офіційний сайт

Прес-центр

УКРАЇНА КОЛЯДУЄ, КОЛЯДУЄ ВСЯ ЗЕМЛЯ!

Сьогодні в обласній раді різдвяні вітання та колядки лунали у виконанні військового оркестру волинських нацгвардійців та народної аматорської хорової капели «Дзвони Холмщини».

«Вітаємо вас усіх із різдвяними святами, нехай вони принесуть нам мир і радість. Світло, яке спрямовує нас неодмінно здолає темряву і приведе нас до перемоги. Нехай дає нам силу духу та наснагу, щоб якомога швидше і меншою ціною ми здобули переможний мир у якому би славили Бога, розбудовували нашу країну і жили у вільній, незалежній Україні», – звернувся до присутніх військовий капелан Сергій Мельничук.

Голова Волиньради Григорій Недопад подякував колективам від імені керівництва, депутатів та працівників обласної ради. «З року в рік воїни-нацгвардійці і холмщаки, започаткувавши традицію, приносять в ці стіни і наші серця святкову різдвяну коляду та щирі побажання на прийдешній рік. Навзаєм зичу усім нам найголовнішого – мирного неба, злагоди і достатку в родинах, міцного здоров’я, єдності та сили духу. Нехай ці світлі різдвяні свята укріплюють нашу віру в Бога, ЗСУ та Перемогу», – підкреслив він.

ГІМН, ХВИЛИНА МОВЧАННЯ, МОЛИТВА – РЕМОНТНИКИ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЧАСТИНИ

З нагоди 8-ї річниці заснування військової частини командний та особовий склад привітали голова Волиньради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт та секретар Луцькради Юрій Безпятко.

Вдень тут відновлюють озброєння Повітряних сил, ремонтують техніку протиповітряної оборони і аеродромного забезпечення, а вночі у складі мобільних вогневих груп полюють за повітряними цілями. І не лише на території Волині, 30 військовослужбовців частини виконують бойові завдання із захисту неба на найгарячіших напрямках фронту.

Паралельно особовий склад працює над розбудовою матеріально-технічної бази і розширенням виробничого процесу. Цьогоріч тут запрацював черговий ремонтний цех. «Ми навряд чи впорались би без допомоги обласної влади і громад. Тому я вдячний усім, хто допомагає нам у розвитку», – зазначив командир військової частини Володимир Оліярник.

Голова обласної ради Григорій Недопад запевнив, що допомога і обласного, і місцевих бюджетів, а також з інших джерел не припинятиметься: «Підтримка сил оборони була і залишається нашим пріоритетом. Дякую за службу, за захист неба над нашим краєм, за ваш важливий внесок в оборону країни». Він також відзначив військовослужбовців почесним грамотами та подяками.

З нагоди Дня частини особовий склад отримав і нагороди від командування Повітряних сил ЗСУ.

ВІДБУЛАСЯ КОЛЕГІЯ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Участь у роботі колегіального органу взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Звертаючись до представників медичної спільноти, посадовець обласної ради подякував за ефективну і злагоджену роботу галузі. «В країні триває війна, і це позначається на усіх без винятку сферах. На медиках – і на фронті, і в тилу – особлива відповідальність. Окрім подолання викликів воєнного часу одночасно доводиться докладати значних зусиль зі збереження інституційної спроможності при обмеженості фінансування, опановувати нові напрямки і методики лікування, діагностики, реабілітації і створювати для цього відповідну матеріально-технічну базу, дбати про енергоощадність, автономність та альтернативність джерел живлення, достатній резерв виробів медичного призначення тощо. Усе це заради того, аби пацієнти могли отримувати якісну, доступну і своєчасну медичну допомогу», – зазначив Григорій Пустовіт.

Начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух зауважив, що рік був важким, але продуктивним: «Не менш складні завдання доведеться вирішувати і в 2025-му, і я переконаний, що спільно нам все вдасться».

