офіційний сайт

ОБЛАСНІ РАДИ УВІЙДУТЬ ДО НАЦРАДИ З ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Голова Волиньради Григорій Недопад взяв участь в установчій ZOOM-платформі щодо формату залучення найвищих органів місцевого самоврядування до процесу післявоєнного відновлення України.

Консультативно-дорадчий орган Національну раду з відновлення України від наслідків війни при Президентові України створено з метою розроблення плану з післявоєнного відновлення та розвитку України; визначення пріоритетних реформ, необхідних у воєнний і післявоєнний періоди; підготовки стратегічних ініціатив, проєктів нормативно-правових актів, прийняття і реалізація яких є актуальними для ефективної роботи та відновлення України у воєнний і післявоєнний періоди.

Для підготовки фахових пропозицій при Раді утворено 23 профільні робочі групи. Народний депутат України Віталій Безгін, який координує роботу підгрупи Місцевого самоврядування однієї з таких робочих груп – Державне управління, зазначив, що у роботі цього органу неодмінно мають бути представлені інтереси та позиції обласних рад України.

Григорій Недопад підтримав таку пропозицію, зазначивши, що обласні ради мають найтісніший контакт та найоперативнішу взаємодію з територіальними громадами з вирішення тих чи інших питань життєзабезпечення. Він також зауважив, що під час війни Асоціація районних та обласних рад як колегіальний орган виявилася не дуже ефективною з причин різних умов (окупація, активні бойові дії, тил), в яких опинилися різні регіони.

Відтак, було запропоновано залучити обласні ради до роботи з відновлення, попередньо згрупувавши найвищі представницькі органи відповідно до потреб і завдань регіонів. Учасники платформи також визначилися з основними напрямками діяльності підгрупи, це, зокрема, взаємини місцевого самоврядування та виконавчої влади, розподіл власних і делегованих повноважень, адміністративно-територіальний устрій та місцевий виборчий процес.

Також узгоджено, що до кінця червня за підсумками діяльності підгрупи та на основі пропозицій голів обласних рад до Плану відновлення України мають бути внесені пріоритетні напрямки функціонування місцевого самоврядування на перспективу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*