офіційний сайт

Прес-центр

Проєкт порядку денного позачергової 18-ї сесії

Засідання 18-ї сесії обласної ради відбудеться 15 вересня 2022 року, початок о 10.00 годині у залі засідань обласної ради.

Завантажити проєкт порядку денного позачергової вісімнадцятої сесії обласної ради восьмого скликання

СОБОРНІСТЬ – МЕТА ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ

22 січня 1919 року в історії української державності відбулось дві вікопомні події: проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акту її злуки із ЗУНР як прагнення народу до єдності в одній державі.

З нагоди цієї дати поблизу монументу «Борцям за волю та незалежність України», що на Київському майдані, відбулися урочистості, участь у яких взяли голова Волиньради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук, начальник ОВА Іван Рудницький, Луцький міський голова Ігор Поліщук, очільник Луцької РВА Анатолій Костик, голова Луцької районної ради Тетяна Павлова-Багрійчук, військовослужбовці, правоохоронці та представники громадськості.

Присутні схилили голови у загальнонаціональній хвилині мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії сучасними українськими Героями та цивільними. Священники Православної церкви України на чолі із Митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом відслужили панахиду та склали молитву за Україну.

«День злуки показав, що українці вміють об’єднуватися розумом, світоглядом і серцем, він довів, що Україна є унітарною і соборною державою. Це день великого прагнення української нації жити незалежними у своїй вільній і єдиній державі. І ця мета перемогла розбрат, який тоді і тепер нав’язують московити. Але ми продемонстрували світові, що вміємо єднатися навколо нашої незалежної України. Ми неодмінно повернемо усі наші території і знову будемо відзначати день соборності, як величне свято об’єднання усіх українців та наших земель. Нехай процвітає наша держава, нехай наступить переможний мир, нехай наші хлопці та дівчата усі повернуться додому живими і здоровими», – наголосив Владика Михаїл.

Присутні поклали квіти до постаменту «Борцям за волю та незалежність України», а вихованці обласного військового ліцею – до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України», пам’ятників Михайлові Грушевському та «Волинським Героям Небесної сотні», що на Меморіалі «Вічна слава».

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ВОЛИНЬРАДИ З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні, через понад століття після проголошення Акту Злуки, ми знову згуртовані у боротьбі за свою незалежність. Це день, коли ми згадуємо про велику силу єдності нації, спільності прагнень і цінностей.

Бажаю, щоб кожен з нас усвідомив привілей і відповідальність мати власну державу, відчував гордість бути українцем. Зичу зберегти гідність і незламність духу, зробити все, аби Україна завжди залишалася єдиною і мирною.

Хай живе соборна Україна! Слава нації і її Героям!

ЯК ОТРИМАТИ ЛІКИ ПОШТОЮ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Мешканці населених пунктів, де немає аптеки, або за відсутності потрібних медикаментів в найближчій аптеці можуть скористатися безоплатною послугою «Укрпошти» з доставки потрібних лікарських препаратів.

Є змога замовляти ліки безрецептурної групи (майже 10 тис. найменувань), а також за програмою «Доступні ліки», яка включає понад 500 торгових назв лікарських засобів.

Як оформити замовлення.

1. Для отримання медикаментів за програмою «Доступні ліки» спершу потрібно звернутися до сімейного лікаря за електронним рецептом. У разі відсутності можливості отримати рецепт у вигляді SMS-повідомлення на телефон, лікар надасть паперовий варіант.

2. Зателефонуйте до контакт-центру за номером 0 800 300 545 (дзвінки безкоштовні) та виконуйте підказки у голосовому меню.

3. Замовлення буде доставлене упродовж 3 днів мобільними бригадами, яких на Волині працює 110.

4. Відстежити відправлення можна на сайті, у мобільному застосунку та через чат-бота у месенджерах.

5. Для перевірки правильності комплектації замовлення при врученні посилки огляньте її вміст.