Більшість питань поряду денного була присвячена річним підсумкам за певними напрямками. Зокрема, виконанню обласної Програми фінансової підтримки та розвитку комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я Волинської обласної ради. Зазначалося, що після оптимізації та формування спроможної мережі медустанов кількість закладів, які цьогоріч отримали асигнування в рамках цієї програми, скоротилася з 17 до 12. Загальна сума спрямованих у 2024 році коштів обласного бюджету перевищила 132 млн грн, з яких майже 50% склали видатки на енергоносії, решта – на оплату праці, закупівлю медикаментів і обладнання, облаштування укриттів, ремонтно-аварійні роботи.

Про результати роботи Волинської обласної інфекційної лікарні доповіла її керівниця Любов Серба. Вона зазначила, що спеціалізований надкластерний заклад надає увесь спектр меддопомоги дорослим і дітям з інфекційною патологією, в тому числі й соціальнозначущими, небезпечними та особливо небезпечними інфекціями. «В умовах тривалої виснажливої війни експерти прогнозували погіршення епідеміологічної ситуації. За 9 місяців 2024 року в стаціонарних умовах проліковано понад 4,5 тисячі пацієнтів, що на 550 більше, ніж за попередній період, ще 22,3 тис хворих отримали амбулаторну допомогу», – констатувала директорка медустанови. Вона запевнила, що попри виклики воєнного стану в закладі надається якісна, доступна, безоплатна медична допомога. Сформовано команди для роботи в карантинному шпиталі на випадок ускладнень епідситуації; втілено новітні методики діагностики та лікування з використанням сучасного обладнання; запрацював лабораторний центр; запроваджена система оцінки якості надання медичної допомоги та інфекційного контролю.

Про підсумки епідемічного нагляду та вакцинопрофілактики доповіла гендиректорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Янко. За її словами, цьогоріч в області інфекційна захворюваність (включно з ГРВІ) зросла на 18%. Зафіксовано суттєве збільшення кількості вірусних гепатитів, ротавірусних ентеритів та зооантропонозних хвороб, натомість на третину знизилася кількість випадків захворювань на туберкульоз органів дихання, і в 7 разів зменшилося виявлених сухот серед дітей. За словами Наталії Янко Волинь посідає перше місце серед регіонів за майже 100% рівнем вакцинації дорослих і дітей, які з різних причин пропустили планову імунізацію проти кашлюку, дифтерії та правцю.

Члени колегії також обговорили план заходів з реалізації Концепції розвитку психічного здоров’я в Україні.

У ВОЛИНЬРАДІ ЛУНАЛИ РІЗВЯНІ ПІСНЕСПІВИ ТА ВІНШУВАННЯ

Керівництво та виконавчий апарат обласної ради з новорічно-різдвяними святами сьогодні привітали вихованці дитсадка №7 «Лелітка», а також учні та педагоги Люблинецького ліцею.

Різдвяні піснеспіви, віншування, щедрівки та колядки у виконанні малечі були надзвичайно зворушливими: «Добрі маємо новини для дорослого й дитини! Світ наш нині звеселився – Син Господній народився! Хай рік старий, що вже минає, все наше лихо забирає, складе тихенько до торбини тай понесе з України війну, нещастя і хвороби. Ми не просимо багато: нехай виростуть зарплати, щоб тарифи й ціни впали, життя гідне люди мали! Щоб добротою жили люди, сміх і пісні чулись всюди. Що бажаєте, усе, хай Різдво вам принесе!».

Голова Волиньради Григорій Недопад подякував колядникам від імені працівників виконавчого апарату та депутатського корпусу за привітання та віддячив їм солодкими гостинцями. «Надзвичайно потішений, що нашим дітям змалечку педагоги прищеплюють любов до усього українського, святкових звичаїв і традицій. Переконаний, що ця малеча зростатиме справжніми патріотами. Прийміть і від усіх нас щирі вітання зі світлими різдвяно-новорічними святами. Нехай сподівання на мирне життя будуть почуті Всевишнім. Ми ж продовжуймо славити новонародженого Ісуса Христа та кожен на своєму місці робити все можливе задля підтримки наших воїнів та наближення такої довгоочікуваної перемоги», – резюмував він.

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ВОЛИНЬРАДИ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ

Дорога волинська громадо, хоробре наше воїнство, шановні друзі, колеги, партнери!

