офіційний сайт

В перинатальному центрі у Луцьку вперше прооперували ваду серця дитині з вагою 1600 грамів

У середу, 17 лютого, в обласному перинатальному центрі прооперували дівчинку, яка народилася недоношеною та з вадою серця.

Оперував дитину професор, доктор медичних наук, кардіохірург київського Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Олександр Романюк, асистували хірурги Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства.

«Ця дитина народилася недоношеною, з вагою 960 грамів. Тож спочатку потрібно було стабілізувати її стан, – розповідає генеральна директорка медичної установи Ірина Горавська. – Етап виходжування був тривалим. Але як тільки оперувати малечу стало можливо, ми за це взялися. Додам, що ця операція стала можливою саме завдяки потужності перинатального центру: це і забезпечення допомоги з виходжування, і забезпечення персоналом для проведення операції».

«Зараз дівчинка має вагу 1 кілограм 600 грамів, – додає медичний директор з педіатрії та неонатології Микола Гнатів. – Олександр Миколайович провів оперативне втручання із закриття вади. Для кардіохірургів така операція, звісно, не є унікальною, але для нас це – неоціненний досвід, а для малечі – шанс на здорове життя».

З його слів, у дитячій обласній лікарні у співпраці з професором Олександром Романюком було проведено понад два десятки операцій з приводу вади серця, але таку крихітку оперували вперше.

Читати ще: Шляхом поспішайок: від реанімації до здорового та щасливого дитинства

«Нині є чимало медикаментозних методів закриття вади, але трапляються такі випадки, коли це зробити не вдається й доводиться оперувати, – пояснює Микола Миколайович. – Для цієї дитини операція була життєво важливою, без неї в малечі не було б жодних шансів».

Два медикаментозні курси лікування не дали результату, артеріальна протока залишалася широкою – до сантиметра. А зважаючи на те, якою маленькою народилася дівчинка, це дуже багато, пояснюють лікарі. Тому й було ухвалено рішення про оперативне закриття вади.

Операція добігає кінця. Кардіохірург сам накладає шви. Каже, завжди так робить, бо відповідальний не лише за хороший результат, а й за косметичний аспект.

Все. Хірурги потискають руки. Тепер до роботи стає бригада відділення інтенсивної терапії новонароджених на чолі з завідувачкою Тетяною Матевою. Малечу перекладають у завчасно підготовлений транспортний кювез, підключають штучну вентиляцію легень та везуть у відділення – попереду в дитини серйозна реабілітація.

Читати ще: Потрійна радість у «Будинку щастя»: трійню, яку виходжували майже три місяці, виписали додому

Тим часом з операційної виходить Олександр Романюк – кардіохірург, який подарував шанс на здорове життя багатьом маленьким українцям. Усміхається. На запитання, чи важкою була операція і чи втомився, відповідає заперечно. Хоча про втому нагадують сліди від бінокулярів біля очей.

«Операція минула добре, без ускладнень, – повідомив він. – На жаль, у дітей, які народилися дочасно і з вагою біля кілограма, результат визначає не тільки хірургія. Головне зараз, що ця дитина перенесла операцію. Ми зробили усе, що мали зробити. Вада була така, що без операції малеча не мала шансів на життя. Добре, що ми вчасно приїхали та прооперували її. Тепер дуже важливе завдання для спеціалістів перинатального центру – виходити цю дитину».

Професор також додав, що з Луцьком має багаторічний досвід співпраці, результати якої неабияк тішать. Відтак побажав усім здоров’я та поспішив у відділення кардіології – там на його консультацію чекають інші маленькі пацієнти.

