офіційний сайт

ПЕРЕРОЗПОДІЛИЛИ І ДОДАЛИ – ЗМІНИ В ОБЛАСНОМУ КОШТОРИСІ-2021

Члени комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики вчергове погодили внесення коректив до обласного бюджету на 2021 рік.  

Як зазначив начальник департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк потреба внесення змін до головного фінансового документу обумовлена кільком а причинами, зокрема, необхідністю врахування у показниках обласного бюджету інших субвенцій із місцевих бюджетів,  надходженням додаткових обсягів державних цільових субвенцій, а також перерозподілом асигнувань.

Так, державою додатково виділено понад 500 тис. грн субвенції для спеціальних закладів з надання психіатричної допомоги, кошти в повному обсязі спрямовуються КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька».

Ще одна додаткова субвенція з державного бюджету у сумі майже 72 млн грн надійшла для будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності. Місцевим бюджетам спрямовується понад 16 млн грн, решта 55,5 млн –  департаменту інфраструктури облдержадміністрації як замовнику робіт. Головний фінансист області Ігор Никитюк зауважив, що в цьому розподілі додаткових асигнувань найперше враховувалися потреби тих громад, з яких раніше, за розпорядженням голови ОДА, були відкликані кошти на ремонт доріг. 

Також цільові субвенції в загальній сумі понад 300 тис. грн в якості співфінансування на централізоване придбання ноутбуків та автобуса надійшли від Берестечківської, Луківської, Доросинівської, Поворської, Литовезької, Поромівської та Колківської громад.

Понад 900 тисяч гривень збільшено видатки на оплату комунальних
послуг та енергоносіїв окремих закладів освіти, зокрема: Затурцівській і Володимир-Волинській спецшколам,  Нововолинському науковому лiцею, Малій академії наук, обласному екологонатуралiстичному центру. Такі зміни проводяться за рахунок зменшення видатків на оплату праці працівників Липлянської спеціальної школи-інтернату (економія виникла у зв’язку з припиненням діяльності закладу), а також інших витрат на поточне утримання окремих закладів освіти. Також 77 тисяч додатково виділено на погашення заборгованості за енергоносії Голобському і Руденському психоневрологічним інтернатам. Окрім того, для проведення протипожежних заходів у Ковельському фаховому медичному коледжі виділено 130 тис. грн за рахунок зменшення на цю ж суму бюджетних призначень на підвищення кваліфікації, перепідготовки кадрів закладами післядипломної освіти.

Додаткові кошти загальним обсягом 1,2 мільйони гривень члени бюджетної комісії погодили також і для медичних закладів: на реактиви для обласної служби крові; придбання бланків суворої звітності для бюро медико-соціальної експертизи; на виплату заробітної плати КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцьк»;  для підопічних спеціалізованого будинку дитини, а також для підрозділів медико-соціальної, судово-медичної експертиз та патологоанатомічного бюро.

Також члени бюджетної комісії рекомендуватимуть сесії схвалити виділення додаткових асигнувань з обласного бюджету на оплату виконаних ремонтних робіт у неонатальному центрі, капітального ремонту системи опалення в обласному фтизіопульмонологічному диспансері, а також на виготовлення проєктно-кошторисної документації на реставрацію Олицького палацового комплексу.

НА ВОЛИНІ ХОЧУТЬ РОЗВИВАТИ ТУРИЗМ ЯК ПРІОРИТЕТНУ ГАЛУЗЬ

Комісія з питань бюджету, фінансів і цінової політики схвалила зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування в області на 2021-2025 роки в частині збільшення асигнувань та заходів розвитку туризму на Волині.

Як зазначив консультант відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради Станіслав Ольшевський пропоновані зміни сприятимуть збільшенню кількості туристичних та екскурсійних відвідувань, сталому розвитку туристичної галузі, а отже й створенню нових робочих місць, збільшенню частки доходів від туристичної галузі у бюджетах усіх рівнів та популяризації Волині як регіону в цілому. Зокрема, програму доповнено розділами: «Розвиток туристичного потенціалу громад та територій області» і «Промоція області на загальнодержавному та міжнародному рівні».  

У переліку заходів: розвиток туристичної інфраструктури, зокрема, розробка туристичних маршрутів за видами туризму, ознакування, туристична навігація, створення мережі туристично-інформаційних центрів, інклюзивність пам’яток архітектури, музейних закладів та інших туристичних об’єктів, локальний брендинг об’єктів чи суб’єктів комунальної форми власності, а також виготовлення друкованої поліграфічної, сувенірної продукції та промоційних матеріалів і виробів з логотипом «Волинь унікальна».