Віфлеємська зірка сповістила про народження Спасителя, і всі ми у прийдешньому новому році очікуємо на Благу вість – перемогу і мирне щасливе буття у вільній країні. Славлячи народження Христа, надсилаємо і найщиріші молитви до Нього за наших захисників, які потом, кров’ю, ціною життя протистоять злу і темряві. Просимо для них заступництва усіх небесних і земних сил.

Бажаю, щоб у ці світлі дні наші серця сповнювала непохитна віра. Серед громади хай панують доброзичливість, щирість, єдність і стійкість, у родинах – злагода і любов. Щоб Різдво стало для нації і для кожного початком нового життя – вартого найкращих наших сподівань.

Христос народився!

Славімо Його!

ДЛЯ БОЙОВОЇ РОБОТИ І ДО РІЗДВЯНОГО СТОЛУ – ЧЕРГОВИЙ ВАНТАЖ УЖЕ НА ПЕРЕДОВІЙ

За запитом волинських бійців, які несуть службу у 116-ій та 14-ій ОМБР, на Куп’янський напрямок фронту допомогу доправили перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук та водії обласної ради Сергій Бортнік та Юрій Хом’як.

До подорожі також долучився лучанин, батько двох військовослужбовців Віктор Хвиль. Тиждень тому під час сесії обласної ради чоловік звернувся до депутатів з проханням допомогти з каретою швидкої, яку дуже потребує підрозділ, який очолює його молодший син. І от, санітарний автомобіль, який колектив волинської екстренки дбайливо додатково обладнав реанімаційним устаткуванням та іншими медичними виробами, уже рятує життя захисників. Інше авто заповнили актуальними речами та приладами за списком воїнів і, звісно ж, додали гостинців до Різдва.

За словами Юрія Поліщука, на цій ділянці фронту, як і на решті лінії бойового зіткнення, ситуація доволі складна через кратно переважаючі сили ворога, але волинське воїнство щодня робить неможливе, аби над Куп’янщиною майорів український прапор. «Нашим хлопцям не бракує ні хоробрості, ні майстерності, ні вмотивованості, але вони постійно потребують обладунків для захисту і посилення ефективності бойової роботи. Тому надзвичайно вдячні землякам за допомогу і підтримку», – запевняє перший заступник голови обласної ради.

Від імені військовослужбовців Юрій Поліщук висловив вдячність тим, хто долучився до формування чергового гуманітарного вантажу для Князівської та 116-ої ОМБР, а саме колективам: Луцького педколеджу (ректор П. Бойчук) – за 3 генератори; військового ліцею імені Героїв Небесної Сотні (керівник П. Боснюк) – за маскувальні сітки, плівку, ноутбук, телемонітор; Ковельського центру профтехосвіти ( директор С. Антонюк) – за дизельні обігрівачі, зарядну станцію та смаколики; Волинського еколого-натуралістичного центру (директорка В. Остапчук) – за набори фіточаїв та різдвяні обереги; обласної бібліотеки для юнацтва (керівниця А. Єфремова) – за маскувальні сітки; Теремнівського хлібокомбінату (директор В. Волков) – за різдвяну випічку; ТОВ “Волинь-Кальвіс” (керівник А. Понікарчук) та Велицькій громаді – за будівельні скоби. Щира подяка також і приватним підприємцям Ю.Цейку, В.Мацелку, О.Гейнику, а також голові Люблинецької громади Н. Сіховській та очільниці ГО «Яворина-Волинь» Р. Вознюк.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

ЛЬОДОХІД, ПОВЕНІ ТА ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ: ЗАСІДАЛА КОМІСІЯ ТЕБ НС

У роботі регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в режимі онлайн від Волиньради взяв учать заступник голови Григорій Пустовіт.

Першим питанням порядку денного члени ТЕБ НС затвердили Регіональний план заходів з підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2025 році. Начальникам РВА, головам громад, керівникам структурних підрозділів ОВА, керівникам територіальних органів центральної виконавчої влади в області доручено налагодити між собою постійний обмін інформацією щодо можливих загроз, а також відповідно до повноважень оперативно реагувати в разі порушення звичних умов проживання населення, зокрема сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення, пов’язаних з пропуском льодоходу чи водопілля. Окрім того ДСНС та Регіональний офіс водних ресурсів проводитиме цільові перевірки на територіях, де існує ймовірність підтоплень, з метою контролю виконання завдань, визначених планом.