ЗАДЛЯ ПОГЛИБЛЕННЯ СПІВПРАЦІ: ВОЛИНЯНИ ВІДВІДАЛИ ЛОДЗЬ

До складу офіційної делегації увійшли очільник обласної ради Григорій Недопад та представники Олицької громади на чолі з селищним головою Олександром Прендецьким.

Знайомство з новообраними та новопризначеними керівниками Лодзького воєводства, а також актуалізація існуючої угоди про співпрацю – такою була головна мета візиту. «Упродовж двох попередніх років ми відновили співпрацю з цим польським регіоном-партнером. Лодзь багато зробив для українських біженців, вони запрошували на оздоровлення наших дітей, а ще піклувалися про підопічних одного з дитячих центрів соціально-психологічної реабілітації. Наші партери взяли шефство над Олицькою громадою, допомогли з гуманітарними вантажами для переселенців, які мешкають в Олиці. На Волині ми приймали керівників воєводства та менеджерів Лодзької агенції регіонального розвитку. Наша делегація також відвідала Лодзинський регіон, де переймали досвід кращих муніципальних практик у сфері освіти, медицини і соціального захисту. Результатом цієї співпраці також стало запрошення волинських підприємців та лідерів громад на економічний форум, що традиційно проводиться у Лодзі, з’явилися нові спільні бізнес-проєкти», – розповів голова обласної ради Григорій Недопад.

Під час зустрічі з маршалком Лодзького воєводства Йоанною Скшидлевською та воєводою Доротою Риль голова Волиньради висловив вдячність і лодзинцям, і всьому польському народові за підтримку. «Велика війна в Україні продемонструвала, що ми – більше, ніж сусіди. Наша спільність спирається не лише на історичну долю, але й базується на єдності поглядів стосовно основоположних європейських цінностей. Ми потрібні один одному для формування політики щодо нашого регіону, а також задля глобальних процесів, які будуть вирішувати майбутнє світу: мирного співіснування і поваги до міжнародного права», – висловив упевненість Григорій Недопад.

Сторони конкретизували, якої саме допомоги зараз потребує область-партнер, та на які аспекти має бути спрямована подальша співпраця між регіонами. Серед пріоритетних напрямків Григорій Недопад назвав транскордонне співробітництво з використанням прикордонного потенціалу, взаємодію бізнесових кіл, інфраструктурні проєкти, науково-освітню та культурно-мистецьку взаємодію, а також співпрацю між громадами обох регіонів. Голова Олицької громади Олександр Прендецький додав, що буде радий започаткувати побратимство з котроюсь із тутешніх гмін. Окрім обміну досвідом між самоврядними органами його громада також буде вдячна за допомогу партнерів комунальною технікою та джерелами альтернативного живлення.

Для волинської делегації польська сторона також підготувала презентацію можливостей Агенції регіонального розвитку Лодзя.

Підсумовуючи візит, Григорій Недопад назвав діалог конструктивним і висловив сподівання, що співпраця регіонів триватиме і буде взаємовигідною.

У ЛУЦЬКОМУ ПЕДКОЛЕДЖІ ПІДСУМУВАЛИ РІК І ВИЗНАЧИЛИ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ

Публічний звіт ректора комунального закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Петра Бойчука відбувся у присутності колективу та студентства, за участі першого заступника голови Волиньради, члена наглядової ради закладу Юрія Поліщука, народної депутатки України, голови наглядової ради коледжу Ірини Констанкевич, голови освітянської комісії, депутатки обласної ради Ольги Омелько.

Керівник педколеджу найперше зосередив увагу присутніх на волонтерській діяльності закладу, яка не припиняється від початку повномасштабного вторгнення. «На фронт, у військові частини, де служать наші земляки-волиняни, де воюють рідні і близькі наших працівників та студентів, доправлено автомобілі, десятки дронів, зарядні станції, акумулятори, генератори, ноутбуки, компресори, тактичні аптечки, обігрівальні прилади, засоби гігієни. Благодійна допомога ЗСУ на 3,5 млн гривень – такий на сьогодні наш посильний внесок у наближення перемоги», – підкреслив Петро Бойчук.

