офіційний сайт

ПРО НАГАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ, АЛЕ Й МАЙБУТНІ ПЕРСПЕКТИВИ – ВІДБУЛАСЬ КООРДРАДА САМОВРЯДУВАННЯ

Наповнення бюджету, робота із внутрішньо переміщеними, співпраця із громадами інших областей, та «План відновлення України» – ці та інші питання тергромад в умовах війни обговорили сьогодні на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Волиньради.

Чи не найболючіша проблема для голів громад – брак пального, бо спричиняє перебої у роботі аграрного сектору, громадського транспорту та загалом транспортної логістики. Голова Волиньради Григорій Недопад радить колегам подбати про накопичення резервів.

«Ситуація складна, але ми тримаємо її на контролі. Працюємо по цій проблематиці з головами районних рад. Очільникам громад треба сформувати першочергову потребу у паливі з огляду на особливості своїх територій», – зазначив він.

Підвищення цін на енергоносії – ще одна тривожна ситуація, що нині турбує очільників громад в умовах обмеженого бюджетного ресурсу. Зазначають, у чинних договорах значно нижча ціна газу, аніж та, яку зараз пропонує НАК «Нафтогаз».

«Уже сьогодні можна прогнозувати, що зима справді буде важка, а тому, за можливості, до початку опалювального сезону слід додатково встановлювати твердопаливні котельні, там де це можливо, і готувати стратегічні запаси дров та торфобрикету», – зауважив Григорій Недопад.

За підсумками обговорення очільники громад також підтримали пропозицію звернутися до центральних органів влади з проханням внести зміни до урядової постанови щодо казначейського обслуговування та руху державних коштів, розширивши тим самим можливості для оплати робіт з підготовки до опалювального сезону, в тому числі й утримання доріг.

Окрім того, голова обласної ради закликав колег провести на своїх територіях інвентаризацію корисних копалин, аби в майбутньому область могла долучатися до відбудови українських міст.

«Хотілося б, щоб наш регіон розглядався не лише, як сировинна база, а й у перспективі став майданчиком для розміщення заводів та підприємств з виробництва різного роду будівельних сумішей», – зауважив Григорій Недопад.

Також очільники громад пропонують у рамках плану відновлення України розглянути можливість забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які уже прийняли рішення залишитися на Волині, звісно, після відбудови зруйнованих війною територій.

ВОЛИНСЬКИЙ ОНКОЦЕНТР ОТРИМАВ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЛІЖКА

В умовах обмеженого бюджетного фінансування та з одночасним зростанням навантаження на медичні заклади ситуацію полегшує гуманітарна допомога.

Так, днями за ініціативи голови Волиньради Григорія Недопада для потреб обласного медичного центру онкології було передано функціональні ліжка, матраци для них, постіль, рушники, а також одноразові медичні халати. Цей вкрай необхідний гуманітарний вантаж за запитом обласної ради доправлено за сприяння Посольства України у Королівстві Бельгія.

«Це далеко не перший транш допомоги, який ми отримали з Бельгії за сприяння тамтешніх українських амбасадорів. І я щиро вдячний за те, що наші прохання про найнеобхідніше вдовольняються. Я також дякую колективу комунального санаторію «Пролісок», який взяв на себе місію гуманітарного штабу і допомагає приймати, зберігати і розподіляти цю допомогу», – зазначив Григорій Недопад.

Гуманітарну допомогу уже доправили до онкоцентру. “У нас значно побільшало пацієнтів за рахунок внутрішньо переміщених осіб, тому розгортання додаткових місць, дуже актуально. Ці ліжка мобільні, тобто їх легко пересувати. А завдяки їхнім функціональним можливостям можна змінювати положення хворого, відтак це значно поліпшить комфорт пацієнтів і полегшить роботу медперсоналу”- розповідають медики.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*