іншому: формами, звуками, відчуттями, фарбами. Таку здатність ми – дорослі, на жаль, давно втратили. Тому зразки творчості особливих дітей для нас – дорослих і поважних – мають не лише естетичну цінність, а й виховну. Ми дитині віддаємо досвід, терпіння, розуміння, час. Вона ж нас нагороджує красою. А ще надзвичайно важливо, що діти мають можливість показати свої творіння світові. Це не тільки робить їх впевненішими у собі, це на краще змінює сам світ», – поділився враженнями Володимир Бондар.

Свою концертну програму юні митці також доповнили і виставкою художніх робіт, які створили під час арттерапії.

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Традиційно у третю неділю травня на Замковій площі біля пам’ятного знаку жертвам тоталітарних режимів відбулися пам’ятні заходи.

Участь у них взяли представники громадськості, духовенства і влади. Від імені обласної ради пам’яті загиблих внаслідок радянських репресій вклонився заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт. Присутні помолилися за упокій душ загиблих та померлих і поклали квіти до пам’ятного знаку.

За приблизними підрахунками з 1918 до здобуття Україною незалежності жертвами тоталітарного режиму стали близько 10 мільйонів українців. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне лікування, мільйони загинули від штучного голоду. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

У 1991 році, в останні місяці існування УРСР, було ухвалено Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». У ньому вперше в Україні законодавчо засудили і відмежувалися від політичних репресій як методу керування суспільством. З 2019 року почала працювати Національна комісія з реабілітації, яка є спеціальним постійно діючим органом при Українському інституті національної пам’яті.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*