Він зауважив, що у закладі не припиняється робота з акредитації нових освітньо-професійних програм, зокрема, отримано ліцензії на провадження освітньої діяльності на рівні фахової передвищої освіти за новими спеціальностями «Українська мова і література» і «Англійська мова та зарубіжна література». Оскільки область відчуває дефіцит педагогічних кадрів, на 44% збільшилась кількість студентів 3-4 курсів, які поєднують навчання та роботу за фахом. Окрім того, ректор розповів, що на базі закладу створено нові освітні осередки: облаштовано простір з предмету «Захист України», що дасть змогу студентам та педагогам опановувати в тренінговій формі основи національної безпеки, управління дронами, долікарської медичної допомоги, тактичної медицини; відкрито науково-методичну лабораторію «Інновації в дошкільній освіті», а цьогоріч заплановано створити «Центр освіти і піклування про дітей раннього і дошкільного віку», який працюватиме за інноваційною програмою розвитку лідерських якостей у дітей «Mr. Leader», а також навчально-наукову лабораторію «Українське слово».

Окремо Петро Бойчук акцентував увагу на активній міжнародній співпраці та грантовій діяльності коледжу, чому посприяв багатовекторний комплексний розвиток партнерств із провідними закордонними закладами вищої освіти та науковими установами на основі дослідницьких проєктів та освітніх програм.

Він також виокремив особливу роль соціально-психологічної служби в роботі зі студентством, адже сьогодні в коледжі навчаються 15 студентів сиріт, 14 осіб з інвалідністю, 96 студентів з багатодітних родин, 10 внутрішньо переміщених осіб, 44 студенти з малозабезпечених сімей, 123 студенти, чиї батьки є учасниками бойових дій, 5 здобувачів освіти, батьки яких зникли безвісти на території бойових дій, та 9 студентів, чиї батьки загинули. «Я хочу, щоб усі ці діти відчували нашу батьківську турботу. Ми будемо робити усе можливе, щоб їх підтримати і психологічно, і емоційно, і матеріально в тому числі», – підкреслив Петро Бойчук.

Парламентарка Ірина Констанкевич високо оцінила роботу коледжу, а також державницький підхід керівника у педагогічній освіті та гуманітарній сфері. «Ви зробили правильний акцент, усі мають розуміти, як працювати з родинами загиблих, зниклих безвісти, з родинами ветеранів, число яких щораз зібльшується. Ваші випускники також прийдуть працювати в класи, де будуть діти з таких родин, і цей психологічний аспект потрібно враховувати повсякчас. Наш випускник, сучасний вчитель має бути вже іншим, як до війни», – підкреслила вона.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук своєю чергою висловив особливу вдячність керівництву, трудовому колективу та студентству коледжу за їх вагому допомогу українському воїнству. Він також відзначив системний та ґрунтовний підхід до аналізу роботи коледжу за рік, що минув. «Я постійно захоплююся тим, що Луцький педколеж не лише йде в ногу з часом, а й працює на випередження. З усіх освітніх закладів регіону ви виконуєте напевно найважливішу функцію, адже готуєте вчителів, від умінь та навичок яких залежить, якими будуть їхні вихованці, а отже як буде розвиватися українська нація. І ви без сумніву є флагманом цієї роботи в області. Попри складні часи якісний рівень освітніх послуг у коледжі не знизився, навчання відбувається в очній формі і на високому рівні. На особливу вдячність заслуговує і те, що ви не лише навчаєте, а й виховуєте справжніх патріотів України. Обласна рада зі свого боку минулоріч прийняла рішення про збільшення розміру щорічних премій молодим вченим і науковцям, і я переконаний, що таке заохочення неодмінно отримуватимуть і працівники коледжу», – резюмував він.

