19 травня, у день пам’яті ігумена і чудотворця Йова Почаївського, в обласному центрі парафіянам відкрила двері новозбудована церква його імені.
Храм упродовж 7 років зводився на пожертви вірян і меценатів. Наріжний камінь у підмурівок заклав сам Патріарх Філарет. У чині освячення престолу взяли участь митрополит Луцький і Волинський Михаїл та священнослужителі інших парафій, військові та прихожани. Як один із фундаторів будівництва культової споруди на урочистості був запрошений і голова обласної ради Григорій Недопад.
Після святкового богослужіння та хресної ходи настоятель церкви Йова Почаївського, військовий капелан отець Олександр (Вронський) подякував кожному, хто долучився до її будівництва.
Владика Михаїл зазначив, що зараз як ніколи важлива віра – у власні сили, у наших воїнів, свою країну, в Бога, і тоді неодмінно буде мирне небо над Україною.
“Добре, що на нашій землі навіть попри війну відкриваються храми, а люди все частіше звертаються до Бога, сповідуючи християнські мораль та заповіді. Я переконаний, що це допоможе нам перемогти, бо ми єдині і в молитві, і в тилу, і на полі бою”, – наголосив Григорій Недопад.
Під такою назвою у Ковелі відбудеться благодійний турнір з волейболу серед дівчат.
Змагання проходитимуть у суботу, 21 травня, у Ковельській ДЮСША імені Євгена Кондратовича (бульвар Лесі Українки, 9), початок об 11.00.
Кошти, виручені під час благодійної акції, будуть спрямовані на потреби дітей-переселенців. На Волині сьогодні їх мешкає майже 19,5 тисяч.
Організатори благодійного турніру – Волинська обласна рада, обласна федерація волейболу, Волинський осередок Національного олімпійського комітету, Ковельські міська та районна ради, районна військова адміністрація – запрошують небайдужих волинян, ковельчан та гостей міста підтримати юних волейболісток і долучитися до доброї справи.
Переселенці, які нині мешкають у санаторії «Лісова пісня», в оригінальний спосіб долучилися до святкування Дня вишиванки.
«Вишивана» доріжка у традиційних українських орнаментах і кольорах відтепер прикрашатиме кількадесятметровий пірс, який сполучає берег оздоровниці з озером Пісочне. Цей стилізований рушник майже тиждень творили теперішні мешканці обласного комунального закладу – вимушені біженці зі сходу, півдня, півночі та центру України.
Люди неодмінно хотіли приєднатися до традиційного вишиваного флешмобу, але у звичний спосіб, одягнувши вишиванку, зробити це змогли далеко не всі. Адже більшість поспіхом полишали домівки під обстрілами або ж і взагалі залишилися без нічого.
«Для тих, хто попри все хотів бути у вишиванці, ми домовилися про суттєву знижку у місцевому магазині. Треба було лише сказати пароль: «Доброго вечора! Ми – з «Лісової пісні», – розповіла директорка оздоровниці Руслана Дибель. І цією нагодою переселенці скористалися, хоч і, зрозуміло, не масово.
Так і народилася ідея «вбрати» у вишиванку озерний міст, – вже додає авторка ініціативи Ірина Сироватка. Вона евакуювалася з Київщини, оселившись у санаторії «Лісова пісня», через кілька днів тут же тимчасово працевлаштувалася. Жінка і координувала втілення своєї ідеї.
«Знайти зразок орнаменту було не складно. Трохи важче – створити ескіз, з цим допомогла місцева мешканка Марійка Нестерук, вона професійна дизайнерка. Але потребувалося багато фарби, що, як розумієте, не дешево. Просити на це кошти в адміністрації санаторію ми не сміли, бо розуміємо, скільки вартує наше перебування тут», – розповідає Ірина.Вихід знайшовся сам собою, каже жінка. «У розмовах почула, що прибувши на Волинь, люди очікували побачити тут гори. І я вирішила організувати для всіх екскурсію цим озерним краєм». Адміністрація санаторію виділила автобус, розробила туристичний маршрут, а люди хто скільки міг заплатили за екскурсію. На ці кошти і придбали фарбу та пензлі. Крім причетності до міжнародного Дня вишиванки, кажуть переселенці, неодмінно хотіли залишити у санаторії щось хороше на згадку, аби віддячити за прихисток та турботу.
Свято вишиванки у «Лісовій пісні» вдалося на славу, – стверджує очільниця санаторію Руслана Дибель. «У нашому закладі зараз представлена чи не уся Україна. І ми сьогодні усі разом продемонстрували і єдність, і свою національну приналежність, і данину нашим традиціям. Дуже хочу, щоб так само разом ми вже під час оксамитового сезону, святкуючи перемогу, пройшлися цим рушником єднання», – висловила побажання директорка оздоровниці.
Щотретього четверга травня у світі вшановують українську вишиванку. Започатковане у 2006 році як студентська акція, свято поширилося у десятках країн світу і покликане зберегти прадавні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Цієї традиції щороку дотримуються керівництво, депутати, а також працівники виконавчого апарату Волинської обласної ради.
Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що цьогоріч, в умовах війни з росією, День вишиванки має особливий зміст, бо підкреслює унікальність і самостійність української культури. Він закликав волинян долучитися до свята і, таким чином, вкотре продемонструвати єдність, незламність і красу українського народу. Сьогодні – це вже не просто святкове національне вбрання, а символ української нескореності та свободи.
«Нині усім українцям важливо підкреслювати свою національну ідентичність, єднатися через наші звичаї та традиції, підтримувати зв’язок поколінь через стародавній оберіг – вишиту сорочку», – наголосив він.