Засідання 18-ї сесії обласної ради відбудеться 15 вересня 2022 року, початок о 10.00 годині у залі засідань обласної ради.
Завантажити проєкт порядку денного позачергової вісімнадцятої сесії обласної ради восьмого скликання
Засідання 18-ї сесії обласної ради відбудеться 15 вересня 2022 року, початок о 10.00 годині у залі засідань обласної ради.
Завантажити проєкт порядку денного позачергової вісімнадцятої сесії обласної ради восьмого скликання
З нагоди призначення Анатолія Цьося ректором Волинського національного університету імені Лесі Українки та його інавгурації, відбулось урочисте розширене засідання вченої та Наглядової рад вишу.
Окрім очільниці Наглядової ради, парламентарки Ірини Констанкевич та заступника голови Наглядової ради університету, голови Волиньради Григорія Недопада привітати Анатолія Цьося зі вступом на другий термін ректорства прийшли народний депутат України Вячеслав Рубльов, начальник ОВА Іван Рудницький, Луцький міський голова Ігор Поліщук, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Войцеховський, представники правоохоронних відомств, військовослужбовці, керівники освітніх закладів регіону, а також академічна спільнота Лесиного вишу.
«Я дякую кожному членові нашого колективу за велику підтримку і довіру, які отримав. Ця перемога – не лише визнання моєї роботи, а й результат нашої спільної праці, віри в університет та його майбутнє, – наголосив Анатолій Цьось у своїй першій промові після офіційного оголошення наказу Міністра освіти і науки про призначення на посаду ректора. – Пишаюсь тим, що наш університет гуртує довкола себе всіх, хто розуміє, що співпраця із ЗСУ, волонтерство, ефективна ветеранська політика зараз надважливі. Це було і залишається нашим пріоритетом. Ми купували військове спорядження, безпілотні апарати, засоби радіозв’язку та інше необхідне обладнання на понад мільйон гривень. А сьогодні – це більше 3,5 млн гривень позабюджетних коштів, які ми зібрали на благодійних ярмарках та через перерахунок одноденного заробітку, і ця робота продовжиться».
Ректор також окреслив й інші стратегічні завдання розвитку університету на найближчі 5 років, серед яких він виокремив: корпоративну культуру та відкритість управління; високу якість освіти; наукові дослідження та інновації; поглиблення міжнародного партнерства та інтернаціоналізацію освіти; цифровізацію діяльності університету, а також безпекову складову, господарську діяльність та матеріально-технічне забезпечення.
Окремо Анатолій Цьось акцентував увагу на динаміці розвитку університету за останні роки. «Результатом діяльності університету стало не лише суттєве збільшення кількості здобувачів освіти (2019 року – 8600, 2024 року – майже 12 тисяч), але й зростання ваги та місця вишу в національних і міжнародних рейтингах. Наприклад, за рейтингом університетів «Топ-200 Україна» – 23 місце (2019 року – 75); за Консолідованим рейтингом – 15-17 (2019 року – 37). Лесин виш сьогодні входить у Топ 10 найкращих закладів вищої освіти Західного регіону України. Минулого року ми зайняли 13-у позицію за кількістю поданих заяв і 9-у – за обсягом державного замовлення. Це великий прогрес і визнання, адже кожен із цих рейтингів –підтвердження високоефективної освітньої, наукової та міжнародної діяльності професорсько-викладацького, адміністративного складу та студентства», – наголосив ректор.
Із офіційним стартом другої каденції на посаді ректора ВНУ Анатолія Цьося та усю університетську спільноту привітав очільник обласної ради, заступник голови Наглядової ради Григорій Недопад. «Перша каденція Анатолія Цьося на посаді ректора була продуктивною, адже започатковано чимало ініціатив та проєктів, зокрема щодо покращення спортивної інфраструктури, матеріально-технічного забезпечення навчальних корпусів та розширення міжнародної співпраці. Відтак, упродовж другої каденції і ректор Анатолій Цьось, і ми, як члени Наглядової ради та представники влади, повинні спільно працювати над тим, аби втілити усе започатковане в життя. Університету й надалі потрібен розвиток і рух вперед, незважаючи на труднощі воєнного часу», – підкреслив він.