ПАСАЖИРСЬКЕ СПОЛУЧЕННЯ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РЕМОНТУ ДОРІГ

Про це йшлося під час традиційної оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. Участь у засіданні взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Проблема пасажирських перевезень лишається актуальною для області, досі далеко не всі села мають пасажирське сполучення. За словами керівника відділу транспорту профільного управління ОВА Назара Романюка, є кілька причин неналежної організації пасажирських перевезень – це незадовільний стан доріг, брак водіїв та низький пасажиропотік.«Ми зв’язалися із кожним перевізником та запропонували шляхи вирішення тієї чи іншої ситуації. Багато маршрутів модернізували та запропонували перевізникам в межах 25% збільшити або скоротити маршрут. Також говоримо з головами громад, аби вони шукали кошти на відшкодування перевізникам проїзду пільгових категорій громадян», – зазначив Назар Романюк.

Начальник ОВА переконаний, що голови громад зацікавлені в належно організованих пасажирських перевезеннях. «Має бути індивідуальний підхід до кожної громади, і голови РДА повинні взяти на контроль ситуацію з автобусним сполученням в районі», – наголосив Іван Рудницький.

Дано також доручення й щодо ремонту доріг. «В першу чергу будуть ремонтуватися автошляхи, які ведуть до фортифікаційних споруд, а також ті, де здійснюються пасажирські перевезення та є співфінансування із місцевих бюджетів», – повідомила директорка ДП «Служба автомобільних доріг у Волинській області» Оксана Грицюк. Голова ОВА має намір просити депутатський корпус про підтримку цих робіт з обласного бюджету, а також звертатиметься до центральних органів влади щодо співфінансування ремонту доріг.«Це поточна робота, мета якої – забезпечити належне функціонування регіону, організувати пасажирські перевезення, підтримати логістику Сил оборони, які знаходяться на північному кордоні. Ми це виконуватимемо у взаємодії з обласною радою», – запевнив Іван Рудницький.

Про реалізацію проєкту «Укрпошта. Аптека» доповів начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. За словами посадовця, в області налічується близько500 місць відпуску лікарських засобів за програмою «Доступні ліки». Проте їх недостатньо у сільській місцевості. Тому і запроваджено можливість замовити ліки з доставкою мобільними групами «Укрпошти», яких створено понад сотню.«З 20 січня почнуть також працювати мобільні аптечні пункти на території Луцького району в селах Бужани, Ржищів, Скригове а також на Камінь-Каширщині в селах Люб’язь, Підкормілля, Зарудче, Любешівська Воля, Березничі, Залізниця, Судче, Деревок, Бихів. Крім того, ми звернулися до керівників медичних комунальних закладів з проханням клопотати перед органами місцевого самоврядування про виділення приміщень для відкриття аптек», – зазначив Юрій Легкодух.

Натомість голови громад мають вести інформаційно-роз’яснювальну роботу, аби мешканці знали, як скористатись можливістю замовити ліки через пошту.

ПОСИЛЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ ЛІЦЕЇВ: СТАРТУВАВ ВІДБІР ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ

З цією метою Волинський обласний ліцей з посиленою військово-спортивною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні відвідали посадовці Офісу Президента України та профільних міністерств. З експертною групою зустрілися голова обласної ради Григорій Недопад, перший заступник начальника ОВА Олег Стельмащук та керівники окремих управлінь і служб області.

Курс на розбудову та зміцнення навчально-тренувальної бази військових ліцеїв центральна влада оголосила кілька місяців тому. На реалізацію цієї мети держава планує залучити кошти міжнародних донорів. Тож освітні установи військового профілю повинні були підготувати свої пропозиції з капітальних робіт, а також відповідну технічну документацію. Оцінка стану закладів на місцях, актуальність заявлених інвестиційних проєктів та їхній відбір для фінансування і є завданням представників Уряду та президентського Офісу.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що Волинь в числі перших створила освітній заклад військово-спортивного спрямування, і зараз він серед лідерів подібних у державі. «Зважаючи на реалії, переоцінити значення таких установ важко. Саме тому упродовж останніх кількох років на розвиток нашого військового ліцею з обласного бюджету було спрямовано понад 100 мільйонів гривень, активно долучаються коштами і громади, використовуємо усі можливості державних цільових субвенцій. Сьогодні в ліцеї навчається понад 1 100 дітей з більш як 20-ти областей. Не зважаючи на повномасштабну війну, кількість охочих вступити до нас тільки зростає. Конкурс, в залежності від профілю, коливається від 4 до 7 осіб на місце. Тож є цілком обґрунтовані перспективи для розширення та зміцнення бази ліцею», – виклав аргументи на користь підготовлених намірів з розвитку військового освітнього закладу очільник Волиньради.

