офіційний сайт

Прес-центр

Проєкт порядку денного позачергової 18-ї сесії

Засідання 18-ї сесії обласної ради відбудеться 15 вересня 2022 року, початок о 10.00 годині у залі засідань обласної ради.

Завантажити проєкт порядку денного позачергової вісімнадцятої сесії обласної ради восьмого скликання

LAB2MARKET VETERANO: НА ВОЛИНІ – ТРЕТІЙ СЕЗОН ПРОЄКТІВ НОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ

Після двох успішних сезонів у Дніпрі та Вінниці проєкт Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій отримав продовження на Волині. Сьогодні відбулась фінальна сесія представлення проєктів. Організаторів заходу та учасників команд, які презентували свої напрацювання, привітав заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Партнерами реалізації третього сезону також виступили Луцький національний технічний університет, Центр ветеранського розвитку LNTU VETERAN HUB та Школа бізнесу і права за підтримки ОВА, обласної ради та Луцької міської ради.

Lab2Market Veterano спрямований на професійну адаптацію та самореалізацію ветеранів і членів їхніх родин через розвиток підприємницьких компетентностей, комерціалізації інноваційних ідей та створення нових можливостей для започаткування власної справи, а відтак і соціальної та економічної адаптації захисників України.

Нинішній фінальній сесії презентації проєктів передувала двомісячна практично орієнтована навчальна програма, у межах якої учасники працювали над розвитком власних бізнес-ідей та аналізом ринку; тестували бізнес-моделі; опановували основи маркетингу, бізнес-планування та залучення фінансування; дізнавалися про роль інтелектуальної власності у розвитку стартапів; отримували практичні знання з фінансового менеджменту, оподаткування та ведення власної справи; готували пітчинг-презентації та розробляли стратегії комерціалізації та просування власних розробок на ринок.

Начальниця департаменту розвитку інновацій УКРНОІВІ Ольга Кронда зауважила, що проєкт Lab2Market Veterano спрямований саме на регіональний рівень, аби стати ближчим до ветеранської спільноти на місцях. «Ми дуже вдячні, що і ЛНТУ, і керівництво області відгукнулись на нашу ініціативу, адже сьогодні дуже важливо бути згуртованими. І саме такі проєкти нас об’єднують, допомагають розуміти і бачити проблеми та запити один одного, а надто коли йдеться про нові можливості для ветеранів. Учасникам проєкту щиро бажаю успішно презентувати свої розробки і навчитися заробляти на цьому. Подавайтесь на міжнародні гранти, донорські програми, співпрацюйте з університетами, що є лідерами інновацій в регіоні», – звернулась вона до учасників проєткту.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт наголосив на важливості впровадження цієї ініціативи в області: «Здобуті ветеранами знання, вміння та навички мають величезне значення для їх професійної реалізації у цивільному житті. Це допоможе їм знайти себе, відчути свою важливість і затребуваність. Те, що сьогодні відкривають нові можливості для наших захисників із започаткування власної справи, вивчення основ ведення бізнесу – хороший стартовий майданчик. Кожному із учасників проєкту я щиро бажаю успіху, не зупинятися на досягнутому, вірити в себе та свої сили. Ваш успішний досвід неодмінно стане дороговказом для ваших побратимів».

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ ВІДТЕПЕР – І ЖЕСТОВОЮ МОВОЮ

До 30-річчя Основного закону вперше створено його повний переклад мовою жестів.

Це допоможе зробити конституційні права та норми зрозумілішими для людей з порушеннями слуху та стане ще одним кроком до безбар’єрності.

Для того, щоб переклад Конституції українською жестовою мовою був зрозумілим в різних частинах України, до роботи було залучено дев’ятьох перекладачів, які володіють різними діалектами української жестової мови, а також додатково фахівців з української жестової мови та права.

Прохання до громад та громадських організацій поширити. Повний переклад – на сайті Верховної Ради України: https://zakonst.rada.gov.ua/…/consti…/sign-language.html

РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ КОМПЛЕКС «АГАПЕ УКРАЇНА» ВІДЗНАЧАЄ ДЕСЯТИРІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ

З ювілеєм колектив та засновників центру відновлення привітали голова Волиньради Григорій Недопад, т.в.о. очільника ОВА Роман Романюк, секретар Луцькради Катерина Шкльода, Боратинський сільський голова Сергій Яручик, депутати обласної ради Андрій Козюра та Іван Мирка, друзі та партнери.

Діяльність «Агапе Україна» базується на християнських цінностях і здійснюється командою професіоналів, яким небайдужі цивільні та військові з інвалідністю. Засновниками та керівниками комплексу є подружжя Сергія й Наталії Больчуків. Пан Сергій розповів, що у 2001 році вони з дружиною та сином потрапили в автомобільну аварію, внаслідок якої Наталія залишилась паралізованою. Через півтора року перебування у різних медзакладах родина зрозуміла всі труднощі життя людей з інвалідністю і почала їм допомагати. Ідею будівництва реабілітаційного комплексу підтримала Євангельська церква «Фіміам» міста Луцька. І вже у червні 2016 року центр прийняв перших пацієнтів.

