офіційний сайт

Прес-центр

ВОЛИНСЬКИЙ ВІКЕНД: ОСЕРЕДОК СПОРТИВНИХ БАТАЛІЙ ТА ОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ

Одразу три спортивні події приурочили до Міжнародного Олімпійського дня, коли мільйони людей об’єднуються навколо спорту, миру, дружби та чесної гри.

Стартував Всеукраїнський олімпійський день у Ківерцівській громаді. Тут відбулось масштабне спортивне дійство за участі представників регіональних відділень Національного олімпійського комітету, Президента організації Вадима Гутцайта, голови обласної ради, очільника Волинського відділення НОК Григорія Недопада, спортивних функціонерів та місцевої влади. На стадіоні у селі Тростянець відбулась низка спортивних активностей. Учасники заходу зустріли кубок Перемоги «Під знаком п’яти кілець і миру» як частину великої Олімпійської естафети громад. Звідси він розпочне свою подорож містами і селами України, несучи послання єдності, пам’яті й сили нескореного народу. Було розгорнуто стометровий стяг незламності та утворено живі символічні кільця олімпійського руху. Під звуки Гімну діти утворили живий ланцюг єдності — символ свободи, гідності й незламного духу. Білі голуби миру в небо запустили діти полеглих Героїв України спільно із гостями заходу. В небо здійнявся і олімпійський прапор, який підняли бронзовий призер Олімпійських ігор 2000 року з дзюдо Руслан Машуренко та дворазова чемпіонка Європи, учасниця Олімпійських ігор з боксу Тетяна Коб. Насамкінець учасники дійства взяли участь у висадці символічного Олімпійського дерева Ківерцівської громади.

До присутніх звернувся президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт. «Всеукраїнський олімпійський день — це доказ того, що спорт об’єднує країну, гуртує громади й допомагає виховувати покоління сильних і свідомих українців. Це -день натхнення, нових звершень і віри у мирне майбутнє України!», – наголосив він.

Зі словами вітань до присутніх звернувся також голова Волиньради, очільник обласного осередку НОК України Григорій Недопад. «Сьогодні Тростянець і Ківерцівська громада стали олімпійською столицею України. Тут зібралися представники всіх областей та регіональних відділень Національного Олімпійського комітету України, і саме тут ми спільно відкриваємо Олімпійський день. Це подія, яка об’єднує українців та цілий світ навколо спорту, патріотизму і сили духу», – підкреслив він.

Під патронатом Національного олімпійського комітету у рамках проведення «Всеукраїнського олімпійського дня» відбулись й 18-ті Всеукраїнські змагання зі спортивної ходьби «Луцька десятка», присвячені пам’яті Заслуженого тренера України, доктора педагогічних наук, професора Романа Карпюка. Окрім олімпійської спільноти участь в урочистому відкритті турніру взяли ректорка Академії рекреаційних технологій і права, депутатка облради Людмила Стасюк, ветерани спорту, представники спортивних клубів, федерацій, організацій з різних регіонів України, провідні волинські спортсмени та тренери зі спортивної ходьби, викладачі та студентство АРТіП і Луцького фахового коледжу рекреаційних технологій і права, а також родина Романа Карпюка.

«Ці змагання включено в календар Національного олімпійського комітету. Сьогодні в Луцьку трохи менше спортсменів, ніж зазвичай, адже наприкінці червня стартує чемпіонат в Іспанії. Чимало постійних учасників «Луцької десятки» вже на старті, щоб гідно представити Україну. Проте до нас завітали нові представники з інших областей», – розповів Григорій Недопад.

Також цього дня на базі обласної дитячо-юнацької спортивної школи відбулись Всеукраїнські змагання з дзюдо серед молоді до 23 років імені бронзового призера Олімпійських ігор Руслана Машуренка. Участь у турнірі взяли понад 200 українських спортсменів.