Керівник військово-спортивного ліцею Павло Боснюк розповів, що сформовано близько 10 інвестиційних проєктів і на кожен до квітня буде готова ПКД. Зізнається: плани амбітні, і навряд чи вдасться реалізувати їх усі в рамках однієї ініціативи, але, стверджує, кожен з проєктів важливий і потрібний. «Це, зокрема, будівництво сучасного гуртожитку з навчальним простором, оскільки зараз наші учні у Луцьку живуть і навчаються в пристосованих приміщеннях – історичних казармах 18-19 століть, тим більше, що вже зведено протирадіаційне укриття за останніми стандартами під такий корпус. У ковельському нашому підрозділі дуже бракує багатофункціонального спортивного комплексу з басейном за зразком луцького. Спортивна компонента у нас дуже потужна, щороку щонайменше 30 наших вихованців здобувають звання «Майстра спорту України», і вже 9 рік поспіль ми – незмінні переможці усіх змагань серед військово-спортивних освітніх закладів країни, в тому числі і вищих. Хочемо обладнати на базі лікувального корпусу колишнього санаторію також і оздоровчо-реабілітаційно-медичний центр. Для якісного дозвілля та творчого розвитку учнів потребуємо і сучасного клубно-мистецького простору», – обґрунтував наймасштабніші із намірів Павло Боснюк.

І хоч на результати відбору інвестиційних проєктів доведеться зачекати рішення Уряду, зважаючи на високі оцінки експертної команди зусиль місцевої влади та керівництва ліцею з його розвитку, ймовірно припустити, що шанси на успіх вагомі.

СУЧАСНО І ФУНКЦІОНАЛЬНО: ОНОВЛЕНО ЩЕ ОДИН ПІДРОЗДІЛ ЕКСТРЕНКИ

Цього разу входини відзначив персонал Ковельського відділення екстреної медичної допомоги. Реконструйований за останніми стандартами простір оглянули голова обласної ради Григорій Недопад і депутат Анатолій Вітів, представники ОВА та Ковельського муніципалітету.

Стару будівлю зразка 50-х років після капітального ремонту не впізнати: сучасно, енергоощадно, ергономічно і просторо. Досі три бригади тутешнього відділення тіснилися у пристосованих, занедбаних і неопалюваних приміщеннях вузлової лікарні залізничників. «Коли я побачив, в яких умовах цілодобово працюють медики екстренки, відповідальні за порятунок життів, обласною радою негайно було прийняте рішення про передачу в оперативне використання нашому ЦЕМДМК оптимальної за розміром окремої будівлі з можливістю облаштування зручних під’їзних шляхів та стоянки для швидких. Керівництво цього комунального закладу одним з пріоритетів визначило зміцнення матеріально-технічної бази та створення комфортних умов для персоналу. Це вартує значних коштів і зусиль. Але й дає результат – Волинський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вважається лідером в країні і за динамікою осучаснення, і за фаховістю персоналу, і за кількістю успішно проведених реанімацій», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад. З нагоди відкриття оновленого відділення він передав підрозділу ключі від нового реанімобіля.

Керівник ОЦЕМДМК Володимир Шмаль розповів, що капітальний ремонт будівлі площею 340 кв м та благоустрій прилеглої території здійснили за 5 місяців і власним коштом. Загалом спрямовано 12 млн грн. «Тут перекрито покрівлю, утеплено фасад, повністю замінено мережі, вікна і двері,обладнано сучасну систему витяжок-рекуператорів, зроблено перепланування та усі належні оздоблювальні роботи з використанням сучасних матеріалів. Якість робіт висока, за що я дякую нашому підряднику – компанії «Волиньекобуд». Окреме спасибі Ковельській міській раді за допомогу в умеблюванні. Встановлено резервне живлення на випадок знеструмлень. Робочі місця забезпечені комп’ютерною технікою та доступом до швидкісного інтернету. За останні 5 років було проведено капітальні ремонти у багатьох наших підрозділах екстреної медичної допомоги, придбано нові меблі практично для всіх відділень та пунктів, значно покращено умови перебування персоналу. Люди цінують це і працюють з повною віддачею»,- запевняє Володимир Шмаль.

