офіційний сайт

ДОБУДУВАТИ. НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ

Голова Волиньради Григорій Недопад ініціював робочу поїздку спільно з керівництвом обласної військової адміністрації об’єктами соціальної сфери, будівництво яких майже завершене, але держава за нього повністю не розрахувалася.

Зокрема, очільник обласної ради, начальник ОВА Юрій Погуляйко та його перший заступник Сергій Мовенко відвідали амбулаторії у селах Згорани та Смідин. Обидва заклади будувалися коштом державної програми «Сільська медицина» і обидва готові на 95%.

Голови громад розповіли, що на сучасні медустанови, які в тому числі пристосовані для людей з обмеженими можливостями, тисячі місцевих мешканці чекали з нетерпінням. Але з початком повномасштабного вторгнення державне фінансування припинилося. Попри те, що амбулаторії не введені в експлуатацію, тут у частині облаштованих приміщень уже приймають пацієнтів, бо альтернативи немає. Тож, звернулися до голови облради з проханням знайти можливість дофінансувати завершення будівництва з обласного бюджету.

Виконавець робіт Михайло Шипелик розповів, що у Згоранській амбулаторії залишилося встановити поручні на сходових маршах, підйомник для маломобільних пацієнтів та зробити огородження, сума, якої забракло – 1,7 мільйона гривень. Для завершення Смідинської амбулаторії не вистачило 1,5 млн грн для пусконалагоджувальних робіт вентиляції та благоустрою території.

Ще один об’єкт, який відвідали керівники області – школа у селі Вербка Ковельського району. Минулоріч її з нуля звели у рамках президентської програми «Велике будівництво». Планувалося, що стара будівля буде відновлена за кошти Державного фонду регіонального розвитку під початкову школу та дитсадок. Частину приміщення для молодших школярів майже реконструювали, попри те, що заплановані цьогоріч кошти з держбюджету так і не надійшли, а робіт виконано на 5 із 7 мільйонів гривень.

Директорка освітнього закладу Людмила Дрипа розповіла, що понад пів тисячі учнів тісно в новому приміщенні, незважаючи на те, що діти навчаються у дві зміни. І переселення у майже завершену частину оновленої будівлі старої школи молодших учнів вирішило б проблему. Принагідно вона показала укриття, де облаштували навчальні кімнати, зону відпочинку та санвузли.

Підсумовуючи результати робочої поїздки Григорій Недопад зазначив, що обласна влада повинна знайти шляхи вирішення проблеми повноцінного функціонування цих трьох об’єктів. «Це заклади, де надаються базові соціальні послуги і волинянам, і новим мешканцям нашої громади. Їхня готовність – понад 90%. Залишити їх в такому стані було би марнотратством, яке, до того ж, негативно позначиться на якості життя громад», – впевнений голова Волиньради.

Відтак, спільно з керівництвом ОВА буде проведено ряд консультацій як, не порушуючи фінансової дисципліни в умовах воєнного стану, усе ж погасити борги держави з обласного бюджету

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ПЕРЕДАВ ШКІЛЬНУ ФОРМУ ДЛЯ ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Гуманітарну допомогу для малих школяриків очільник Волиньради передав до Центру взаємопідтримки внутрішньо переміщених осіб управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради.

Начальник управління Ліна Галан розповіла, що центр надає допомогу вимушеним біженцям буквально з перших днів повномасштабної війни. «Перша сім’я приїхала до нас з Херсонської області, вони прибули в домашніх капцях. Було розуміння, що нам потрібно розширювати можливості для допомоги людям. Ми дуже вдячні обласній раді за те, що нам дозволили розмістити цей центр в РАЦСі. До роботи ми залучили психологів, волонтерів та налагодили співпрацю з міжнародними організаціями», – розповідає Ліна Галан

Найбільше людей центр приймав у березні та квітні – по півтори тисячі щодня. Зараз за допомогою щоденно звертаються 150-200 людей. Загалом тут надали підтримку без малого 20 тисячам людей.

«Шкільна форма – це дуже актуальне для нас зараз. Багато діток-переселенців пішли до місцевих шкіл. Тому родинам це буде суттєва підтримка.», – каже Ліна Галан.

«Ми співпрацюємо з різноманітними організаціями та волонтерами, аби сім’ї, які знайшли в Луцьку прихисток, були забезпечені усім необхідними. Зокрема. Шкільною. Формою ми завдячуємо родині Балановичів. Анатолій і Тетяна від початку вторгнення підприємницьку діяльність змінили на волонтерську та благодійну. Все, що залежить від нас, все, що ми зможемо залучити, ми будемо передавати, щоб проживання на Волині тих, хто змушений був покинути рідну домівку, було комфортним. Наша згуртованість і взаємопідтримка – для нашої спільної Перемоги», – наголосив Григорій Недопад.

ВОЛИНЬРАДА: ВОЛИНЬТОРФ ПОВИНЕН ЛИШИТИСЯ ДЕРЖАВНИМ

Члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ ініціюють прийняття звернення Волиньради до Кабінету Міністрів України з вимогою виключити державне підприємство «Волиньторф» з переліку об’єктів малої приватизації та передати його в управління Міністерства енергетики України.

Суть проблеми розповів керівник підприємства, депутат облради Іван Киричик. Так, за його словами, наразі Волиньторф перебуває у сфері оперативного управління Фонду держмайна, що нині проводить активну підготовку цього об’єкта до продажу на аукціоні.

«У ході зустрічей із керівництвом регіонального відділення Фонду держмайна мені стало відомо, що Волиньторф планують приватизувати до нового року. Але підприємство є одночасно видобувним і переробним, і продавати єдиний майновий комплекс можливо тоді, коли він повністю має забезпеченість площами для видобутку та сировиною, лише тоді є ймовірність, що воно продовжить роботу. Втім, на сьогодні стоїть питання тільки у продажу обладнання переробних заводів, тому я більш ніж переконаний, що воно працювати надалі не буде, адже без сировини – це просто купа металобрухту», – наголошує він.

Іван Киричик також акцентував увагу колег на тому, що стартова вартість, у яку оцінюють підприємство, сягає 190 млн гривень. В той же час Волиньторф щороку сплачує до бюджетів різних рівнів податків на суму близько 60 млн гривень.

«Відтак, цю суму, за яку хочуть продати підприємство, ми зможемо сплатити до бюджету за три роки, але ми будемо впевнені, що волиняни, а також бюджетні та об’єкти соціальної інфраструктури будуть забезпечені паливом. На сьогодні торф’яними брикетами на Волині опалюються майже 6,5 тисяч закладів бюджетної i комунальної сфери, це і школи, і дитячі садки, і медичні заклади, і санаторії, і поштові відділення та інші», – додав він.

Присутній на засіданні комісії депутат Юрій Ройко зауважив, що позиція обласної ради та облвійськадміністрації щодо подальшої долі цього державного підприємства є консолідованою: Волиньторф має бути включений до переліку стратегічних підприємств, що унеможливить його приватизацію.

Так, у ході обговорення члени профільної комісії рекомендували депутатам підтримати відповідний проєкт рішення на найближчій сесії волинського парламенту.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*