НА ВОЛИНІ ОЛІМПІЙСЬКА СПІЛЬНОТА ВШАНУВАЛА ПОЛЕГЛИХ ГЕРОЇВ І ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ДОПОМОГИ ТИМ, ХТО ВОЮЄ

Третій день форуму провідних представників олімпійського руху розпочався із загальнонаціональної хвилини мовчання та вшанування загиблих воїнів.

Президент НОКУ Вадим Гутцайт, голова обласної ради, керівник Волинського відділення НОК Григорій Недопад, очільники регіональних відділень Національного олімпійського комітету України з різних куточків держави та спортивна спільнота регіону вклонилися світлій пам’яті новітніх українських Героїв та поклали квіти до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України».

Окрім того, представники олімпійської родини за сприяння Волинської обласної ради, Волинської ОВА та фінансовій підтримці генеральної директорки кондитерської фірми «Ярич» Тетяни Шермолович передали для потреб бійців Національної гвардії України автомобіль швидкої медичної допомоги, обладнаний усім необхідним для порятунку життів. Ключі із вдячністю прийняв командир волинських нацгвардійців Володимир Олійник.

«Як ніколи ми сьогодні єдині у підтримці наших захисників. Велике спасибі соціально відповідальному бізнесу, який не стоїть осторонь. Нехай цей спецавтомобіль рятує життя наших славних воїнів», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад.

ВОЛИНЬ ПРИЙМАЄ НАЦІОНАЛЬНУ ОЛІМПІЙСЬКУ РОДИНУ

Вдруге в області упродовж трьох днів триватиме семінар Національного олімпійського комітету України з суб’єктами олімпійського руху. На правах господаря учасників і колег привітав голова облради, очільник Волинського відділення НОК Григорій Недопад.

Представники Національного олімпійського комітету України та 26 регіональних його представництв на чолі з Президентом організації Вадимом Гутцайтом зібралися на традиційний форум, аби підсумувати олімпійський рік, визначитися з пріоритетами розвитку олімпійського руху, знайти рішення для подолання викликів сьогодення, скласти перспективні плани та графіки змагань, узгодити організаційні та методологічні напрямки роботи.

«Ми вчергове радо приймаємо на Волині національну олімпійську родину. Для нас – це не тільки честь, але й відповідальність. Наша зустріч співпала з ювілейною датою – 30-річчям заснування регіонального відділення НОК на Волині, тож сподіваюся, наш досвід утвердження і поширення олімпійського руху, духу і традицій буде корисним для колег. Бажаю гарних вражень та продуктивної роботи!», – звернувся до учасників семінару Григорій Недопад.

Президент НОК України, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт подякував волинянам за гостинність. «На Волині ми почуваємося як удома. Це завжди щирість, добра організація, цікава і насичена програма. На порядку денному у нас – важливі питання. Незважаючи на війну, наша місія незмінна – розвиток олімпійського руху. Це важливо, бо ми представляємо нашу державу на світовому олімпійському видноколі. І, повірте, коли ми надсилаємо звіти, світ дивується нашій стійкості, незламності і силі духу готувати національні олімпійські команди, проводити змагання під бомбами і ракетами. Ми долаємо чимало труднощів і перешкод, ми втрачаємо своїх у бойових діях – понад 550 спортсменів та тренерів віддали свої життя за волю країни, але ми продовжуємо працювати заради майбутнього України», – зазначив Вадим Гутцайт. Він також нагородив пам’ятними відзнаками НОКУ функціонерів Волинського осередку з нагоди ювілею заснування, а також відзначив місцевих тренерів з олімпійських видів спорту та меценатів і партнерів за підтримку олімпійського руху.

Під час семінару учасники мають намір ухвалити оновлення системи підрахунку рейтингу діяльності регіональних відділень,визначитися з підготовкою до участі національної команди у XVIII літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі Скоп’є-2025, обговорити шляхи збереження олімпійської спадщини у регіонах,дискутуватимуть і про застосування штучного інтелекту у спортивній комунікації як інструменту для створення, підготовки та просування контенту. Окрім того, в програмі форуму – низка спортивних заходів у рамках Олімпійського дня та огляд спортивної інфраструктури Волині.