Голова Наглядової ради Лесиного вишу, народна депутатка Ірина Констанкевич доєдналась до привітань, а також озвучила бачення членів спостережного колегіального органу вишу. «За підсумками засідання Наглядової ради хочу поінформувати, що усі її члени привітали університет із таким правильним вибором та висловили побажання, щоб і надалі заклад займав провідні позиції в рейтингах не лише всеукраїнських, а й загальноєвропейських. Наша перша рекомендація – розширення роботи університету, не обмежуючись волинським та національним масштабом. Щоб ті пріоритети, які будуть визначені у новій Стратегії розвитку університету, відповідали євроінтеграційним намірам України, адже 2030-й ознаменується вступом нашої держави у європейський простір. Другий важливий аспект – це розвиток науково-педагогічного потенціалу університету, в час найскладнішого випробування для України він повинен бути спрямований на зміцнення нашої стійкості та духовного імунітету молодого покоління. Бо без університету, як простору, де формується патріотизм та сповідується любов до Батьківщини, наше майбутнє неможливе», – резюмувала вона.
З нагоди 107-ї річниці заснування підрозділу особовий склад 6-го Волинського прикордонного загону привітав і відзначив голова обласної ради Григорій Недопад.
Понад столітня історія волинських оборонців кордону – це відстоювання державності, незалежності і безпеки. 3-я Волинська кордонна бригада стала на захист непорушності рубежів Української Народної Республіки у липні 1918 року. Сьогодні ж під пильним і надійним захистом підрозділу – понад 400 кілометрів державного кордону в межах області.
Також у складі комендатури швидкого реагування волинські прикордонники з перших днів повномасштабного вторгнення успішно виконують бойові завдання на найгарячіших напрямках фронту, демонструючи героїзм та хоробрість. Молитвою та хвилиною мовчання полеглих вшанували очільник Волиньради Григорій Недопад, начальник ОВА Іван Рудницький та Луцький міський голова Ігор Поліщук.
Під час скромних урочистостей з нагоди заснування загону представники місцевої влади відзначили військовослужбовців за бездоганне несення служби. «Внесок прикордонної служби у національну безпеку переоцінити важко. Ви першими зустрічаєте і друзів, і ворогів. Ваша професійність – це наш спокій, суверенітет держави і правопорядок країни. Дякую за службу і за захист. Вірю, що невдовзі разом і масштабніше відзначимо і День частини , і нашу Перемогу. Честь волинським прикордонниками, вічна шана полеглим, слава Україні!», – звернувся до присутніх голова Волиньради Григорій Недопад.
Начальник Волинського загону Богдан Ігнатюк висловив вдячність представникам влади за постійну і посильну допомогу прикордонному підрозділу.
До пам’ятних заходів долучилися заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, депутати Волиньради Ірина Горавська та Юрій Валецький, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, представники медичної спільноти області, а також рідні загиблих Героїв.
Національний проєкт «Посвіт пам’яті» – це ініціатива Ордену Святого Пантелеймона, покликана вшанувати медичних працівників, які загинули під час виконання професійного обов’язку внаслідок збройної агресії російської федерації. 12 портретів, 12 порожніх стільців та 12 білих халатів з прізвищами волинських лікарів стали символічним нагадуванням про тих медичних працівників, які стали на захист Батьківщини та віддали за неї своє життя. «Вони були покликані допомагати та рятувати життя. Але жорстока війна перекреслила це. Вони пожертвували найціннішим, рятуючи інших. Медик – це той, який приймає життя, який рятує життя. Але наскільки потрібно мати велике серце і любов до людей, щоб йти на небезпеку, йти туди, де ти можеш загинути, рятуючи інших», – звернувся до присутніх владика Михаїл.
Своєю біллю з присутніми поділилися батьки загиблого медика Романа Ткача Наталія та Леонід. Їхній син служив на посаді сержанта старшим бойовим медиком роти вогневої підтримки мотопіхотного батальйону. Загинув 25 лютого 2025 року під час виконання бойового завдання через артилерійський обстріл в населеному пункті Щербинівка Донецької області. «Наш син після 9 класу сам вибрав професію медика. Був в АТО, мав поранення, а коли почалось повномасштабне вторгнення в перший день війни пішов рятувати хлопців. Він сам їздив за пораненими бійцями, вивозив їх з поля бою, забирав останки полеглих воїнів. Ми просили його перевестися працювати в Луцьк, зважаючи на його стан здоров’я, але він відмовився і не шкодував себе заради інших», – розповіла мама загиблого медика Наталія Ткач.
«Війна змусила по-іншому дивитися на людей, які носять білі халати. Бо вони стоять на охороні здоров’я і життя наших Героїв. На жаль, війна невблаганна, на ній гинуть люди наймирнішої професії – лікарі. Тому хочу подякувати медикам, які і в тилу, і на бойових позиціях виконують свій обов’язок», – звернувся до присутніх Григорій Пустовіт.
