офіційний сайт

ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ: ВІД КОНЦЕПЦІЇ – ДО ІНВЕСТОРА

Проблематика та перспективи створення в Україні індустріальних хабів обговорюється на ІІІ Форумі індустріальних парків за участю парламентарів, урядовців, представників державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. До дискусії в режимі онлайн долучився і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Організатор всеукраїнського форуму Торгово-промислова палата України. Її президент Геннадій Чижиков зауважив, що 2022 рік повинен стати переломним у процесі створення в Україні індустріальних парків (ІП). Їх розглядають як драйвер економіки, інструмент залучення інвестицій, створення додаткового внутрішнього валового продукту та нових робочих місць. 

Індустріальні парки – це територія, яку виділяють спеціально для промислового розвитку. Її облаштовують технологічною інфраструктурою – підводять комунікації, ремонтують приміщення, організовують охорону та на конкурсних засадах призначають управляючу компанію.  Відтак, бізнес і потенційні інвестори зацікавлені розмістити свої виробничі потужності саме на такій території, оскільки  мінімізують свої матеріальні, фінансові, трудові та часові витрати, а також можуть отримати супровідні послуги від керуючої компанії. Вигоди для держави і місцевих громад — це нові робочі місця, активізація економічної діяльності та розвиток територій.

Григорій Пустовіт зазначив, що на Волині вже створено Індустріальний парк “Нововолинськ”. Ведеться підготовка до конкурсу на обрання керуючої компанії. Його розглядають як основний чинник у трансформації робочої сили, яка вивільниться в результаті реформи вугільної галузі.  Заступник голови Волиньради також повідомив, що вже виділено 50 га площ під створення ІП

 «Ковель». Він буде цікавий для інвесторів надзвичайно вигідною транспортною логістикою, адже поруч і міжнародна автомагістраль Київ-Ковель-Ягодин, і  залізничне сполучення Ковель-Львів, і євроколія Ковель-Ягодин. На території цього ІП планується розміщення підприємств з агропереробки та переробки лісової продукції, машинобудування, виробництва харчових продуктів, а також об’єкти логістики, сервісного та митного обслуговування. Третій запланований ІП «Володимир – Волинський».Земельна ділянка розташована вздовж автомагістралі державного значення Устилуг-Луцьк-Рівне. Завершується розробка його концепції та проводиться розрахунок ресурсів, необхідних для облаштування.

За словами голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитра Наталухи ще цього року у додаток до рамкового закону про розвиток ІП Верховна Рада має намір ухвалити і ряд стимулюючих законодавчих актів. Йдеться, зокрема, про відшкодування з держбюджету відсотків за кредитами на облаштування ІП та приєднання їх до електромереж, звільнення від мита, ПДВ і окремих місцевих податків.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*