У ВОЛИНСЬКОМУ МЕДІНСТИТУТІ – ПЕРШИЙ ВИПУСК МОЛОДШИХ МЕДСЕСТЕР

Свідоцтва сьогодні отримали 15 слухачів освітньої програми з перепідготовки за професією «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими». Випускників привітали голова Волиньради Григорій Недопад, директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин та в.о. ректорки медінституту Тетяна Пастрик.

«Вітаю нас усіх з першим випуском! Про цю нову освітню програму ми мріяли давно. Молодші медичні сестри – це вимога часу, бо спеціалізація санітарка – це вже минуле. Нехай отримані знання стануть поштовхом до змін та нових успіхів. Тепер ви – активні учасники лікувального процесу та помічниці медичної сестри. Ми запрошуємо вас далі продовжувати навчання, – звернулась ректорка до випускників. – Я також хочу подякувати обласному центру зайнятості, адже підготовка молодших медичних сестер була здійснена за посередництвом ваучерів, тобто за державний кошт».

Голова обласної ради Григорій Недопад привітав молодших медичних сестер, а також висловив вдячність усім, хто доклав зусиль для їх підготовки. «Мені надзвичайно приємно, що наш медінститут вчергове отримав акредитацію на нову спеціальність. Ми були першими в Україні, хто почав готувати екстрених медичних техніків, а сьогодні є лідерами з підготовки молодших медичних сестер. Дякуємо центру зайнятості, адже завдяки реалізації державних програм, проходять підвищення кваліфікації наші медичні працівники і в екстренці, і в сестринстві. Рекомендую перейняти цей досвід усім, хто прагне покращити свій освітній рівень, удосконалити вміння та як результат – отримувати вищу заробітну плату. Дякую керівниці медінституту Тетяні Пастрик за постійний поступ та розвиток закладу», – резюмував він.

НА ВОЛИНІ ПІДСУМУВАЛИ СПОРТИВНИЙ 2024 РІК

Відбулась урочиста академія з нагоди відзначення дитячо-юнацьких спортивних шкіл, територіальних громад та фізкультурно-спортивних товариств з олімпійських та неолімпійських видів спорту, за результатами виступів спортсменів на міжнародних, всеукраїнських та обласних змаганнях у 2024 році. Привітати та відзначити тих, хто спортивними досягненнями прославляє Волинь та Україну, прийшли заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, заступник очільника ОВА Тарас Шкітер і начальник управління молоді та спорту Олександр Хвіщук.

Так, у загальнообласному рейтингу серед громад із олімпійських видів спорту переможцями визначено Боратинську сільську, Камінь-Каширську та Луцька міську територіальні громади. За рейтингом результативності виступів вихованців ДЮСШ тріумфаторами стали: обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву «Олімп» та дитячо-юнацька спортивна школа Камінь-Каширської міської ради.

Згідно з рейтингом серед територіальних громад Волині з олімпійських видів спорту за результатами виступів спортсменів на офіційних обласних змаганнях за 2024 рік за 1 місце нагороджено: Дубівську сільську, Іваничівську селищну та Луцьку міську ТГ. Серед ДЮСШ з олімпійських видів спорту лідерами стали: КЗ «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву плавання Луцької міської ради» та Ковельська КДЮСШ імені Євгена Кондратовича.

Відповідно до рейтингу ДЮСШ області з неолімпійських видів спорту за результатами виступів спортсменів на міжнародних та всеукраїнських змаганнях першість присуджено «Дитячо-юнацькій спортивній школі № 2». З поміж обласних ФСТ з олімпійських видів спорту: 3 місце – за Волинською обласною організацією ФСТ “Динамо” України, друга сходинка – у Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», а першість виборола обласна організація ФСТ «Спартак». Кращими федераціями,відповідно до принесених балів для області із олімпійських видів спорту, визначено: «Волинську федерацію каное» та «Федерацію важкої атлетики Волинської області», із неолімпійських видів спорту – Волинське обласне відділення «Української федерації французького боксу “САВАТ”».