Оксана ГОЛОВІЙ

Фото Олександра ДУРМАНЕНКА

“Треба вдосконалювати конкурентні умови на ринках газу та електроенергії”, – профільний Комітет Верховної Ради

У Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово- комунальних послуг   розглянуто звернення  Волиньради щодо законодавчих пропозицій по врегулюванню питань тарифоутворення на електричну енергію і побутовий газ для населення.
“З метою врегулювання проблемних питань, пов’язаних із підвищенням цін і тарифів на ринках електричної енергії та природного газу, 27 січня 2021 року Верховна Рада України прийняла Постанову “Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв’язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги”, якою запропоновано ряд організаційно-правових заходів, спрямованих на зменшення видатків населення на оплату житлово-комунальних послуг.
Зокрема, Кабінету Міністрів України доручено вжити невідкладних заходів щодо соціального захисту населення від підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути можливість:
запровадження державного регулювання цін (тарифів), зокрема встановлення граничних рівнів націнки до тарифів на житлово-комунальні послуги з постачання побутовим споживачам теплової енергії, гарячої води, постачання та розподілу електричної енергії й природного газу;
внесення змін до тарифів на електроенергію з метою встановлення окремого тарифу на електричну енергію, що відпускається населенню, за обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць (включно);
внесення змін до фіксованих цін на електричну енергію з метою встановлення окремого тарифу на електричну енергію, що відпускається населенню для будинків, обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинків, за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць (включно);
встановлення пільг на електроенергію населенню, яке проживає у 30- кілометровій зоні АЕС, а також дитячим будинкам сімейного типу;
відшкодувати вразливим категоріям споживачів витрати на оплату житлово- комунальних послуг та надати їм компенсацію витрат на оплату послуг з постачання природного газу та теплової енергії у січні 2021 року;
розглянути можливість компенсації витрат, понесених побутовими споживачами, що проживають у будинках, обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинках, на оплату послуг з постачання електричної енергії за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць (включно);
рекомендувати Антимонопольному комітету вжити заходів щодо недопущення антиконкурентних узгоджених дій та зловживання монопольним становищем на ринку суб’єктами господарювання, що здійснюють надання житлово-комунальних послуг населенню;
рекомендувати Комітету  з питань з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянути ініціативи, що стосуються формування тарифів на житлово- комунальні послуги, а також механізму надання житлово-комунальних послуг населенню у зв’язку з підвищенням тарифів на ці послуги, та внести пропозиції.
На забезпечення реалізації положень прийнятої Постанови Верховної Ради України “Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв’язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги” 29 січня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про внесення змін до додатка № З Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію”, яким виділено 1,4 мільярда гривень з Державного бюджету України на компенсацію, у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію, частини оплати за електричну енергію населенням, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), населенням, яке проживає в багатоквартирних будинках не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), а також багатодітними, прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу.
Крім того, Уряд та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, також реагу ють на ситуацію, що склалася у сфері регулювання цін/тарифів на електричну енергію, природний газ а також житлово-комунальні послуги для потреб населення, прийняли ряд відповідних змін/доповнень підзаконних нормативно-правових актів.
Уряд ухвалив зміни до ряду своїх постанов щодо компенсації додаткових витрат споживачам електричної енергії, приміщення яких обладнані в установленому порядку електроопалювальними установками, та встановив максимальну граничну ціну на природний газ для населення на рівні 6,99грн. з ПДВ за кубічний метр на період з 1 лютого 2021 року до кінця опалювального сезону. Ці рішення стосуються також й об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, обмежила тариф на розподіл природного газу на рівні 1,79 грн. за кубічний метр й схвалила зниження тарифів на розподіл газу для ряду газорозподільних підприємств (ПрАТ Тадячгаз”, АТ “Закарпатгаз”, АТ “Івано- Франківськгаз”, ПрАТ “Коростишівгаз”, АТ “Лубнигаз”, ПрАТ “Мелітопольгаз”, АТ “Миколаївгаз”, АТ “Полтавагаз”, ПрАТ “Тернопільгаз”, АТ “Тисменицягаз”, ПрАТ “Уманьгаз”, АТ “Харківгаз”, АТ “Чернівцігаз”, ТОВ “Газовик”). Зниження склало 5%- 30%.
В той же час, ситуація, що утворилася на ринках природного газу та електричної енергії, є підставою для її ґрунтовного аналізу, головним попереднім висновком з якого є необхідність удосконалення конкурентних умов функціонування на оптових та роздрібних ринках природного газу та електричної енергії, недопущення зловживань на них окремими суб’єктами господарювання, антиконкурентних узгоджених дій, зловживання монопольним (домінуючим) становищем, недопущення можливості окремих суб’єктів господарювання (групи суб’єктів господарювання) визначати чи суттєво впливати на умови роботи ринків, не допускати, усувати, обмежувати конкуренцію.
Поряд з цим, продовжують діяти тарифні коефіцієнти (двозонні, тризонні) для населення, у якого наявний облік споживання електроенергії за періодами часу. Так за наявності обліку споживання електричної енергії за періодами часу розрахунки населення проводяться за відповідними тарифами із застосуванням тарифних коефіцієнтів (за вибором споживача):
•    за двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї
години до 7-ї години);
повний тариф у інші години доби;
•    за тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).
Під час визначення вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії в цьому періоді.
З метою застосування обліку споживання електричної енергії за періодами часу доби необхідно встановити та поставити на абонентський облік багатозонний (багатотарифний) прилад обліку споживання електричної енергії (лічильник) та подати відповідну заяву, що дозволить заощаджувати до половини витрат на оплату спожитої електричної енергії відразу після встановлення багатозонного (багатотарифного) лічильника.
Крім того, громадянам, які мають фінансові проблеми в період карантину, можливо скористатися Програмою житлових субсидій, яка на сьогодні залишається головним механізмом соціального захисту найбільш вразливих верств населення та гарантує стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг”, – йдеться у відповіді Волиньраді за підписом голови Комітету Андрія Геруса.
 

