офіційний сайт

СУЧАСНА, ПРОСТОРА, ЯСКРАВА – У БАШЛИКІВСЬКИХ ШКОЛЯРИКІВ НОВОСІЛЛЯ

У селі Башлики Цуманської громади відкрили нову школу на 400 учнівських місць.

На сучасну і простору школу багатодітне село очікувало майже 4 роки, саме стільки тривало будівництво. Тому на відкриття навчального закладу прийшли не лише учні та їхні батьки, а й мешканці громади, будівельники, представники влади різних рівнів. В урочистостях також взяли участь голова Волиньради Григорій Недопад, народна дерутатка України Ірина Костанкевич, депутат обласної ради,обраний від тутешнього округу, Юрій Ройко.

Вартість будівництва перевищила 118 мільйонів гривень, з яких понад 10 мільйонів – кошти місцевих бюджетів, решта – державні асигнування. Трьом сотням школяриків не доведеться більше тіснитися чи навчатися у дві зміни. Нова школа розрахована майже на 400 місць. Її загальна площа більше 7 тисяч квадратних метрів. Тут обладнані за останнім словом техніки навчальні класи, просторі спортивна та актова зали, їдальня з сучасним харчоблоком. Окрім того, усе це – з врахуванням інклюзивності для учнів з особливимим освітніми потребами.  

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що очікування нової школи у Башликах було значно довшим, аніж тривало її будівництво. «Ще у 2015 році мені, як голові районної ради, місцеві мешканці озвусити цю нагальну потребу. Вже настуаного року обласна рада, яку тоді очолюва Ігор Палиця, виділила кошти на проєктно-кошторисну документацію. А депутатка Верховної ради Ірина Констанкевич зробила усе, аби було виділене державне фінансування на будівництво. І от сьогодні діти підуть в сучасні, просторі і яскраві класи. Над входом у вас гасло «Разом до знань, до успіхів, до звершень». І школа у Башликах – це свідчення цього твердження. Навчайте і навчайтеся тут з радістю та вдячністю», звернувся Григорій недопад до присутніх.

Про визначальну вагу спільних дій влади і громади, взаємодію держави і місцевого самоврядування говорила і народна депутатка Ірина Констанкевич: «Сьогодні я тут, щоб розділити з вами довгоочікувану радість. Це приклад спільної праці великої кількості людей, які хотіли і мали на це право, щоб наші сільські діти отримували знання у якісних, сучасних і комфортних умовах. Я дякую всім і кожному за втілення цих мрій. А школярам побажаю єдиного: вчіться, розвивайтеся, щоб розбудовувати Волинь і Україну, як потужну європейську державу», – зазначила Ірина Констанкевич.

В ОБЛАСТІ БУДЕ ПРОГРАМА МІСТОБУДІВНОГО КАДАСТРУ

Проєкт програми створення та ведення містобудівного кадастру Волинської області на 2022-2025 роки розглянули члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ. (посилання)

На формування цілісної системи містобудівного кадастру області та наповнення електронної бази геоінформаційними даними упродовж 3 років передбачено близько 3 млн гривень. Вже цього року планується встановлення потужного сервера вартістю 700 тисяч гривень та придбання спеціального програмного забезпеченнядля розроблення геопорталу містобудівного кадастру, яке вартує близько 450 тисяч. Наступним кроком має стати інформаційне наповнення бази даних, переведення містобудівної документації у цифровий формат, а також навчання спеціалістів.

 Передбачається, що реалізація програми сприятиме надходженню в область інвестицій, створить прозорі і комфортні умови для роботи підприємців, впровадить європейські стандарти  управління територіальним розвитком, підвищить якість управлінських рішень завдяки моделюванню оцінки їх наслідків.

Депутат Іван Киричик поцікавився чи будуть дані порталу містобудівного кадастру сталими. Начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Томчук пояснив, що інформація видозмінюватиметься по мірі розроблення генеральних та комплексних планів територій громад.

Депутат Андрій Козюра зауважив, що з огляду на досвід розвинених країн світу, із цифровізацією містобудівного кадастру наша держава запізнилась на роки, а відтак закликав колег та рекомендувати сесії схвалити цей документ. Керівництву виконавчої влади області члени профільної комісії також рекомендували віднайти можливості співфінансування програми з державного бюджету. 

В ОБЛАСНІЙ РАДІ ЗВУЧАЛИ «ДЗВОНИ ХОЛМЩИНИ»

Вітальний новорічно-різдвяний марафон в обласній раді сьогодні продовжила народна аматорська хорова капела «Дзвони Холмщини», до складу якоі входять члени Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина».
«Ми хочемо привітати вас із прийдешнім Христовим Водохрещем. Бажаємо вашим рідним і близьким у новому році здоров’я, сімейного щастя, в країні – миру, спокою і добробуту», – висловила зичення керівниця хорової капели Мирослава Новакович.
Для керівництва, депутатів та виконавчого апарату ради цього дня також звучали колядки та віншування від учасників колективу.
Голова обласної ради Григорій Недопад навзаєм висловив вдячність, що хористи продовжують добру традицію та щороку приходять з колядками. Він побажав усім учасникам хорової капели доброго здоров’я і довгих років життя та запросив на коляду наступного року.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*