На базі оновленого Ковельського відділення екстреної медичної допомоги також створили симуляційний навчальний центр з сучасним дороговартісним обладнанням, яке дозволяє відтворювати абсолютно реальні критичні і фізіологічні стани людини та різні за походженням травми. Тут вдосконалюватимуть фаховість та набуватимуть нових компетентностей не лише медики екстренки, а й зможуть проходити курси з надання домедичної допомоги рятувальники та поліцейські, педагоги і соціальні працівники, волонтери, військові і просто цивільні громадяни. За словами Володимира Шмаля, від початку повномасштабного вторгнення такі навчання вже пройшли понад 30 тисяч осіб. І відкриття другого симуляційного центру у Ковелі, дозволить наблизити таку послугу до північних територій області та залучити ще більшу кількість охочих оволодіти навичками першої невідкладної допомоги.

НА ВОЛИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ПОНАД СОТНЮ КРАЩИХ ЮННАТІВ

Уже вчетверте Волинський обласний еколого-натуралістичний центр провів рейтинговий фестиваль «Зоряне екологічне сяйво», аби відзначити досягнення найталановитіших учнів та студентів Волині в екологічній освіті, природничих науках та дослідницькій діяльності. Кращих юннатів Волині – переможців обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів привітали перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, очільники профільних управлінь та освітніх закладів, науковці, екологи, меценати, представники бізнесу і громадського сектору, наставники та батьки.

Директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України Володимир Вербицький у своєму відеозверненні зауважив, що за підсумками минулого року кількість переможців обласних конкурсів вражає своєю масштабністю, адже вагомих успіхів у своїх регіональних проєктах та ініціативах досягли понад 2 300 учасників. На всеукраїнському рівні Волинь забезпечила 210 переможців, ще шестеро талановитих волинських юннатів, які стали лауреатами престижних міжнародних змагань, представляли Україну на світовій арені. «Волинський еколого-натуралістичний центр сьогодні є одним із найкращих позашкільних закладів України, який і в педагогічному, і у методичному напрямках є першим в державі. Переконаний, що нинішній захід є не лише платформою для вшанування досягнень юннатів, але й потужним мотиваційним інструментом для молоді, що надихає на нові звершення, підвищує інтерес до природничих наук та сприяє формуванню екологічної свідомості», – наголосив він.

Директорка обласного ЕНЦ Валентина Остапчук розповіла, що до конкурсної діяльності активно долучаються не лише учні закладів загальної середньої освіти, а й студентство вишів, що свідчить про багаторівневість екологічної освіти на Волині. «Вихованці центру щороку доводять, що майбутнє екології та науки залежить від ентузіазму, творчого підходу і наполегливості молоді. Сьогодні в залі присутні кращі з найкращих, а це – 113 переможців конкурсів різних рівнів. Усі вони не просто досягнули високих результатів, але й стали прикладом для своїх ровесників», – підкреслила вона.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук привітав талановитих природолюбів і їх наставників від імені голови обласної ради Григорія Недопада та обранців волинської громади. «Ми, як засновники, завжди уважно стежимо за досягненнями вихованців наших позашкільних та освітніх закладів і неабияк пишаємося кожною перемогою. Нехай ваша зірка піднімається якомога вище і сяє якомога яскравіше на прекрасному українському небосхилі, бо саме вам творити і відновлювати заможну і квітучу Україну. Також зауважу, що цей талант-фестиваль є своєрідним звітом діяльності обласного еколого-натуралістичного центру, за високими здобутками вихованців стоїть титанічна і невтомна праця їх наставників – педагогічних працівників, що заслуговує на особливу вдячність», – підкреслив він.