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт привітав волинських спортсменів та їх тренерів від імені голови Григорія Недопада та депутатів. «Велика вдячність за те, що ви робите усе можливе, аби наша нація, суспільство, громада і держава мали майбутнє, адже це не можливо без спорту. Залучати дітей до занять спортом та фізичним вихованням – це розвивати здорову особистість, яка прагне стати досконалішою, кращою, проявити усі свої вміння і талант. Дуже велика відповідальність лежить на тренерах, які мають підтримати спортсмена, навчити вірити у свої сили, правильно організувати навчальний процес та мотивувати до високих результатів і перемог. Щиро дякую вам за це і бажаю нових рекордів та досягнень, які ви демонструєте сьогодні у надзвичайно складних умовах, коли країна проходить через великі випробування», – підкреслив він.

СУЧАСНО І ТЕХНОЛОГІЧНО: У ЛУЦЬКОМУ ВПУ – НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР

У презентації навчально-практичного осередку інноваційних технологій обробки матеріалів взяли участь перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, заступник начальника ОВА Тарас Шкітер, Луцький міський голова Ігор Поліщук, керівники закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти області, а також роботодавці і фахівці із працевлаштування.

Високотехнологічне устаткування з електронним програмуванням та сенсорним управлінням замінило верстати зразка 50-60-х років минулого століття. Саме на такому обладнанні відтепер здобуватимуть практичні навички студенти за фахом «верстатник широкого профілю». Новий освітньо-практичний простір вартістю понад 14 мільйонів гривень – це спільний внесок ЄС, держави, бюджету Луцької громади і двох флагманів промисловості краю – підприємств «Модерн Експо» та «SKF-Україна».

Луцьке вище професійне училище – єдиний в області заклад, де готують таких універсальних фахівців, які поєднують одразу кілька спеціалізацій: токар, фрезерувальник, шліфувальник і свердлувальник. «Це – критично важлива професія державної ваги, бо жодна галузь ні в мирному житті, ні у воєнний час не спроможна обійтися без деталей, які виготовляють верстатники широкого профілю. З оновленням навчальної бази, а це вже наш третій за рахунком сучасний практичний простір, ми переконані, що наші випускники матимуть високий рівень фахової підготовки і не потребуватимуть додаткової адаптації на високотехнологічних виробництвах», – упевнений директор училища Володимир Романюк. Він висловив вдячність усім, хто допоміг впровадити новацію.

«Відкриття інноваційних навчально-практичних центрів – вже не дивина, а добра і звична традиція сьогодні. А це свідчить, що профтехосвіта Волині прогресує і виходить на новий якісний рівень. Підготовка висококваліфікованих робітничих кадрів – домінуючий напрямок, який гарантуватиме не лише стабільну роботу промислово-виробничого комплексу краю, а й інвестиційну привабливість Волині. Тож, так тримати! Розвитку та процвітання, і щоб охочих здобувати професію на цих сучасних практичних площах ніколи не бракувало», – висловив побажання перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Він також відзначив Почесними грамотами Волиньради директора Луцького ВПУ Володимира Романюка та заступницю керівника Аллу Тортину.

Окрім презентації навчально-практичного осередку керівники закладів освіти та підприємств області провели і партнерську дискусійну панель, під час якої обговорили потребу у започаткуванні системного діалогу між закладами професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти та представниками промисловості, бізнесу й ринку праці, вироблення механізмів співпраці, залучення роботодавців до формування освітніх програм, організації дуального навчання та підвищення престижу робітничих професій.

«МИ – МОЛОДІ»: ВОЛИНСЬКІЙ ФІЛАРМОНІЇ – 85 РОКІВ

Привітати творчі колективи філармонії прийшли поціновувачі їхньої творчості, ветерани філармонійної роботи та їх родини, колеги з інших регіонів України, мистецька спільнота та представники влади області і Луцька. Волиньраду представляли голова Григорій Недопад, його заступники Юрій Поліщук і Григорій Пустовіт.