Присутні поклали квіти до пам’ятного фотостенду загиблих героїв на Театральному майдані та вшанували їх молитвою і хвилиною мовчання.
Відбулось засідання Робочої групи з питань реалізації в області програми формування системи кращого догляду для дітей та підтримки сімей.
Участь у її роботі взяв перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, заступник очільника ОВА Роман Романюк, начальниця відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату облради Галина Карнаухова, директор КП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Віктор Максимюк, представники ЮНІСЕФ, надавачі соціальних послуг та служби у справах дітей територіальних громад.
«Цього року ОВА та благодійною організацією «Надія і житло для дітей» за підтримки ЮНІСЕФ на Волині також розпочато реалізацію проєкту «Родина для кожної дитини», головною метою якого є зміцнення системи підтримки дітей з інвалідністю та їхніх сімей, прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу та сімей опікунів, які виховують дітей з інвалідністю, а також створення спеціалізованих прийомних родин для дітей з особливими потребами. Ми очікуємо, що в процесі реалізації цього проєкту буде здійснено глибокий аналіз та напрацьовано конкретні пропозиції щодо трансформації інституційних закладів області, аби у підсумку були прийняті зважені та професійні рішення», – зазначив голова робочої групи, заступник очільника ОВА Роман Романюк.
«Важливо, що до цього процесу безпосередньо долучені територіальні громади. З огляду на те, що триває реформування Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, обласна рада як засновник неабияк зацікавлена, щоб проєкт ЮНІСЕФ був успішним, і щоб завдання, які стоять перед робочою групою та нашими комунальними установами, були досягнуті у максимально короткі терміни та ефективно працювали на благо наших дітей і сімей», – додав перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.
«Упродовж останніх 4 років ЮНІСЕФ на замовлення Мінсоцполітики та Міністерства охорони здоров’я проводить моніторинг діяльності закладів, а також індивідуальний моніторинг та оцінку потреб дітей, які влаштовані в заклади такого типу. Це – інструмент міжвідомчої взаємодії суб’єктів соціального захисту, які спрямовані на реінтеграцію дитини в біологічну родину, або влаштування її у сімейну форму виховання. Волинська область перебуває на початку процесу трансформації, тому вкрай важливо об’єднати навколо цієї теми представників центральних органів влади, громадського сектору та професійної спільноти системи захисту дитини», – зазначила Координаторка програм захисту дітей представництва ЮНІСЕФ в Україні Маргарита Кропивницька.
Імплементацією проєкту «Родина для кожної дитини» на Волині спільно із ЮНІСЕФ опікуватиметься благодійна організація «Надія і житло для дітей». Керівниця проєкту Ольга Мороз ознайомила членів робочої групи із реалізацією першого етапу проєкту – оцінки. «Вже від завтра ми почнемо проводити аналіз становища дітей та сімей у громадах Волині. Для цього нам необхідно отримати інформацію від ТГ та усіх закладів, які працюють з дітьми, аби зрозуміти якою є кількість дітей цільової групи, скільки дітей охоплені певними послугами і скільки таких потребують», – зазначила вона.
Також за словами Ольга Мороз на першому етапі реалізації проєкту буде здійснено оцінку матеріально-технічних та людських ресурсів будинку дитини. «Ми уже провели певний аналіз посадових інструкцій та штатного розпису закладу з позиції того, який персонал може надавати послуги реабілітації дітей з інвалідністю», – розповіла вона.
Ольга Мороз також додала, що першочергово також буде вивчено рівень народжуваності в області, стан виявлення дітей із порушеннями і перенаправлення їх у служби раннього втручання. «Для нас також важливо зрозуміти, які послуги реабілітації перекривають медичні заклади, і чи є потреба такі послуги розвивати. Особливий акцент буде на паліативному догляді для дітей з інвалідністю, дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», – зазначила вона.
У десятиденну подорож до міста Калети, що у Сілезькому воєводстві, їх провели заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, очільниця обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук та батьки.
Особливі літні вакації в рекреаційному центрі матимуть майже чотири десятки дітей віком від 12 до 16 років – це переможці всеукраїнських та обласних конкурсів, діти військовослужбовців та з багатодітних родин. «Всі вони – вихованці обласного еколого-натуралістичного центру. Завдяки постійній співпраці з Товариством друзів дітей Сілезького регіонального відділення наші діти зможуть відпочити, перезавантажитись, відвідати екскурсії. В умовах воєнного стану це дуже важливо», – розповіла Валентина Остапчук.