За багаторічну сумлінну працю, вмілу організаційну діяльність, активну життєву позицію, впровадження освітніх інноваційних технологій та вагомий особистий внесок у реалізацію екологічних проєктів, подяками обласної ради Юрій Поліщук нагородив: директорку закладу позашкільної освіти «Станція юних натуралістів міста Ковеля» Віру Бобчук, директорку Будинку дитячої та юнацької творчості Любешівської селищної ради Ірину Оласюк, заступника директора з навчально-виховної роботи обласного ЕНЦ Валерія Потапчука та вчительку біології Скулинського ліцею Колодяжненської сільської ради, керівницю шкільного лісництва обласного ЕНЦ Світлану Савченко. За соціальне партнерство і творчу співпрацю, вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку екологічної та біологічної освіти, а також зміцнення матеріальної бази обласного ЕНЦ подякою обласної ради також відзначено директора приватного підприємства «Ефект» Сергія Бохонко.

Юрій Поліщук також висловив вдячність керівництву, педагогам та вихованцям еколого-натуралістичного центру за їх активну волонтерську місію. «Напередодні Різдва, коли мені в чергове довелося відвідати воїнів 116 ОМБР, де служать наші волинські хлопці, саме від обласного ЕНЦ я завіз різдвяні листівки та подарунки, якими дуже втішалися воїни. Повірте, для них це надзвичайно важливо. На знак вдячності захисники пообіцяли передати для закладу свій бойовий прапор», – зауважив він.

РІК УСПІХУ: ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ РЕКТОРКИ ЛНТУ

Доповідь Ірини Вахович про результати, а також перспективні наміри розвитку вишу слухали голова обласної ради Григорій Недопад, члени наглядової ради ЛНТУ, серед яких і обранець волинської громади Роман Микитюк та народний депутат України Вячеслав Рубльов, а також викладачі та студенти.

Ірина Вахович зазначила, що стратегічною метою є створення потужного, висококонкурентного, вільного та комфортного освітньо-наукового простору, інноваційного «полюсу росту» Волині, що реалізує формулу «освіта-наука-бізнес-влада». «Ми взяли участь у 10-ти міжнародних та інфраструктурних проєктах, які дозволили створити сучасні простори для проведення занять, тренінгів, мистецьких заходів та інтерактивів для студентства і викладачів; провели реконструкцію спального корпусу; створили молодіжний центр Youth Centre та ветеранський простір VETERAN HUB LNTU. Цього року в університеті здобувають освіту 11 тисяч студентів, а ще 4 роки тому їх було всього лише 4,5 тисячі. Ми націлені, щоб заклад був цікавим для здобувачів освіти і постійно розвивався, щоб молодь вчилася та лишалася в Україні», – зазначила ректорка.

Вона також додала, що в ЛНТУ постійно оновлюється лабораторне обладнання, зокрема придбали техніку для тепловізійних обстежень, установку для дослідження режимів сонячної генерації, устаткування для виявлення витоку інформації та багато іншого. Загалом у 2024 році на технічне оновлення витратили понад 16 млн грн. «Зараз спільно з іще трьома університетами України проходимо міжнародну інституційну акредитацію. У разі успіху, дипломи ЛНТУ будуть визнаватися у всьому світі», – розповіла ректорка університету.

Григорій Недопад високо оцінив здобутки вишу, професорсько-викладацького колективу та очільниці ЛНТУ. «Це один із закладів, який безперервно розвивається та прищеплює студентам прагнення до змін. Ви показуєте фантастичні результати і в міжнародній співпраці, і в розбудові університету, і в освітніх програмах. Студенти ЛНТУ можуть не лише здобувати знання, а й співпрацювати з органами влади, підприємствами, організаціями і втілювати для них різноманітні проєкти. Дякую вам за роботу і, впевнений, що попереду – лише позитивні зміни та високі досягнення», – зазначив Григорій Недопад. Він також відзначив грамотою обласної ради викладачів Оксану Полінкевич, Олега Заболотного, Наталію Імбірович, Валерія Ліщину та Валентину Лобойченко.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*