У переповненій залі обласного академічного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка з нагоди 85-річчя Волинської обласної філармонії відбувся ювілейний концерт. Найперше глядачам запропонували поринути у ретроспективу мистецького становлення та професійного розвитку Волинської філармонії, починаючи від 1940 року і дотепер. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять визначних працівників філармонії, які відійшли у вічність та загиблих сучасних українських Героїв.

Т.в.о. директора Волинської філармонії Сергій Єфіменко розповів, що на захист України сьогодні стали 10 працівників закладу і один із них – учасник бойових дій як 2014 так і 2022 років Андрій Сьомкін – присутній на концерті. Зал привітав воїна гучними оплесками.

«Мене сьогодні журналісти запитали: 85 років – це багато чи мало? Я відповів: якщо порівнювати з Львівською філармонією, якій 125 років, а ще краще – Віденською, якій 180 років, то ми ще молоді. Але якщо нас порівняти із камерною філармонією із Маріуполя, яка у зв’язку із війною, не так давно відновила свою роботу у столиці, то ми досить дорослі і досвідчені. До слова, п’ятеро наших маріупольських колег сьогодні прибули на це свято, – наголосив керівник філармонії Сергій Єфіменко під оплески залу. – Ми все ж молоді, бо сьогодні у нашому складі – неповторний, незбагненний лірико-драматичний тенор, який разом із Назарієм Яремчуком, Володимиром Івасюком в далекому 1971 році геніальною «Червоною рутою» поставив на коліна москву – це Василь Зінкевич».

На одній сцені з маестро своїми оригінальними музичними, танцювальними та вокально-хореографічними композиціями присутніх вражали та дарували піднесений і патріотичний настрій Волинський академічний український народний хор, академічний камерний оркестр «Кантабіле», чоловічий вокальний квартет «Акорд», Народний артист України Василь Чепелюк, Заслужена артистка України Галина Овсійчук та інші відомі виконавці.

З 1975 року з філармонією пов’язані золоті сторінки мистецької біографії Героя України, лауреата Шевченківської премії, Народного артиста України Василя Зінкевича. Сьогодні він працює над масштабним мистецьким проєктом «Українська пісня єднає світ». Під час концерту співак презентував музичний етюд майбутньої імпрези та поділився секретом творчого натхнення. «50 літ тому я переступив поріг золотої брами славного Лучеська над Стирем. Тут є щось магічне… Де би не був у далеких краях, стомлений я завжди повертаюся сюди, і тут обов’язково Господь мені посилає ідею, яку я реалізую. Саме від вас, з цього епіцентру, я обдаровую людей інших національностей від імені нашої України, від імені вас, братове волиняни», – сказав він.

З нагоди особистого 80-річного ювілею, який Василь Зінкевич відзначив 1 травня, його удостоєно Орденом Князя Ярослава Мудрого. Луцький міський голова Ігор Поліщук подарував Василю Зінкевичу сертифікат на суму 100 тисяч гривень на подальшу реалізацію його творчого проєкту «Українська пісня єднає світ». А голова обласної ради Григорій Недопад презентував портрет співака, виконаний із бурштину, видобутого КП «Волиньприродресурс», наголосивши, що це – знак шани і вдячності від усіх обранців волинської громади.

Голова обласної ради Григорій Недопад подякував керівництву та творчим колективам обласної філармонії за подароване грандіозне мистецьке дійство та побажав невпинного творчого процвітання. «85 років – це не так і багато. Ви ще молоді, хоча маєте великий досвід та значний потенціал для реалізації нових масштабних творчих проєктів. Ви даруєте мистецьку насолоду волинянам, а також підтримуєте моральний дух наших захисників, за що вам особлива вдячність і повага. Я щиро зичу волинській філармонії ще величезну кількість гарних і велелюдних концертів, нестримних овацій та глядацької прихильності і шани», – підкреслив він.