Що ж до питання якісної питної води, то окреслені доручення враховують не лише можливий вплив на її безпечність для здоров’я весняних паводків, епідемічне благополуччя, а й умови воєнного стану та надзвичайні ситуації іншого характеру. Особлива увага була приділена забезпеченню доброякісною питною водою сільського населення. З цією метою відповідні служби мають проводити постійний моніторинг безпечності питної води, інформувати населення про якісний стан водних ресурсів, необхідність належного облаштування й експлуатації індивідуальних колодязів та заходів зі знезараження питної води. Громадам же доручено створити спеціалізовані комунальні служби з технічного обслуговування, експлуатації джерел і систем водопостачання на селі, аби сільське населення використовувало доброякісну питну воду. Окрім того на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства вимагається створити у належній кількості запаси реагентів, знезаражувальних засобів і реактивів для очищення, альтернативного обладнання для електроживлення, а також подбати про визначення та використання резервних джерел і систем питного водопостачання.

З РІЗДВОМ У СЕРЦІ: МАЛЕНЬКІ ПАЦІЄНТИ ОТРИМАЛИ ПОДАРУНКИ ДО СВЯТ

Більш як 160 дітлахам, які проходять лікування у Волинському обласному територіальному медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства, солодощі та пакунки-сюрпризи передали голова Волиньради Григорій Недопад та волонтери благодійного фонду «Дитяча місія. Україна».

«Дарувати радість малюкам, які опинилися в лікарні на зимові свята, – це наша давня традиція. Різдвяні пакуночки для малих пацієнтів зібрали їхні однолітки з Німеччини. Усі подарунки розподілені за віком та статтю», – розповіла представниця БФ «Дитяча місія. Україна» Анна Тріль. Кожен подарунок індивідуальний, у ньому – олівці, фарби, іграшки, розмальовки, для хлопчиків – моделі автомобілів, спортивні аксесуари, для дівчаток – засоби догляду, сукні казкових принцес.

«Кожна дитинка отримала свій сюрприз і гарний настрій. Це допоможе їм по-справжньому відчути свято віддалік від дому», – впевнена завідувачка педіатричного відділення Ірина Каліщук.

«Щира вдячність благодійникам і нашим партнерам БФ «Дитяча місія. Україна» за те, що допомагають нашим діткам у цей непростий час відчути тепло турботи та отримати подарунки напередодні різдвяно-новорічних свят. Такі позитивні емоції, без сумніву, сприятимуть їхньому одужанню», – зазначив Григорій Недопад.

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

З нагоди 87-ї річниці від Дня народження видатного державного і громадського діяча, політика, Героя України відбувся пам’ятний захід. Віддати шану нескореному борцеві за українську національну ідею прийшов і заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

До меморіальної дошки на честь провідника української нації лягли жовто-блакитні квіти. Присутні також вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола хвилиною мовчання.

«В’ячеслав Чорновіл неодноразово бував на Волині, в Луцьку, він любив наш патріотичний край, де зародилося УПА. Він жив Україною, для українців як великий син своєї нації, і пішов з життя на злеті, проживши лише 62 роки. Його життя обірвало політичне вбивство, замовників і виконавців якого ми не знаємо й дотепер», – зауважив Активіст Народного Руху України на Волині Володимир Банада.

Голова Волинської обласної організації Народний Рух України Дмитро Климук анонсував та рекомендував до перегляду новий фільм під назвою «Чорновіл», який відсьогодні буде доступний для перегляду на платформі MEGOGO. «Це повнометражний документальний фільм про В’ячеслава Чорновла, який надихає, зворушує та змушує замислитися. Стрічку зняли «молодорухівці», які довгий час досліджували життя і боротьбу В’ячеслава Максимовича. Це важливо – знати свою історію, яка має здатність повторюватись. Сьогодні знову наші сусіди зазіхають на українську суверенність. Тому я закликаю поширювати історії людей, які вели нашу націю до незалежності і державності», – підкреслив він.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*