офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА УЧЕРГОВЕ СПРЯМУВАЛА КОШТИ НА ТЕРОБОРОНУ

Рішення депутати одноголосно ухвалили під час позачергової дванадцятої сесії обласної ради восьмого скликання.

У ході розгляду питання про підтримку територіальної оборони депутати також заслухали інформацію керівників підрозділів облдержадміністрації з мобілізаційної та оборонної роботи, цивільного захисту, а також обласного територіального центру укомплектування, бригади тероборони, ДСНС, прикордонного загону про повноваження та завдання кожного з них в умовах ескалації та загрози вторгнення. Йшлося, зокрема, про мобілізаційну підготовку, доокомплектування особового складу підрозділів тероборони та військових частин, готовність захисних споруд та автоматизовану систему оповіщення, дії при надзвичайних ситуаціях, охорону держкордону, протидію провокаціям та диверсіям.

Командир 100-ї бригади тероборони Олександр Скумбрій доповів, що в області підрозділи розташовані на 5 локаціях, а до лав уже мобілізовано близько 3 тисяч осіб: «Люди йдуть. В основному – це колишні військовослужбовці, звільнені у запас. Ми дуже розраховували на ветеранів АТО, які мають бойовий досвід, однак, таких небагато. Чимала кількість мотивованих людей, на жаль, залишилася за межами тероборони через стан здоров’я. Також на службу прийшло багато жінок, які дуже відповідально відносяться до виконання завдань». Він також зазначив, що ТоР потребує офіцерів дефіцитних військових спеціальностей. Чекають також на резервістів та цивільних осіб, які бажають підписати контракт на службу в теробороні. Полковник Скумбрій також відповів на питання депутатів щодо облаштування місць дислокації та першочергові потреби.

Обранці громади поставити питання й іншим доповідачам. Так, депутат Олександр Пирожик повідомив, що в одному з районних центрів укомплектування з призовників беруть кошти за проходження медкомісій. Юлія Вусенко цікавилася чи поінформовані орендарі підвальних приміщень, що при потребі мають негайно вивільнити площу під укриття, а також хто в освітніх закладах відповідає за евакуацію, і наскільки спроможною є система  централізованого оповіщення. Депутат Ярослав Матвійчук зазначив, що чимало громад готові виділити фінансування для модернізації системи оповіщення на своїй території і звернувся з проханням до співробітників цивільного захисту взяти на себе координацію цієї роботи. А депутат Андрій Козюра запропонував облаштувати спеціальні стрільбища чи тири, аби ті, хто має дозвіл на володіння зброєю, могли вправлятися у стрільбі.      

Після діалогів депутати одноголосно підтримали виділення 2 мільйонів 660 тисяч гривень на потреби тероборони. Фінансування здійснюватиметься у рамках програми матеріально-технічного забезпечення військових частин, підрозділів правоохоронних органів, проведення заходів територіальної оборони та комплектування військових частин, мобілізаційної підготовки та мобілізації в області на 2021-2025 роки, яку обласна рада прийняла минулоріч. Для реалізації заходів цієї програми також спрямовуватимуться кошти з бюджетів районів та громад.  Асигнування призначаються для придбання засобів розвідки (тепловізори, прилади нічного бачення, квадрокоптери), спорядження (армійські намети, каремати, спальні мішки, аптечки, ліхтарі, компаси, саперні лопати тощо), бензоагрегатів для виготовлення струму та засобів радіозв’язку (портативні радіостанції і ретранслятори транкінгового зв’язку з режимом шифрування), а також на підготовку і проведення навчальних зборів особового складу та облаштування штабів зони ТрО та військової частини А7028. 

ДЕПУТАТИ ЗАТВЕРДИЛИ ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ ЗА 2021 РІК

Аналіз доходів та видатків головного кошторису області за минулий рік було винесено на розгляд позачергової сесії Волиньради.

 У звіті, зокрема, йшлося, що за 2021 рік доходи обласного бюджету склали без малого 3 мільярди 200 мільйонів гривень, з яких понад 1 млрд – податки, збори та інші платежі, решта – міжбюджетні трансферти. За доходами загального фонду обласний бюджет виконано майже на 105%, понад план акумульовано  45 млн гривень. Порівняно з 2020 роком доходи загального фонду обласного бюджету зросли на чверть. Основним бюджетоутворюючим джерелом був податок на доходи фізичних осіб (+22% у порівнянні з попереднім періодом). Також надійшло майже 94 млн грн податку на прибуток підприємств (+42%). Найбільшими платниками були підприємства «Модерн-Експо», «Волиньобленерго», «СКФ Україна», ПРАТ «ВГП», ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» та інші. Доходи спеціального фонду обласного бюджету за 2021 рік склали 113 млн гривень. Це – власні надходження бюджетних установ, що фінансуються з обласного бюджету та екологічний податок.

