офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Традиційно у третю неділю травня на Замковій площі біля пам’ятного знаку жертвам тоталітарних режимів відбулися пам’ятні заходи.

Участь у них взяли представники громадськості, духовенства і влади. Від імені обласної ради пам’яті загиблих внаслідок радянських репресій вклонився заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт. Присутні помолилися за упокій душ загиблих та померлих і поклали квіти до пам’ятного знаку.

За приблизними підрахунками з 1918 до здобуття Україною незалежності жертвами тоталітарного режиму стали близько 10 мільйонів українців. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне лікування, мільйони загинули від штучного голоду. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

У 1991 році, в останні місяці існування УРСР, було ухвалено Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». У ньому вперше в Україні законодавчо засудили і відмежувалися від політичних репресій як методу керування суспільством. З 2019 року почала працювати Національна комісія з реабілітації, яка є спеціальним постійно діючим органом при Українському інституті національної пам’яті.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*