офіційний сайт

ПРО НАГАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ, АЛЕ Й МАЙБУТНІ ПЕРСПЕКТИВИ – ВІДБУЛАСЬ КООРДРАДА САМОВРЯДУВАННЯ

Наповнення бюджету, робота із внутрішньо переміщеними, співпраця із громадами інших областей, та «План відновлення України» – ці та інші питання тергромад в умовах війни обговорили сьогодні на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Волиньради.

Чи не найболючіша проблема для голів громад – брак пального, бо спричиняє перебої у роботі аграрного сектору, громадського транспорту та загалом транспортної логістики. Голова Волиньради Григорій Недопад радить колегам подбати про накопичення резервів.

«Ситуація складна, але ми тримаємо її на контролі. Працюємо по цій проблематиці з головами районних рад. Очільникам громад треба сформувати першочергову потребу у паливі з огляду на особливості своїх територій», – зазначив він.

Підвищення цін на енергоносії – ще одна тривожна ситуація, що нині турбує очільників громад в умовах обмеженого бюджетного ресурсу. Зазначають, у чинних договорах значно нижча ціна газу, аніж та, яку зараз пропонує НАК «Нафтогаз».

«Уже сьогодні можна прогнозувати, що зима справді буде важка, а тому, за можливості, до початку опалювального сезону слід додатково встановлювати твердопаливні котельні, там де це можливо, і готувати стратегічні запаси дров та торфобрикету», – зауважив Григорій Недопад.

За підсумками обговорення очільники громад також підтримали пропозицію звернутися до центральних органів влади з проханням внести зміни до урядової постанови щодо казначейського обслуговування та руху державних коштів, розширивши тим самим можливості для оплати робіт з підготовки до опалювального сезону, в тому числі й утримання доріг.

Окрім того, голова обласної ради закликав колег провести на своїх територіях інвентаризацію корисних копалин, аби в майбутньому область могла долучатися до відбудови українських міст.

«Хотілося б, щоб наш регіон розглядався не лише, як сировинна база, а й у перспективі став майданчиком для розміщення заводів та підприємств з виробництва різного роду будівельних сумішей», – зауважив Григорій Недопад.

Також очільники громад пропонують у рамках плану відновлення України розглянути можливість забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які уже прийняли рішення залишитися на Волині, звісно, після відбудови зруйнованих війною територій.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*