В програмі різноманітні активності, розваги, пізнавальні екскурсії, відвідування аквапарку.
«Завдяки постійній співпраці з нашими польськими партнерами впродовж останніх років отримати якісний відпочинок за кордоном змогли декілька сотень волинських дітлахів. Ми дуже вдячні Товариству друзів дітей Сілезького воєводства за постійну підтримку не лише в галузі позашкільної освіти, але й за гуманітарну допомогу, яку вони надають. Щиро бажаю нашим діткам гарно відпочити, знайти нових друзів та отримати заряд позитивних емоцій на цілий рік. Бо такий відпочинок – неабияка мотивація для дітей ще краще навчатися», – зазначив Григорій Пустовіт.
Із заступником командира бойового підрозділу 4-ї бригади «Рубіж» Національної гвардії України Володимиром Назаренком зустрілися перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук та депутати Анатолій Вітів і Сергій Кудрявцев.
Через кілька хвилин спілкування з цим високим, статним, широкоплечим захисником стає зрозуміло, чому побратими дали йому псевдо «Сонечко». Тихий голос, стримані рухи, лагідна і трохи сором’язлива усмішка. Якби не однострій, не відразу вдається розпізнати у ньому досвідченого воїна. На захист країни Володимир Назаренко став ще у 2014-му. До зони АТО вирушив просто з Майдану, служив у розвідці. Тепер він – заступник командира батальйону.
Його підрозділ тривалий час виконує бойові завдання на Сіверському напрямку. Ситуація тут стабільно важка, стверджує майор Назаренко, щопівгодини на наші позиції летять FPV, безперервно працює арта. «Ворог, на жаль, навчився воювати. І його багато. Спостерігаємо усе більше найманців – вихідців з Африки, Азії, Близького Сходу, їх на позиції заводять дронами і погрожують скидами з цих же дронів при спробі відступу», – розповідає військовослужбовець.
За словами Володимира, на передовій більше немає шанців, замість них – нори 2 на 2 метри, в яких бійці безперервно тримають оборону по 3 місяці, а окремі добровольці – і понад пів року. «Воду, харчі, медикаменти, боєкомплект доправляємо їм винятково важкими коптерами, і це теж завдання, як мовиться, із багатьма зірочками. Не рідкість і бої дронів, за останніх 2 місяці лише нічних БПЛА наш підрозділ втратив близько 80. Тому від імені побратимів я щиро дякую за постійну допомогу волинян саме безпілотниками», – зазначив заступник комбата.
І цього разу бойовий арсенал підрозділу поповнили багатофункціональні МАВІКи, надані Луцькою громадою, та FPV-дрони, власноруч зібрані депутатом Сергієм Кудрявцевим.
Ознайомчий візит відбувся на запрошення Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Польща Василя Боднара.
Посаду головного дипломата України у Польщі Василь Боднар обіймає з жовтня минулого року. Тож прийом-знайомство влаштований з метою налагодження ефективної співпраці на регіональному рівні та зміцнення особистісних контактів.
Під час більш як двогодинної зустрічі йшлося про перспективи реалізації спільних ініціатив та проєктів, а також можливості взаємодії на різних рівнях. Голова Волиньради Григорій Недопад порушив питання потреби у розбудові пунктів пропуску на території області. Він також зазначив, що Волинь зацікавлена у розширенні партнерських взаємин з польськими воєводствами, тож заручився підтримкою Надзвичайного і Повноважного посла України у Речі Посполитій у започаткуванні нових контактів.
Про це та інше йшлося під час традиційної оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. Участь у засіданні взяли очільник Волиньради Григорій Недопад, керівники РВА, окремих структурних підрозділів облвійськадміністрації, територіальних органів державної влади, лідери громад.
Доходи зведеного бюджету області за звітний період склали 9,5 мільярдів гривень, з яких 64% – власні надходження, решта – трансферти з держскарбниці, про це повідомив головний фінансист області Ігор Никитюк. За його словами, виконання піврічних планів за власними доходами виконали усі тергоромади. За рахунок перевиконання доходів бюджети області отримали додатковий ресурс у понад 1 млрд грн. Основне джерело понадпланових надходжень – додаткове ПДФО за результатами бронювання.
«З початку року область також отримала від держави 200 млн грн капітальних субвенцій на забезпечення житлом ветеранів і дітей-сиріт, придбання шкільних автобусів, проєкт «НУШ», переоснащення закладів профтехосвіти, облаштування укриттів», – констатував Ігор Никитюк. Він наголосив, що головними завдання до кінця бюджетного року є вчасне використання цільових субвенцій, інакше вони повернуться до держбюджету, а також вчасні та повні розрахунки по зарплатні працівників бюджетних установ і за спожиті енергоносії та компослуги.
