офіційний сайт

ЯК ВЛАДА І ГРОМАДА У САМІЙЛИЧАХ НОВИЙ ДИТСАДОК ЗБУДУВАЛИ

У селі Самійличі Шацької громади відкрився новий дитсадок. На запрошення малюків та їхніх батьків привітати із довгоочікуваним новосіллям приїхав голова обласної ради Григорій Недопад.

Відкриття дитячого садочка стало неабиякою подією не лише для батьків та дітей, але й для усіх самійличівців, адже дошкільний заклад відбудовували, у буквальному сенсі, усім селом.

Дитсадок у Самійличах зник наприкінці 90-х. Спершу у сільраді забракло грошей на його утримання, а потім і народжуваність впала. Тож у будівлі дитсадка облаштувалась початкова школа. Тутешні розповідають: майже 20 років батьки возили дошкільнят до Шацька чи у сусідні села.

Нещодавно молодші школярі переїхали до іншого приміщення. І місцеві мешканці вирішили відновити дитсадок. До влади пішли не лише з ідеєю, а й пропозицією своєї допомоги.

Як розповів Шацький селищний голова Сергій Карпук, щоб кардинально оновити не зовсім пристосоване приміщення знадобилося чимало коштів і зусиль. Але, об’єднавшись, громада реалізувала цей проєкт. 400 тисяч гривень виділив селищний бюджет, ще 200 – грантові кошти за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID), близько 65 тисяч гривень – спрямували благодійний фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» та інші спонсори, а  будівельний процес очолили батьки вихованців дитсадка.

Тепер приміщення дитячого закладу – справжня окраса села: світле, яскраве, затишне, з комфортними дитячими меблями, зі зручними санвузлами, кухнею, пральнею, іншим устаткуванням, ігровим майданчиком, лавками та мощенням.

Григорій Недопад зазначив, що облаштування дитсадка у Самійличах – взірець активної та зацікавленої громади: «Це є свідченням того, що громада тут живе і розвивається, що є команда однодумців в особах селищного голови, старости, ініціативних мешканців і спонсорів. Спільно ви досягли мети. Таким завжди відрадно допомагати. Обов’язково приходьте по новий проєкт – добудову дитсадка, який, я в це вірю, через декілька років не вміщатиме всіх діток».

Від сьогодні оновлений дошкільний заклад відвідуватимуть 22 малюків із сіл Самійличі, Хомичі та Пехи.

СХВАЛЕНО СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

Обласну програму розвитку туризму на 2022-2026 роки підтримали члени постійної депутатської комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму.

 За словами очільниці департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів ОДА Вероніки Бальбузи  загальний обсяг фінансування п’ятирічної програми складе 33 млн. грн., 12 з яких – кошти обласного бюджету.

У наступному році  на розвиток туристичної інфраструктури, проведення форумів, досліджень, а також на навчання для підприємців в галузі розвитку зеленого туризму та маркетингову політику в обласному бюджеті передбачено 2,6 млн. грн.  

Особливу увагу розробники приділили створенню та облаштуванню еколого-освітніх стежок та вело-, піших та інших маршрутів туристичних маршрутів на територіях природно-заповідного фонду, в межах транскордонних біосферних резерватів, рекреаційних пунктів області. Також мають на меті розвивати мережу вело-інфраструктури та створювати комфортні умови туризму для маломобільних груп населення.

Під час виконання заходів Програми планується залучення коштів іноземних і вітчизняних інвесторів для розвитку матеріально-технічної бази туристичної інфраструктури, підготовки кадрів для рекреаційно-туристичної індустрії, нарощення обсягів надання туристичних послуг за рахунок збільшення частки в’їзного та внутрішнього туризму, ефективної рекламно-інформаційної діяльності, аналізу тенденцій на ринку туристичних послуг. Окрім того, є сподівання залучати на цю мету грантові кошти. Зокрема, з 2023 року почне діяти новий етап програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна”. Цьогоріч за рахунок цієї програми в області реалізовано проєкт промоції українсько-польського поозер’я  і започатковано новий – інклюзивні музеї.

ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ: ВІД КОНЦЕПЦІЇ – ДО ІНВЕСТОРА

Проблематика та перспективи створення в Україні індустріальних хабів обговорюється на ІІІ Форумі індустріальних парків за участю парламентарів, урядовців, представників державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. До дискусії в режимі онлайн долучився і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Організатор всеукраїнського форуму Торгово-промислова палата України. Її президент Геннадій Чижиков зауважив, що 2022 рік повинен стати переломним у процесі створення в Україні індустріальних парків (ІП). Їх розглядають як драйвер економіки, інструмент залучення інвестицій, створення додаткового внутрішнього валового продукту та нових робочих місць. 

Індустріальні парки – це територія, яку виділяють спеціально для промислового розвитку. Її облаштовують технологічною інфраструктурою – підводять комунікації, ремонтують приміщення, організовують охорону та на конкурсних засадах призначають управляючу компанію.  Відтак, бізнес і потенційні інвестори зацікавлені розмістити свої виробничі потужності саме на такій території, оскільки  мінімізують свої матеріальні, фінансові, трудові та часові витрати, а також можуть отримати супровідні послуги від керуючої компанії. Вигоди для держави і місцевих громад — це нові робочі місця, активізація економічної діяльності та розвиток територій.

Григорій Пустовіт зазначив, що на Волині вже створено Індустріальний парк “Нововолинськ”. Ведеться підготовка до конкурсу на обрання керуючої компанії. Його розглядають як основний чинник у трансформації робочої сили, яка вивільниться в результаті реформи вугільної галузі.  Заступник голови Волиньради також повідомив, що вже виділено 50 га площ під створення ІП

 «Ковель». Він буде цікавий для інвесторів надзвичайно вигідною транспортною логістикою, адже поруч і міжнародна автомагістраль Київ-Ковель-Ягодин, і  залізничне сполучення Ковель-Львів, і євроколія Ковель-Ягодин. На території цього ІП планується розміщення підприємств з агропереробки та переробки лісової продукції, машинобудування, виробництва харчових продуктів, а також об’єкти логістики, сервісного та митного обслуговування. Третій запланований ІП «Володимир – Волинський».Земельна ділянка розташована вздовж автомагістралі державного значення Устилуг-Луцьк-Рівне. Завершується розробка його концепції та проводиться розрахунок ресурсів, необхідних для облаштування.

За словами голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитра Наталухи ще цього року у додаток до рамкового закону про розвиток ІП Верховна Рада має намір ухвалити і ряд стимулюючих законодавчих актів. Йдеться, зокрема, про відшкодування з держбюджету відсотків за кредитами на облаштування ІП та приєднання їх до електромереж, звільнення від мита, ПДВ і окремих місцевих податків.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*