День: 03.12.2021
РОЗВИТОК ЛІЦЕЇВ, РЕКОНСТРУКЦІЯ МУЗЕЮ ЛИПИНСЬКОГО ТА РІК УПА – РІШЕННЯ ОСВІТНЬОЇ КОМІСІЇ
Ці та інші питання обговорювали під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку.
Найперше депутати погодили кандидатури виконувачів обов’язків директорів двох закладів – Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Люблинецького ліцею. Так, обов’язки керівника ЦНТТУМ буде виконувати Оксана Філіпчук, а ліцею – Дмитро Матвіюк.
Під час засідання комісії депутати також схвалили відзначення ювілею створення Української повстанської армії та дня народження Степана Бандери. Обранці громади вирішили визнати 2022-ий роком Української повстанської армії. Так, до 80-ї річниці утворення УПА депутати пропонують приділити більше уваги вивченню історії визвольного руху. Такий проєкт рішення зініціював перший заступник голови обласної ради Юрій Полішук. Депутатка обласної ради Валентина Магурчак запропонувала розробити перелік заходів до річниці УПА та дня народження Степана Бандери. Ркрім іншого, він має містити проведення наукових та краєзнавчих конференцій.
Члени профільної комісії також внесли зміни до регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2018-2022 в частині забезпечення функціонування спортивного відділення Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти». Нагадаємо, на його базі буде створено спортивний ліцей. Повноцінно функціонувати він буде з 1 вересня 2022 року, тут навчатиметься близько 200 дітей. У змінах до програми передбачені видатки на харчування та проживання дітей впродовж 4 місяців, а також на проведення навчально-тренувальних зборів та участь у змаганнях.
Окрім того, до членів комісії звернувся голова Затурцівської громади з проханням допомогти у розробці проєктно-кошторисної документації на реставрацію музею В’ячеслава Липинського. Зазначається, що в музеї тече покрівля, стіни вкрив грибок, збирається волога і у підвалі. «Вирішити це питання коштом обласного бюджету важко через обмежені можливості, – зазначив депутат Андрій Бокоч. – Якщо лише на проєктно-кошторисну документацію потрібно 500 тис. грн., то ремонт приміщення обійдеться у десятки мільйонів. Тому варто шукати варіанти з грантовими проектами та державним бюджетом».
Крім того, громада просить посприяти у вирішенні питання із реконструкцією пам’ятника В’ячеславу Липинському, зокрема відтворити у карбованій міді тимчасову модель, яка зараз встановлена на могилі державного діяча, доповнити скульптуру пілонами та облагородити постамент гранітними плитами. Орієнтовна вартість об’єкта – 400 тис. грн.
ВОЛИНЬ У ЧАСІ І ПРОСТОРІ: ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА, ДУХОВНІСТЬ
Науково-практична конференція з такою назвою триває у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.
Науковий форум приурочили до 75-річчя від дня народження письменника і журналіста Івана Корсака. Організатори конференції – Волинський національний університет імені Лесі Українки,
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, крайова організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Серед учасників – науковці, краєзнавці, представники громадських організацій, творчих спілок. Від імені обласного депутатського корпусу учасників конференції привітав заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.
Під час конференції йтиметься про актуальні проблеми історичного, політичного і економічного розвитку Волині, а також культурне та духовне життя краю: літературу, малярство, кіно, театр, музику, народну творчість, а також релігію. Окремий напрямок – дослідження творчості Івана Корсака: «Корсакіана: вплив історичних романів на формування української національної ідентичності».
«Сьогодні варто говорити не тільки про наукову і літературну спадщину Івана Корсака, а й про його громадянську позицію. Він тричі обирався депутатом обласної ради, він – Почесний громадянин Луцька і Камінь-Каширська. Його роль у формуванні громадської думки ще чекає вивчення та належної оцінки. Тож хай дискусії будуть цікавими і плідними та збагатять як кожного з нас, так і громадське середовище»,- звернувся до присутніх заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.
За результатами конференції побачить світ фахове видання «Літопис Волині», де публікуватимуться відібрані Експертною комісією роботи, присвячені життю та творчості Івана Корсака.
У ПОШУКАХ ЯКІСНОГО ТЕПЛА БЕЗ ГАЗУ
Голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт відвідали ковельське підприємство “Волинь-Кальвіс”, де ознайомилися з виробничим процесом та технологічними спроможностями твердопаливних котлів, які тут виготовляють.
Очільник Волиньради зазначив, що дорожнеча газу спровокувала і зростання у кілька разів вартості деревних пелет. Відтак, не особливо вдається ощадити на опаленні навіть тим комунальним установам, які відмовилися від блакитного палива. Тож ситуація змушує шукати оптимальніші рішення.
Керівник «Волинь-Кальвіс» Анатолій Понікарчук розповів, що підприємство виготовляє близько 50 видів твердопаливних котлів різної модифікації та потужності – від промислових до побутових. Свою продукцію реалізують в тому числі і на європейському ринку. Він переконує, що паливне устаткування має не тільки високий коефіцієнт корисної дії, а й високий рівень екологічних стандартів, до того ж воно просте в обслуговуванні.
Та найголовніше, запевняє Анатолій Понікарчук, ці універсальні котли можуть працювати майже на усіх видах твердого палива: дрова, пелети, брикети з відходів деревини і торфу, тирса, тріска, агровідходи, як от полова чи кукурудзиння, і, навіть, побутове сміття, яке не підлягає переробці.
Окрім власне виробництва, підприємство надає й послугу «Котельня під ключ». А це – проектування, розробка проектно-кошторисної документації та техніко-економічне обґрунтування, монтаж, проведення пуско-налагоджувальних робіт, навчання операторів котелень, сервісне та гарантійне обслуговування встановленого обладнання, післягарантійні ремонти та супровід експлуатації.
Григорій Недопад зауважив, що продукція «Волинь-Кальвіс» становить неабиякий інтерес, тому перспективу її використання обговорить з депутатським корпусом та керівниками комунальних закладів. Заступник голови обради Григорій Пустовіт зауважив, що таким чином вдасться не лише ощадити бюджетні асигнування на оплату енергоносіїв, й підтримати вітчизняного виробника.