Усе це спрямовано на створення якісного, конкурентного на вітчизняному та міжнародних ринках туристичного продукту, здатного забезпечити соціально-економічний розвиток краю, зберегти та популяризувати природну та історико-культурну спадщину, забезпечити додаткові грошові надходження до бюджетів усіх рівнів та створити позитивний імідж області як на державному так і на міжнародному рівнях.

Загальний обсяг фінансування п’ятирічної програми розвитку туризму пропонується збільшити на 10 мільйонів – до 47 мільйонів гривень, 38 з яких – кошти обласного бюджету, решта – територіальних громад. У 2022 році на виконання заходів програми заплановано спрямувати близько 8 млн. гривень з обласного бюджету, та майже 2 млн грн – з місцевих бюджетів.

Голова комісії Орест Маховський запропонував погодити зміни в цілому, зауваживши, що конкретні бюджетні призначення на виконання заходів програми депутати затверджуватимуть у ході виконання бюджету або ж за підсумками його перевиконання.    Члени бюджетної комісії зміни погодили одноголосно. 

НАЙГОЛОВІШЕ – ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ. ВАЖЛИВІ РІШЕННЯ МАЙНОВОЇ КОМІСІЇ

Реорганізація і передача в комунальну власність освітніх закладів, кадрові рішення та питання майна – про це йшлося під час засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Зокрема, депутати проголосували за те, щоб схвалити угоду між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад та територій, Волинською обласною радою та КП “Волиньенергософт” про передачу коштів європозики. Начальник відділу майна Михайло Імберовський нагадав що установа працює над масштабним проєктом “Термореновація будівель медичних закладів Волині”, який фінансується Європейським інвестиційним банком. В рамках проєкту на утеплення комунальних закладів області планується залучити 13 млн. євро.

Директору санаторію матері та дитини “Пролісок” Оксані Бугайчук депутати погодили продовження контракту. Як зазначив депутат обласної ради Юрій Харченко, за час її керівництва (з 2018 року) в санаторії відбулося багато позитивних змін. “Найперше, санаторій став прибутковим, на краще змінилися умови проживання та лікування. В “Проліску” власними силами і коштами відремонтували системи водо- та теплопостачання, провели капітальний ремонт котельні, кондитерського цеху та встановили систему протипожежного захисту в усіх приміщеннях. Тому вважаю, що така робота має продовжуватися”, – наголосив депутат.

Ще одне рішення стосувалося приєднання Ківерцівського медичного коледжу до Волинського медичного інституту. Це дозволить оптимізувати систему навчальних закладів та зекономити витрати на утримання адміністративного апарату. Також депутати прийняли рішення про передачу приміщення на проспекті Волі, 1, де донедавна розташовувалося комунальне підприємство “Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом”. Після реорганізації установа перебазувалася до обласної інфекційної лікарні. Вивільнене ж приміщення нададуть для потреб бюро судмедекспертизи, яке досі розташовується в пристосованих аварійних приміщеннях, що по вулиці Івана Франка.

Схвалили члени майнової комісії і перейменування «Центру науково-технічної творчості учнівської молоді» у “Центр позашкільної освіти “. Таке рішення дозволить розширити можливості установи. “Повноваження і ресурси центру науково-технічної творчості були обмежені виключно тими предметами, які стосуються науки і техніки. Перейменування центру дозволить нам відкрити нове відділення естетичного виховання та інші гуртки, залучити більше дітей та розширити діяльність центру на громади області”, – аргументувала потребу в перейменуванні в.о. директора центру, депутатка обласної ради Оксана Філіпчук.

ГРИГОРІЯ НЕДОПАДА НАГОРОДИЛИ МЕДАЛЛЮ

До відзнаки голову Волиньради представив голова Держприкордонслужби України. 

Медаль «За сприяння в охороні державного кордону України» за дорученням керівництва вручив командир 6 прикордонного Волинського загону Сергій Лозінський.

Він подякував голові облради та депутатському корпусу, а також головам громад та очільникам районних рад за організаційну та матеріальну допомогу в укріпленні рубежів, оперативне вирішення питань.

Григорій Недопад висловив вдячність і запевнив, що співпраця місцевого самоврядування з прикордонниками, і щодо розбудови, і щодо недоторканності державного кордону, триватиме й надалі. 

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*