Засоби особистої гігієни, постіль, одяг, дитяче харчування та речі першої необхідності сьогодні голова обласної ради Григорій Недопад централізовано передав авторитетній міжнародній благодійній організації «Карітас-Спес Луцьк» парафії св. Петра і Павла. Гуманітарну допомогу, яку облраді надали закордонні волонтерські та благодійні організації, буде спрямовано для потреб внутрішньо переміщених осіб.
Директор парафіяльного осередку «Карітас-Спес Луцьк», отець-канонік Павло Хом’як розповів, що до них за допомогою звертаються сотні людей, які тікаючи від війни, були вимушені покинути рідні домівки в пошуках спокою та безпеки.
«З самого початку війни ми надаємо різні види послуг внутрішньо переміщеним особам, це і психологічна, і матеріальна підтримка. Усі ці речі, які доправили нам сьогодні за ініціативи голови обласної ради, вкрай потребують сьогодні родини переселенців, – зауважив він. – Майже щодня ми обслуговуємо близько двохсот осіб, які отримують харчові набори та засоби особистої гігієни, а сім’ям з дітками буде також роздано дитяче харчування та підгузки».
Голова Волиньради Григорій Недопад висловив вдячність керівнику організації «Карітас-Спес Луцьк» Павлу Хом’яку за благодійництво, а також багаторічну співпрацю обласної ради із польськими колегами.
«Підтримка і допомога наших щирих друзів і сусідів — це внесок Польщі у перемогу над ворогом. Наша нинішня спільна добра справа – ще одне цьому підтвердження. Щодня на Волинь прибувають сотні людей, які в одну мить втратили практично все, і наш обов’язок – подбати про їхні базові потреби та мінімальний комфорт, аби вони не залишалися сам на сам зі своїми проблемами», – підкреслив він.
Голова Волиньради Григорій Недопад взяв участь в установчій ZOOM-платформі щодо формату залучення найвищих органів місцевого самоврядування до процесу післявоєнного відновлення України.
Консультативно-дорадчий орган Національну раду з відновлення України від наслідків війни при Президентові України створено з метою розроблення плану з післявоєнного відновлення та розвитку України; визначення пріоритетних реформ, необхідних у воєнний і післявоєнний періоди; підготовки стратегічних ініціатив, проєктів нормативно-правових актів, прийняття і реалізація яких є актуальними для ефективної роботи та відновлення України у воєнний і післявоєнний періоди.
Для підготовки фахових пропозицій при Раді утворено 23 профільні робочі групи. Народний депутат України Віталій Безгін, який координує роботу підгрупи Місцевого самоврядування однієї з таких робочих груп – Державне управління, зазначив, що у роботі цього органу неодмінно мають бути представлені інтереси та позиції обласних рад України.
Григорій Недопад підтримав таку пропозицію, зазначивши, що обласні ради мають найтісніший контакт та найоперативнішу взаємодію з територіальними громадами з вирішення тих чи інших питань життєзабезпечення. Він також зауважив, що під час війни Асоціація районних та обласних рад як колегіальний орган виявилася не дуже ефективною з причин різних умов (окупація, активні бойові дії, тил), в яких опинилися різні регіони.
Відтак, було запропоновано залучити обласні ради до роботи з відновлення, попередньо згрупувавши найвищі представницькі органи відповідно до потреб і завдань регіонів. Учасники платформи також визначилися з основними напрямками діяльності підгрупи, це, зокрема, взаємини місцевого самоврядування та виконавчої влади, розподіл власних і делегованих повноважень, адміністративно-територіальний устрій та місцевий виборчий процес.
Також узгоджено, що до кінця червня за підсумками діяльності підгрупи та на основі пропозицій голів обласних рад до Плану відновлення України мають бути внесені пріоритетні напрямки функціонування місцевого самоврядування на перспективу.