Почесною грамотою обласної ради Григорій Недопад відзначив керівника філармонії Сергія Єфіменка, а також колектив Волинського академічного українського народного хору в особі його художнього керівника – заслуженого діяча мистецтв України Олександра Стадника.

ДО УВАГИ ГРОМАД! НОВІ ГРАНТОВІ ПРОПОЗИЦІЇ ВІД POLARIS

Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» оголошує конкурс «Грантова підтримка шведсько-українських партнерств» для громад, які планують налагодити співпрацю зі шведськими муніципалітетами.

На конкурсних засадах буде відібрано 10-15 пар громад. Зацікавлені ОТГ запрошують 24 червня взяти участь в інформаційній сесії, під час якої можна дізнатися:

• як отримати 10 000 євро на спільний проєкт зі шведським містом;

• які ідеї точно підійдуть для грантової заявки;

• як показати, що партнерство — реальне, а не на папері;

• що обов’язково має бути у заявці, щоб її підтримали.

Реєстрація на інформаційну сесію триває до 15:00 год 23 червня:

https://polaris.org.ua/en/?option=com_rsform&view=rsform…

ЗГУРТОВАНІСТЬ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК: РЕЗУЛЬТАТИ І ПЛАНИ

У засіданні Наглядової ради з впровадження швейцарсько-українського проєкту UCORD взяв участь заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Ключові досягнення проєкту, перспективи та пріоритети на 2025-2026 роки, існуючі та майбутні виклики, а також заходи їх пом’якшення обговорили представники міністерств розвитку громад та територій, економіки, культури, парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, посольства Швейцарії в Україні, менеджери швейцарсько-українського проєкту UCORD «Згуртованість та регіональний розвиток України», а також керівництво ОВА, обласних рад і очільники агенцій регіонального розвитку 6 пілотних регіонів, де впроваджується проєкт.

Зазначалася, що основою діяльності UCORD є допомога у формуванні регіональної політики через інституційне посилення агенцій регіонального розвитку. Саме вони повинні стати драйверами відновлення та економічного зростання територій, здатних визначати регіональні пріоритети та формувати партнерства для залучення інвестицій і втілення проєктів, які сповна зможуть реалізувати потенціал окремих територій. У шести пілотних областях – Сумській, Волинській, Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській та Одеській – агенції отримують грантову підтримку від проєкту на свій інституційний розвиток та посилення фахової спроможності своїх команд. Результатом стали 22 започатковані міжнародні угоди про співпрацю та понад 100 – нових внутрішніх партнерств, а також понад 40 залучених проєктів міжнародної технічної допомоги. Було оголошено, що підтримка розвитку агенцій з боку UCORD не обмежуватиметься лише пілотними регіонами, географію розширять.

Наступний етап проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» буде зосереджений на осучасненні методології розробки стратегій різного рівня та скоординованому формуванню політик регіонального розвитку, усуненню диспропорцій, розробці планів і стратегій відновлення.

ВІДЗВІТУВАЛА ДИРЕКТОРКА НОВОВОЛИНСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

У зборах трудового колективу з нагоди звіту очільниці комунального освітнього закладу Валентини Приступи за підсумками 2024/2025 навчального року взяли участь голова Волиньради Григорій Недопад, члени Наглядової ради, депутати обласної ради Андрій Бокоч та Юрій Сиротюк, а також Новововолинський міський голова Борис Карпус.

Директорка розповіла, що станом на сьогодні контингент учнів центру становить майже 440 осіб, в тому числі 352 – за регіональним замовленням. Навчання охоплює професії промисловості, будівельної галузі, сфери обслуговування та ресторанного господарства, зокрема: штукатур, лицювальник-плиточник, перукар, кухар, кондитер, кравець, вишивальник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та електрогазозварник. «Особливу увагу ми приділяємо навчанню і дорослого населення. Так, за ваучерами центру зайнятості у нас навчається 20 осіб, за зверненнями командирів короткострокове навчання з професії «Електрогазозварник» проходить 40 військовослужбовців, підвищують кваліфікацію 35 кухарів закладів загальної середньої та дошкільної освіти. За програмою розвитку ООН в рамках проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» навчання у нас пройшло 12 працівниць швейних підприємств», – розповіла керівниця.