«Людей з інвалідністю зазвичай сприймали як людей третього сорту. І коли ми це відчули на собі, вирішили зламати такий стереотип і звели це велике, просторе приміщення, де створити всі належні умови. Ми щодня доводимо – це цінні люди, їх люблять і шанують. Назвою центру ми обрали слово «Агапе», що символізує повернення в рай через Божу любов», – наголосив засновник центру Сергій Больчук.

Мета зусиль команди центру – відновлення фізичного здоров’я і душевної рівноваги людей після важких травм чи захворювань, а також досягнення їхньої максимально можливої незалежності задля повноцінного повернення до активного життя. Тут проходять реабілітацію пацієнти з травмами хребта та спинного мозку, наслідками інсультів, черепно-мозкових травм, розсіяним склерозом, ендопротезування суглобів, інші порушення функцій опорно-рухового апарату. Окрім фізичної надається і соціальна та психологічна реабілітація. Із пацієнтами працює понад пів сотні фахівців, у тому числі й закордонних. Упродовж року центр приймає майже 200 пацієнтів. Загалом за 10 років діяльності тут отримали реабілітацію 1800 цивільних та військових з інвалідністю.

Від початку великої війни у центрі прийняли й більше 1000 внутрішньо-переміщених осіб, значна частина з яких мали інвалідність. У 2022 році на території ребкомплексу звели додаткове приміщення з укриттям, де також облаштовано реабілітаційні зали, житлові кімнати, майстерня з ремонту інвалідних візків та інвентарю. Просторе приміщення укриття обладнане усіма автономними системами, кухнею, туалетами, кладовими для зберігання продуктів, медикаментів тощо.

У зв’язку зі зростанням кількості військових, а також цивільних, котрі потребують комплексної реабілітації і засобів пересування, засновники планують звести додаткове приміщення, а також розширити програму для людей із інвалідністю з проживанням, професійним навчанням та підтримкою членів родин.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність колективу та засновникам закладу від себе та депутатського корпусу. «Ви – унікальний реабілітаційний комплекс не лише на теренах Волині, а й в Україні. Про вас лише позитивні відгуки та вдячність від пацієнтів. Дякую за вашу колосальну працю, жертовність, небайдужість та активну життєву позицію. Без сумніву, люди, які роблять добро, завжди будуть благословенні. Тож зичу вам якнайшвидшого втілення в життя нових планів. Це сьогодні вкрай актуально», – наголосив він.

За сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності, гуманізму і милосердя, впровадження сучасних методів медичної, фізичної і психологічної реабілітації для людей з інвалідністю та учасників бойових дій, а також з нагоди 10-ї річниці заснування колектив закладу Григорій Недопад відзначив Почесною грамотою обласної ради

ВОЛИНЯНИ ПАМ’ЯТАЮТЬ: РОКОВИНИ ТРАГЕДІЇ ЛУЦЬКОЇ ТЮРМИ

У 85-ту річницю до місця розстрілу в’язнів традиційно прийшли родини жертв тоталітарної системи, духовенство, представників громадськості та влади. До вшанування від Волиньради долучився заступник голови Григорій Пустовіт.

Від 1940-х років Волинь зазнала масованих депортацій й арештів. До Луцької тюрми відправляли тих, хто був тогочасною інтелігенцією: священники, освітяни, члени підпільних організацій й заарештовані за політичними звинуваченнями.

В ніч на 23 червня, напередодні наступу на місто гітлерівських окупантів, співробітники НКВС здійснили масовий розстріл заґратованих. Точну кількість жертв терору не з’ясовано і досі. Історики припускають: під мурами Луцької тюрми без суду і слідства було страчено щонайменше дві тисячі ув’язнених.

За невинно убієнними священнослужителі відправили заупокійну панахиду, а учасники жалобних заходів вшанували їхню пам’ять молитвою і хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки на честь жертв репресій.

«СТВОРЕННЯ СВІТІВ»: МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНИЙ ВЕЧІР НА ЧЕСТЬ ВИДАТНОГО ЛИТОВСЬКОГО МИТЦЯ

Імпрезу, присвячену 150-річчю від дня народження національної гордості Литви – композитора, художника, мислителя Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса, відвідали заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, секретар Луцької міської ради Катерина Шкльода, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Почесний консул Литовської Республіки в Луцьку Сергій Мартиняк, представники дипломатичного відомства та культурної спільноти регіону.

