офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ЗАТВЕРДИЛИ ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ ЗА 2021 РІК

Аналіз доходів та видатків головного кошторису області за минулий рік було винесено на розгляд позачергової сесії Волиньради.

 У звіті, зокрема, йшлося, що за 2021 рік доходи обласного бюджету склали без малого 3 мільярди 200 мільйонів гривень, з яких понад 1 млрд – податки, збори та інші платежі, решта – міжбюджетні трансферти. За доходами загального фонду обласний бюджет виконано майже на 105%, понад план акумульовано  45 млн гривень. Порівняно з 2020 роком доходи загального фонду обласного бюджету зросли на чверть. Основним бюджетоутворюючим джерелом був податок на доходи фізичних осіб (+22% у порівнянні з попереднім періодом). Також надійшло майже 94 млн грн податку на прибуток підприємств (+42%). Найбільшими платниками були підприємства «Модерн-Експо», «Волиньобленерго», «СКФ Україна», ПРАТ «ВГП», ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» та інші. Доходи спеціального фонду обласного бюджету за 2021 рік склали 113 млн гривень. Це – власні надходження бюджетних установ, що фінансуються з обласного бюджету та екологічний податок.

За видатками загального фонду обласний бюджет виконаний на 96%, на стільки ж – спеціальний фонд. Що ж до структури видатків, то найбільше бюджетних коштів було спрямовано на фінансування закладів освіти – понад 1 млрд грн, охорони здоров’я – майже 180 млн грн, соціального захисту населення – більше 130 млн грн, культури і мистецтва – без малого 110 млн грн, фізичної культури і спорту – 50 млн гривень. За рішенням обласної ради з отриманого перевиконання обласного кошторису 44 млн грн також було спрямовано на видатки за такими напрямами як фінансування заходів по боротьбі з COVID-19, капітальний ремонт І та ІІІ поверхів неонатального центру, капітальний ремонт даху Берестечківського психоневрологічного інтернату, облаштування навчально-практичного осередку Нововолинського центру професійно-технічної освіти. Крім цього, 1,2 млн грн додатково було виділено на надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, стільки ж спрямовано на оплату відряджень на чемпіонати та кубки України, на співфінансування придбання шкільних автобусів для Затурцівської спеціальної школи, капітальний ремонт вентиляційної системи Луцького геріатричного пансіонату та інше.

Із загального обсягу ресурсу, переданого з державного бюджету у минулому році, 1,1 млрд гривень призначалися на капітальні витрати. Найбільший обсяг інвестиційних видатків пішов на дорожню інфраструктуру: велися ремонтні роботи на 28 дорогах місцевого значення, з яких 13 об’єктів завершено, також проведено капітальний ремонт 61 дороги комунальної власності.

З обласного бюджету у 2021 році здійснювалося фінансування 25-ти регіональних програм, на що передбачалося понад 210 млн гривень. Найбільші обсяги бюджетних коштів було спрямовано на виконання програми фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я (108 млн грн), цільової соціальної програми розвитку фізичної  культури і спорту (50 млн грн), регіональної програми соціального захисту населення (14,5 млн грн), програми «Екологія 2016-2022» (6 млн грн), комплексної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» (4, 4 млн грн),  комплексної програми розвитку освіти Волинської області (3,6 млн грн), програми підтримки фінансово-господарської діяльності підприємств та установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (3 млн грн), програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області (2,7 млн грн), програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва (2,5 млн грн), комплексної програми розвитку агропромислового комплексу (1,4 млн гривень). На реалізацію усіх інших 15-ти програм, з обсягом фінансування менше 1 млн грн, загалом спрямовано 5 млн грн.

Врахувавши рекомендації бюджетної комісії,  депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 2021 рік.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*