За словами Валентини Приступи, працівники центру на постійній основі підвищують свою кваліфікацію та беруть участь в обласних конкурсах професійної майстерності, також у 2024-2025 навчальному році педагоги реалізовували узагальгюючтй етап єдиної навчально-методичної проблеми «Практичний аспект інтегрованого навчання в умовах сучасного освітнього простору». «Упродовж навчального року відбувалися поїздки наших працівників у заклади освіти Естонії, Латвії, Литви та Фінляндії в рамках спільного українсько-естонського проєкту», – зазначила Валенина Приступа.

Вона наголосила, що серед пріоритетних напрямків діяльності закладу було і залишається зміцнення матеріально-технічної бази, зокрема за звітний період було встановлено нове обладнання у майстернях навчально-практичного центру з професій автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва на загальну суму понад 7,6 млн грн. «Хочу подякувати головам територіальних громад за співфінансування, а також проанонсую, що у січні 2025 року ми подали заявку на дооблаштування вишивальної майстерні, кошторис якої складає 3,4 млн грн, за результатами конкурсу майстерня увійшла до проєкту «100 майстерень України»», – зауважила керівниця. Серед головних завдань на наступний навчальний рік вона виокремила завершення робіт з облаштування кабінету «Захист України», а також ремонт даху над приміщенням їдальні.

Окремо директорка деталізувала тему міжнародної співпраці. Так, заклад бере участь низці проєктів: «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час» німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ); «Розвиток трудового потенціалу для України» Міжнародної фундації розвитку». «Розпочато й участь у проєкті «Bridge2Skills» Національного агентства освіти Фінляндії (EDUFY) за підтримки Міністерства освіти і науки України з навчання керівників і педагогів. Здійснюється співпраця з училищем техніки та обслуговування селища Вана-Вігала Республіки Естонія, з Комплексом шкіл гастрономічних і готельних справ міста Хелм Республіки Польща. Співпрацюємо й із компанією «Продіаз Балтік», навчаючи учнів за їх освітніми модулями», – зазначила вона.

Валентина Приступа поділилася планами з ліцензування нових професій, а саме: «Майстер з діагности КТЗ та налагодження електронного устаткування», «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах»; створення кваліфікаційного центру з професії «Кухар». Вона акцентувала увагу й на продовженні активної волонтерської діяльності колективу та учнів центру на підтримку ЗСУ.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність особисто Валентині Приступі за ефективну роботу та високо оцінив здобутки очолюваного нею колективу. «Я сьогодні тут, аби найперше, подякувати. Ви успішно реалізували низку проєктів з покращення матеріальної бази, зокрема відкрито сучасні навчально-практичні центри, і осучаснення триває. Усе це задля якісної освіти для нашої молоді. Тому я хочу запевнити у своїй підтримці і надалі, адже ваш заклад професійної освіти є одним із найкращих на Волині. У вас налагоджена тісна співпраця із місцевими громадами щодо співфінансування проєктів і це дуже важливо. Перед нами стоять інші виклики, зокрема й те, що юнаки виїжджають за кордон. Сьогодні важко зрозуміти, скільки їх повернеться, але на моє переконання, за професійно-технічною освітою майбутнє», – наголосив він.

«Зараз серед усіх освітніх закладів практично йде конкуренція за дитину, ось це і буде вашим головним завданням – забезпечити набір на новий навчальний рік, необхідно, щоб діти пішли навчатися сюди, аби заклад надалі успішно працював, розвивався і рухався вперед, – додав голова наглядової ради закладу Андрій Бокоч.

За результатами таємного голосування звіт про роботу директорки колектив центру схвалив.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*