офіційний сайт

ДОБУДУВАТИ. НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ

Голова Волиньради Григорій Недопад ініціював робочу поїздку спільно з керівництвом обласної військової адміністрації об’єктами соціальної сфери, будівництво яких майже завершене, але держава за нього повністю не розрахувалася.

Зокрема, очільник обласної ради, начальник ОВА Юрій Погуляйко та його перший заступник Сергій Мовенко відвідали амбулаторії у селах Згорани та Смідин. Обидва заклади будувалися коштом державної програми «Сільська медицина» і обидва готові на 95%.

Голови громад розповіли, що на сучасні медустанови, які в тому числі пристосовані для людей з обмеженими можливостями, тисячі місцевих мешканці чекали з нетерпінням. Але з початком повномасштабного вторгнення державне фінансування припинилося. Попри те, що амбулаторії не введені в експлуатацію, тут у частині облаштованих приміщень уже приймають пацієнтів, бо альтернативи немає. Тож, звернулися до голови облради з проханням знайти можливість дофінансувати завершення будівництва з обласного бюджету.

Виконавець робіт Михайло Шипелик розповів, що у Згоранській амбулаторії залишилося встановити поручні на сходових маршах, підйомник для маломобільних пацієнтів та зробити огородження, сума, якої забракло – 1,7 мільйона гривень. Для завершення Смідинської амбулаторії не вистачило 1,5 млн грн для пусконалагоджувальних робіт вентиляції та благоустрою території.

Ще один об’єкт, який відвідали керівники області – школа у селі Вербка Ковельського району. Минулоріч її з нуля звели у рамках президентської програми «Велике будівництво». Планувалося, що стара будівля буде відновлена за кошти Державного фонду регіонального розвитку під початкову школу та дитсадок. Частину приміщення для молодших школярів майже реконструювали, попри те, що заплановані цьогоріч кошти з держбюджету так і не надійшли, а робіт виконано на 5 із 7 мільйонів гривень.

Директорка освітнього закладу Людмила Дрипа розповіла, що понад пів тисячі учнів тісно в новому приміщенні, незважаючи на те, що діти навчаються у дві зміни. І переселення у майже завершену частину оновленої будівлі старої школи молодших учнів вирішило б проблему. Принагідно вона показала укриття, де облаштували навчальні кімнати, зону відпочинку та санвузли.

Підсумовуючи результати робочої поїздки Григорій Недопад зазначив, що обласна влада повинна знайти шляхи вирішення проблеми повноцінного функціонування цих трьох об’єктів. «Це заклади, де надаються базові соціальні послуги і волинянам, і новим мешканцям нашої громади. Їхня готовність – понад 90%. Залишити їх в такому стані було би марнотратством, яке, до того ж, негативно позначиться на якості життя громад», – впевнений голова Волиньради.

Відтак, спільно з керівництвом ОВА буде проведено ряд консультацій як, не порушуючи фінансової дисципліни в умовах воєнного стану, усе ж погасити борги держави з обласного бюджету

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*