За видатками загального фонду обласний бюджет виконаний на 96%, на стільки ж – спеціальний фонд. Що ж до структури видатків, то найбільше бюджетних коштів було спрямовано на фінансування закладів освіти – понад 1 млрд грн, охорони здоров’я – майже 180 млн грн, соціального захисту населення – більше 130 млн грн, культури і мистецтва – без малого 110 млн грн, фізичної культури і спорту – 50 млн гривень. За рішенням обласної ради з отриманого перевиконання обласного кошторису 44 млн грн також було спрямовано на видатки за такими напрямами як фінансування заходів по боротьбі з COVID-19, капітальний ремонт І та ІІІ поверхів неонатального центру, капітальний ремонт даху Берестечківського психоневрологічного інтернату, облаштування навчально-практичного осередку Нововолинського центру професійно-технічної освіти. Крім цього, 1,2 млн грн додатково було виділено на надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, стільки ж спрямовано на оплату відряджень на чемпіонати та кубки України, на співфінансування придбання шкільних автобусів для Затурцівської спеціальної школи, капітальний ремонт вентиляційної системи Луцького геріатричного пансіонату та інше.

Із загального обсягу ресурсу, переданого з державного бюджету у минулому році, 1,1 млрд гривень призначалися на капітальні витрати. Найбільший обсяг інвестиційних видатків пішов на дорожню інфраструктуру: велися ремонтні роботи на 28 дорогах місцевого значення, з яких 13 об’єктів завершено, також проведено капітальний ремонт 61 дороги комунальної власності.

З обласного бюджету у 2021 році здійснювалося фінансування 25-ти регіональних програм, на що передбачалося понад 210 млн гривень. Найбільші обсяги бюджетних коштів було спрямовано на виконання програми фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я (108 млн грн), цільової соціальної програми розвитку фізичної  культури і спорту (50 млн грн), регіональної програми соціального захисту населення (14,5 млн грн), програми «Екологія 2016-2022» (6 млн грн), комплексної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» (4, 4 млн грн),  комплексної програми розвитку освіти Волинської області (3,6 млн грн), програми підтримки фінансово-господарської діяльності підприємств та установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (3 млн грн), програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області (2,7 млн грн), програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва (2,5 млн грн), комплексної програми розвитку агропромислового комплексу (1,4 млн гривень). На реалізацію усіх інших 15-ти програм, з обсягом фінансування менше 1 млн грн, загалом спрямовано 5 млн грн.

Врахувавши рекомендації бюджетної комісії,  депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 2021 рік.

ДЕНЬ ЄДНАННЯ: ВОЛИНЯНИ РОЗГОРНУЛИ ДВОХСОТМЕТРОВИЙ СТЯГ

16 лютого в Україні оголошено Днем єднання. Свято має на меті посилити консолідацію українців, зміцнити їхню стійкість на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

Кілька сотень люду із жовто-блакитними стрічками заполонили Київський майдан. До відзначення Дня єднання долучилися військові, силовики, службовці, лучани, молодь, депутати та працівники виконавчого апарату обласної ради на чолі з головою – Григорієм Недопадом.

Він закликав волинян до непохитності, згуртованості, спокійної виваженості, підтримки військових, а тих, то має бажання, долучатися до сил територіальної оборони. “На тлі ворожих зовнішніх загроз наша єдність в середині країни має бути як ніколи монолітною. Сподіваючись на партнерську підтримку цивілізованого світу ми усім суспільством повинні працювати над зміцненням нашої обороноздатності. Сьогодні під час позачергової сесії обласна рада вкотре надасть фінансову підтримку нашому батальйону територіальної оборони. Ми прагнемо миру, але готуємося до захисту», – зазначив Григорій Недопад.

На завершення урочистостей воїни здійняли на 50-метрову висоту державний прапор, двохсотметрове жовто-блакитне полотно розгорнули і вихованці військового ліцею імені Героїв Небесної Сотні, а присутні у супроводі оркестру Національної гвардії разом виконали Гімн України.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*