Події 18 лютого 2021 року

11.00

Участь голови обласної ради у всеукраїнській онлайн-нараді «Проблеми районних та обласних рад та шляхи їх подолання у контексті децентралізації», організованій Українською асоціацією районних та обласних рад

13.00

Участь голови обласної ради у заході з вшанування пам’яті бійців, загиблих у боях за Дебальцеве, організованому відокремленим підрозділом громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» у Волинській області (м. Луцьк, Театральний майдан, біля  пам’ятного  фотостенду  «Герої

Небесної Сотні – Загинули за Єдність України»)

10.00

Пленарне засідання сесії Устилузької міської ради Володимир-Волинського району

11.00

Пленарне засідання сесії Любомльської міської ради

Бурштинове серце Волині, мандаринові дерева, цілющі дари лісу і селфі… з брикетом: чим дивувала гостей з Полтави Маневиччина

Сьогодні другий день візиту делегації з Полтавської обласної ради на Волинь. Програма в гостей  –  більш ніж насичена і продуктивна.


РАНІШЕ ЧУЛИ ЛИШЕ ПРО “БУРШТИНОВІ” СКАНДАЛИ
КП “Волиньприродресурс” Волинської обласної ради – перший і важливий об’єкт, який відвідали полтавські гості. Зокрема, вони побували на заводі,  розташованому  в селі Прилісне.

Тут гостям показали спеціальну машину – бутар. Зараз вона стоїть без діла, а в сезон видобування сюди потрапляє  привезений з розроблюваної ділянки  продуктивний шар ґрунту, у якому знаходиться бурштин.   Потому  відбувається процес вимивання бурштину під тиском води.

Відпрацьовану породу   відвозять на   назад на земельну ділянку, де відбувається рекультивація.


Перемитий бурштин потрапляє на конвеєр, де його  сортують і кидають у спеціальні   ящики. Саме їх і показували полтавчанам.

“Наше комунальне підприємство веде відкритий чесний бізнес. Цей досвід дуже цікавий. Можна згадати про історії на Рівненщині та Житомирщині, де сонячне каміння видобували нелегально варварським способом, порушуючи екологію, без  перспектив на майбутнє”, – коментує екскурсію підприємством голова облради Григорій Недопад.


Анатолій Капустюк, кандидатуру якого на вчорашній сесії  депутати підтримали на посаду директора підприємства, поділився інформацією про процеси реалізації волинського сонячного каміння.

