офіційний сайт

РОЗВИТОК МЕБЛЕВОВОГО ВИРОБНИЦТВА ЯК ЧАСТИНА ПЛАНУ ВДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Національний проєкт «Меблеве економічне диво» представили у Волинській обласній раді. Зустріч відбулася за ініціативи народних депутатів України Олександра Ковальчука та Вячеслава Рубльова, за участі заступника голови Волиньради Григорія Пустовіта, депутатів обласної ради, а також представників бізнесу та лісової галузі.

Як зазначив Олександр Ковальчук, українська меблева галузь до війни була одним з найперспективніших секторів економіки, який щороку демонстрував значні темпи приросту виробництва та експорту готової продукції. Сфери деревообробки та виготовлення меблів забезпечували роботою понад 100 тисяч українців. Тільки за 2021 рік експорт українських меблів склав понад 1 млрд $. Окрім того, держлісгоспи продали необробленої та обробленої деревини на 15,4 млрд грн. Під час війни саме деревообробна галузь – одна з небагатьох, яка працює на повну потужність в тих регіонах, де немає активних бойових дій.

«Деревообробна галузь лишається прибутковою навіть тоді, коли велику частину сировини спрямовують на потреби військових, – каже Вячеслав Рубльов. – Ініціатива щодо підсилення саме меблевого виробництва важлива, адже її втілення дозволить створити і додатну вартість, і більше робочих місць. Волинь зможе стати провідною областю в реалізації цього проєкту. Щоб це зробити, ми повинні не просто експортувати деревину, а пропонувати на продаж готову продукцію».

Для цього потрібні швидкі законодавчі рішення та реформи в сфері налагодження роботи ринку деревини, підтримка глибокої її переробки в Україні, комплексна підтримка розвитку меблевих кластерів.

Меблева галузь має низку переваг для швидкого росту, адже меблеві підприємства вже орієнтовані на співпрацю з ЄС, вміють працювати з міжнародною сертифікацією та іноземними клієнтами. Крім того, таке виробництво не потребує значної капіталоємності і великої кількості обладнання, головний актив – працівники. Галузь має налагоджену логістику доставки товарів та сировини, в тому числі з Європейським союзом. В нинішній ситуації санкції та скасування міжнародних ліцензій для деревини з росії та білорусії відкривають для українських меблевиків нові ринки збуту в ЄС та США.

«Ми знаємо потенціал нашої лісової галузі, тож підтримка та реалізація на державному рівні саме меблевиробництва може дати потужний стимул нашій економіці. Зараз держава пропонує підтримку тим, хто хоче відкрити власну справу, тому таким шансом варто скористатися, – підсумував Григорій Пустовіт. – Ми маємо виготовляти і постачати не просто деревину, а готову продукцію. Маю надію, що ця концепція буде втілена в життя».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*