офіційний сайт

РОЗВИТОК МЕБЛЕВОВОГО ВИРОБНИЦТВА ЯК ЧАСТИНА ПЛАНУ ВДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Національний проєкт «Меблеве економічне диво» представили у Волинській обласній раді. Зустріч відбулася за ініціативи народних депутатів України Олександра Ковальчука та Вячеслава Рубльова, за участі заступника голови Волиньради Григорія Пустовіта, депутатів обласної ради, а також представників бізнесу та лісової галузі.

Як зазначив Олександр Ковальчук, українська меблева галузь до війни була одним з найперспективніших секторів економіки, який щороку демонстрував значні темпи приросту виробництва та експорту готової продукції. Сфери деревообробки та виготовлення меблів забезпечували роботою понад 100 тисяч українців. Тільки за 2021 рік експорт українських меблів склав понад 1 млрд $. Окрім того, держлісгоспи продали необробленої та обробленої деревини на 15,4 млрд грн. Під час війни саме деревообробна галузь – одна з небагатьох, яка працює на повну потужність в тих регіонах, де немає активних бойових дій.

«Деревообробна галузь лишається прибутковою навіть тоді, коли велику частину сировини спрямовують на потреби військових, – каже Вячеслав Рубльов. – Ініціатива щодо підсилення саме меблевого виробництва важлива, адже її втілення дозволить створити і додатну вартість, і більше робочих місць. Волинь зможе стати провідною областю в реалізації цього проєкту. Щоб це зробити, ми повинні не просто експортувати деревину, а пропонувати на продаж готову продукцію».

Для цього потрібні швидкі законодавчі рішення та реформи в сфері налагодження роботи ринку деревини, підтримка глибокої її переробки в Україні, комплексна підтримка розвитку меблевих кластерів.

Меблева галузь має низку переваг для швидкого росту, адже меблеві підприємства вже орієнтовані на співпрацю з ЄС, вміють працювати з міжнародною сертифікацією та іноземними клієнтами. Крім того, таке виробництво не потребує значної капіталоємності і великої кількості обладнання, головний актив – працівники. Галузь має налагоджену логістику доставки товарів та сировини, в тому числі з Європейським союзом. В нинішній ситуації санкції та скасування міжнародних ліцензій для деревини з росії та білорусії відкривають для українських меблевиків нові ринки збуту в ЄС та США.

«Ми знаємо потенціал нашої лісової галузі, тож підтримка та реалізація на державному рівні саме меблевиробництва може дати потужний стимул нашій економіці. Зараз держава пропонує підтримку тим, хто хоче відкрити власну справу, тому таким шансом варто скористатися, – підсумував Григорій Пустовіт. – Ми маємо виготовляти і постачати не просто деревину, а готову продукцію. Маю надію, що ця концепція буде втілена в життя».

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «НАМ ВАЖЛИВО БУТИ РАЗОМ» ФОТОРЕПОРТАЖ

Тривають спільні зустрічі голови обласної ради та керівника громадської організації Православної Церкви України «Елеос-Волинь» отця Петра Стеблини з вимушеними переселенцями.

Сьогодні підтримати людей і словом, і найнеобхіднішими у побуті речами приїхали в один з освітніх закладів Володимира. В гуртожитку вже важко упізнати студентське житло: дбайливо змайстровані дитячі гойдалки, на вітрі тріпочуть шеренги свіжовипраної білизни, з відкритих вікон ширяться пахощі домашніх страв. Тут мешкають чотири десятки родин з малими дітьми, літніми батьками та хатніми улюбленцями, загалом 130 душ. Географія місць, звідки вони прибули, співпадає із картами ведення бойових дій.

Григорій Недопад найперше цікавиться умовами. Люди не нарікають, дякують. Заступник директора закладу Андрій Люта запевняє – зробили все, аби полегшити побут і пристосувати студентське житло під сімейне: облаштували душові, пральню, дитячу кімнату, обладнали дві просторі кухні. Підтримують волонтери, держава, муніципалітет і місцевий бізнес. Дітей прилаштовують у садки та школи, батькам допомагають із пошуками роботи.

«Нам дуже важливо бути разом. Сьогодні – і до перемоги. Ми приїхали підтримати вас і запевнити, що ви не полишені сам на сам. Віримо, що невдовзі ви зможете повернутися до рідних місць. Якщо ж повертатися нікуди, допоможемо вкорінитися на Волині», – запевнив присутніх Григорій Недопад.

«Бути християнином – означає носити тяготи один одного, плакати з тими, хто плаче, і радіти з тими, хто тішиться. Сьогодні ми тут, щоб укріпити один одного в надії, що все у нас буде добре», – зазначив отець Петро, місія якого, окрім священництва, іще й в соціальному служінні суспільству та країні.

Від громадської організації ПЦУ «Елеос-Волинь» кожна родина вимушених переселенців отримала пакунки з продуктами, засобами гігієни та харчуванням і товарами для дітей.

НАЙСИЛЬНІШИЙ ЧОЛОВІК СВІТУ ВІДВІДАВ ВОЛИНЬРАДУ. З ВДЯЧНІСТЮ

Голова обласної ради Григорій Недопад зустрівся з українським стронгменом, найсильнішою людиною світу Олексієм Новіковим. Очільник Волиньради відзначив здобутки спортсмена в частині популяризації спорту в Україні та гідне представлення нашої держави на спортивній арені.


Український стронгмен Олексій Новіков переміг на турнірі The Strongman Classic 2022, який відбувся в липні у Лондоні, і вдруге став найсильнішою людиною у світі. До тріумфальної перемоги Олексія Новікова у Великій Британії долучився Григорій Недопад, надавши допомогу в організації участі спортсмена у міжнародних змаганнях.


«В час війни важливо щоб наші спортсмени продовжували брати участь у змаганнях, щоб вони говорили про Україну, популяризували її, допомагали нашим військовим та надихали їх, – переконаний Григорій Недопад. – Олексій Новіков завжди закликає підтримувати нашу армію та наших воїнів, а ми маємо підтримувати його на шляху до спортивних вершин».
Також разом з головою Волинської ОВА Юрієм Погуляйком Григорій Недопад вручив спортсмену цінний подарунок.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*