Він розповів про те, як відбуваються аукціони, хто бере участь   в них і що ціна на бурштин різниться залежно від фракції. Нагадаємо, бурштин купують за ціною від 20 до 2870 доларів за кілограм.

про “бурштинові” скандали… Тут нам показали, як можна легально видобувати  сонячне каміння і сплачувати за цю діяльність всі податки.  Нам цікавий волинський досвід організації комунального підприємства, яке займається місцевими надрами. В нас ще є вуглеводні, нафта і газ. Проте, це – висока капіталізація видобування. Але ми могли би створити підприємство для видобування піску та глини. Для перших кроків нам потрібен інструментарій, напрацьовані юридичні механізми і рішення. Хочемо запросити ваших фахівців для консультацій”, – каже  голова Полтавської обласної ради Олександр  Біленький.


НА ВОЛИНІ МОЖЕ БУТИ СВОЯ БУРШТИНОВА КІМНАТА?
Найбільше гостей вразив камінь бурштину, що має назву “Серце Волині”.   Він не схожий на всі інші і, справді, має форму серця.


Окрема увага до каміння вагою від 500 грамів, а то й більше кілограма. Гості не приховують захоплення, бо побачити щось подібне можна тільки на виставках та в музеях Польщі чи Прибалтики.


Анатолій Капустюк пояснює, що першочергове право на купівлю бурштину  фракції від 500 до 1000 г має   Міністерство фінансів України. Воно мало би експонуватися   в Музеї дорогоцінного каміння та металів. Але поки що головна фінансова структура країни не проявила реального інтересу до нашого бурштину.

“Чому би нам не мати своєї виставки, яка могла би бути окремим туристично привабливим об’єктом?” – міркував вголос радник голови обласної ради Михайло Імберовський, який також супроводжував полтавську делегацію.


“Коли будемо мати велику кількість унікальних екземплярів і цікавих знахідок, і, у випадку, якщо Мінфін відмовиться від свого першочергового права викупити це каміння, то, можливо, таки сформуємо свою виставку. Це, насправді, може бути цікава туристична локація”, – додав голова обласної ради Григорій Недопад.


ВОЛИНСЬКИЙ ДОСВІД МОЖЕТЕ БУТИ ВСЕУКРАЇНСЬКИМ
 Наступний об’єкт – Маневицький торфозавод. Екскурсію на підприємстві провів директор ДП “Волиньторф”, депутат облради Іван Киричик. Гості мали нагоду спостерігати за процесом виготовлення торфобрикетів.


Крім цього, полтавську делегацію цікавили господарські досягнення волинян у частині переробки  лісових матеріалів побічного користування. Вони побували на ДП “Маневицький держлісгосп”. 

Тут  зберегли розроблену ще у 70-х роках  минулого  століття модель комплексного використання недеревних ресурсів лісу. 

Зокрема,  на підприємстві працює консервний цех.  Він виробляє п’ять різновидів березового соку,    мариновані овочеві смаколики, консервовані гриби, протерті ягоди.


Гості також побували у розсаднику, в якому вирощують декоративні та екзотичні для Волині  рослини. Вийшло  як у казці “Дванадцять місяців”, бо на вікнами розсадника – десятиградусний мороз, а в приміщенні оранжереї – спокійно цвітуть лимони і мандарини.

Ще гостям показали цех, де добувають цілющий хвойний екстрат.


“Полтавщина також багата природними ресурсами.  І тому  їм цікавий досвід Волині, а ми не проти поділитися    нашими напрацюваннями. Думаю, що наш досвід міг би бути цікавий і на всеукраїнському рівні. Надра і природні ресурси, які є на територіях областей, повинні слугувати на користь громадам. Адже це – робочі місця, надходження у бюджети”, – переконаний голова Волинської облради Григорій Недопад.

Данило Даниленко отримав ключі від нової квартири

Житло спортсменові вдалося придбати завдяки  коштам  обласного та Луцького міського бюджетів на умовах співфінансування 50 % на 50 % (260 тис. грн – обласний б бюджет, 260 тис. грн – міський бюджет).