Зазначалося, що пріоритетним напрямком використання понаднормових надходжень місцевих бюджетів повинна залишатися підтримка об’єднаних сил безпеки та оборони. В показниках місцевих бюджетів цьогоріч на цю мету враховано майже 680 млн грн. Окрім того, ще 180 млн грн передбачено на соціальний захист ветеранів та членів їхніх родин.
Начальник ОВА Іван Рудницький додав, що з 1 млрд грн перевиконання обласний бюджет отримав 180 млн: «Найбільшу частину від цієї суми спрямовано на зміцнення обороноздатності, інші напрямки – це підтримка ветеранів, ремонт місцевих доріг та вирішення нагальних потреб обласних комунальних закладів, найперше медичних та освітніх». Одночасно він зауважив, що окремі ОТГ кошти від переконання просто «проїли», або ж використали їх з мінімальним ефектом, тож обіцяє окрему зустріч з головами громад, аби виправити ситуацію.
Йшлося і про стан під’їзних шляхів до закладів загальної середньої освіти. За словами заступник директора Служби місцевих автомобільних доріг в області Даниїла Масича, переважна більшість маршрутів курсування шкільних автобусів співпадають з автошляхами загального користування, які на 70% вже відремонтовані. Він запевнив, що до 1 вересня всі ремонтні роботи будуть завершені.
На урочисте вручення дипломів до Луцького національного технічного університету завітали голова Волиньради Григорій Недопад, очільник ОВА Іван Рудницький та міський голова Ігор Поліщук.
Ректорка ЛНТУ Ірина Вахович звернулася з теплими словами до присутніх: «Ось і завершилися ваші чотири роки навчання. Сподіваюся, вони були насиченими, а студентське життя залишиться у вашій пам’яті яскравим спогадом. Перед вами — нова сторінка. Щиро бажаю кожному досягнути омріяного, йти за покликанням, впевнено реалізовувати себе в обраній професії. Ви – гідні випускники, і я вами щиро пишаюся. ЛНТУ завжди чекатиме вас у рідних стінах — до зустрічі на магістратурі!».
«Диплом – це не крапка, а кома. Попереду – нові вершини. Сміливо йдіть до мети, залишайтеся патріотами і будьте гідними представниками Волині. Успіхів вам!» – привітав випускників голова обласної ради Григорій Недопад.
Святкову атмосферу доповнив виступ військового оркестру Луцького прикордонного загону.
Розділити з випускниками цю особливу мить прийшли заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, депутат обласної ради, начальник регіонального центру «Інваспорт» Віктор Галан-Влащук, та депутат облради Юрій Валецький.
Документ про успішне завершення навчання за освітніми ступенями «Бакалавр» і «Магістр» випускники отримали за спеціальностями: «Фізична терапія, ерготерапія», «Право», «Фізична культура», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Фінанси, банківська справа та страхування».
Зі словами вітань до випускників звернулася ректорка АРТіП, депутатка обласної ради, кандидатка політичних наук, доцентка Людмила Стасюк. «Сьогодні ви перегортаєте важливу сторінку свого життя, залишаючи позаду роки навчання в Академії, які були наповнені знаннями, здобутками, дружбою і яскравими спогадами. Протягом цих років ви зростали не лише як фахівці, а й як особистості. Нехай кожен знайде свій шлях, який буде сповнений професійних успіхів, добрих людей поруч і можливостей для самореалізації. Пишаємося вами і віримо, що ви станете гідними представниками нашого закладу у різних куточках України та світу», – наголосила вона.
Заступник голови обласної ради адресував слова вітань випускникам та викладацькому колективу від імені голови Григорія Недопада та обранців волинської громади. «Для випускників сьогодні особливий день, адже цей фініш – по суті старт в професійне життя. У вас культивуються спеціальності, яких немає в інших закладах вищої освіти нашого регіону. Тож зичу кожному випускнику обрати правильно обрати свій шлях. Ризикуйте, думайте, йдіть до своєї мети і пам’ятайте, що ви маєте бути взірцевими та успішними. Особливі слова вдячності – викладачам, які не лише дають необхідні знання студентам, а й працюють над іміджем та авторитетом академії», – підкреслив він.
За традицією закладу під час урочистостей були відзначені кращі випускники 2025 року, які проявили себе у навчанні, спорті, громадській та волонтерській діяльності.