Сьогодні Данило Даниленко гідно захищає честь Волині та України на міжнародній спортивній арені. Майстер спорту міжнародного класу, один з чотирьох кращих спортсменів України  в бігу на 400 м та на 400 метрів із бар’єрами, дворазовий чемпіон Європейських ігор з легкої атлетики. Завдяки наполегливій праці та тренуванню має особисті рекорди, а відтак, усі шанси потрапити на Олімпійські Ігри. Данило Даниленко родом з Черкас, де й розпочав займатися спортом, зокрема, грав у футбол і баскетбол. Згодом він навчався та займався спортом у Донецьку, однак, з початком війни на Сході України з Донеччини переїхав на Волинь.

Ордер та ключі від новенького помешкання   спортсменові вручали голова обласної ради Григорій Недопад, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко  та Луцький міський голова  Ігор Поліщук.

Однокіматна квартира в новобудові площею 46 кв. м. придбана в с. Великий Омеляник Луцької міської територіальної громади на виконання Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2023 роки.

 “Це знакова подія і показник того, що навіть у кризових умовах ми відшуковуємо можливості для реалізації програми із забезпечення видатних спортсменів житлом, яка реалізовується спільно міською та обласною радами, а також обласною державною адміністрацією. Данило, який є багаторазовим чемпіоном і призером численних змагань, пообіцяв, що прославлятиме Луцьк і Волинь новими перемогами. Напередодні Олімпійських ігор така подія надихає і показує, що наші спортсмени мають можливість отримати не тільки високі спортивні нагороди, але і власне житло”, – прокоментував мегапозитивну подію голова обласної ради Григорій Недопад.

У свою чергу, спортсмен подякував представникам обласної та міської влади за високу оцінку його досягнень.

“Зараз непростий час в країні. Пандемія, непроста економічна ситуація і війна на Сході. Нашій країні бракує коштів. Я дуже дякую, що допомогли мені та оцінили мою роботу. Спільними зусиллями знайшли кошти для полегшення мого життя. Я тепер розумію, що моя спортивна кар’єра проходить недарма і своїм прикладом буду показувати приклад молодому поколінню. Обіцяю, скільки вистачить здоров’я, прославляти Луцьк, Волинь та Україну, старатися на Олімпійських іграх, Чемпіонатах світу та Європи для того, щоб Луцьк та Волинь була попереду”, –  зазначив Данило Даниленко.

Щоб не залишитися зі своїми проблемами наодинці: на Волині сформують Коордраду з питань місцевого самоврядування

Голова обласної ради Григорій Недопад неодноразово заявляв, що в області запрацює такий дорадчий орган  як Координаційна рада з питань місцевого самоврядування.

До неї буде запропоновано долучитися головам районних рад та територіальних громад. Сьогодні в кабінеті голови облради відбулася робоча нарада, в ході якої вирішували організаційні питання.

“Я вважаю, що настав час для проведення першого засідання Коордради, бо вже фактично всі громади повирішували свої організаційні питання після того, як вступили в повноваження. Питань, які потребують обговорення та обміну досвідом у нас більш, ніж достатньо. Це і електронне врядування, і екологія, і співпраця з правоохоронними органами, і соціально-економічний розвиток”, – каже Григорій Недопад.

Радник голови обласної ради Богдан Гусак повідомив, що вже мав попередні розмови з 50% лідерів територіальних громад і всі вони зацікавлені в тому, щоб Коордрада при голові обласної ради запрацювала якомога швидше. “Нам просто необхідно мати такий потужний дієвий орган”, – впевнений Богдан Гусак.

За попередніми даними, перше засідання Коордради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради може відбутися 26 лютого 2021 року. Цього ж дня планується проведення чергового аукціону з продажу бурштину, який видобуває КП “Волиньприродресурс” Волинської обласної ради. Тож голови громад матимуть можливість поспостерігати за цим заходом і зробити свої висновки щодо переваг впорядкування ситуації з надрами на Волині.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*