Музично-поетичний вечір організовано за сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні, Почесного консульства Литовської Республіки у місті Луцьку та Литовського інституту культури. Відкриваючи вечір, аташе з питань культури Посольства Литви Томас Іванаускас розповів, що проєкт було започатковано ще минулоріч, як вияв культурної та духовної єдності між Литвою та Україною. «Ми зробили 11 концертів у різних куточках України, але зрозуміли, що ми не завітали в усі міста, у які хотіли. Цьогоріч ми продовжили цей тур, у Луцьку сьогодні відбудеться завершальний 15-й концерт. Це дуже символічно, що ми закінчуємо наш проєкт саме в Луцьку, де зустрічаються наші культури, наша історія. Ви побачите сьогодні дуже гарний творчий дует наших геніїв – Мікалоюса Чурльоніса та Лесі Українки», – зауважив дипломат.

Проєкт органічно поєднує два мистецькі світи: фортепіанну музику литовських маестро та глибоку українську поезію, втілюючи діалог культур обох держав: музики і слова, живопису і поезії. У програмі вечора — музика Чюрльоніса у виконанні його правнука, відомого литовського піаніста Рокаса Зубоваса та піаністки Сонати Девейкіте-Зубовене, а також поезія Лесі Українки у виконанні литовсько-української акторки Крістіни Кісєльовайте.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт у своєму вітальному слові зауважив, що нинішня імпреза дає унікальну можливість по-новому відкрити творчість Мікалоюса Чурльоніса, який створював власні світи у звуках і барвах. «Недарма цей музично-поетичний вечір має назву – «Створення світів», адже він творив світ, яким його бачив та відчував. Він дарував людству свою геніальність через картини, музику, творчість та обдарованість. І у кожній його роботі відчувається любов до Литви. Сьогодні його мистецький всесвіт поєднається із поетичним словом Лесі Українки, яка також ламала стереотипи, яка долала труднощі і творила, була символом незламності українського духу. Через свою творчість, любов до України, до Волині, вона дарувала світу свій талант. Ми відчуємо литовсько-український колорит двох дружніх і гордих народів, які не здавалися, не здаються і ніколи не дозволять, щоб хтось ними керував. Принагідно хочу подякувати Литві, яка підтримує України у цей непростий час, є нашим союзником та партнером. Нехай міцніє наша дружба», – наголосив Григорій Пустовіт.

«МИ ВВАЖАЄМО СЕБЕ УКРАЇНЦЯМИ», – ДУХОВНИЙ ЛІДЕР МУСУЛЬМАН АР КРИМ

Голова Волиньради Григорій Недопад зустрівся з представниками кримсько-татарської спільноти на чолі з верховним муфтієм, очільником правління Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдером Рустемовим.

Мета аудієнції – створення в Луцьку культурного осередку кримських татар. До перемовин також долучилися очільник кримсько-татарської громади Волині Сервер Зейнідінов, голова благодійного фонду «Спільнота мусульман України» Алі Мамут та представник місцевого бізнесу, який підтримує проєкт національно-культурного центру корінного народу Криму, Андрій Ковальчук.

Айдер Рустемов розповів, що упродовж 12 років з часу анексії Криму сотні тисяч його співвітчизників через утиски, переслідування та репресії залишили півострів. Компактні громади кримських татар мешкають на Київщині, Вінниччині, Львівщині, Волині, інших містах. «Ми вважаємо себе українцями, захищаємо країну зі зброєю в руках, наша окрема ініціатива «Кримський фронт» – це допомога різним підрозділам ЗСУ, входимо до Всеукраїнської Ради Церков, але, як і кожен етнос, прагнемо зберегти свою ідентичність. Національно-культурні осередки, де буде школа, садок, місце для молитви і спілкування, якнайкраще цьому прислужаться», – переконаний верховний муфтій мусульман АР Крим.

Для майбутнього осередку в Луцьку коштом кримсько-татарської спільноти уже придбано земельну ділянку, нині тривають погоджувальні процедури, виготовляється проєкт будівлі, для її зведення заручилися фінансовою допомогою міжнародних благодійних фондів, тож від місцевої влади очікують швидше морально-організаційної підтримки.

Що така буде, пообіцяв голова обласної ради Григорій Недопад. «Я люблю Крим, востаннє був там у 2011 році. У нас добрі і теплі стосунки з місцевою громадою кримських татар. І ми зробимо все від нас залежне, аби вона почувалася на Волині ще комфортніше», – запевнив він.

БУДИНОЧОК В СЕЛІ – НОВИЙ ЕКПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРОЄКТ ДЛЯ ВПО

Про деталі урядової пілотної ініціативи із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб стало відомо під час оперативної наради при т.в.о. начальника ОВА Романа Романюка. Участь у засіданні взяв голова обласної ради Григорій Недопад.

Директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Оксана Гобод наголосила на потребі у збільшенні місць для проживання ВПО. За її словами, сьогодні на території області мешкають понад 40 тисяч вимушених біженців, але триває їх постійний рух з прифронтових і тимчасово окупованих територій. Посадовиця повідомила, що для вирішення житлового питання ВПО уряд ухвалив реалізацію дворічного екпериментального проєкту «Будиночок в селі». Переселенці матимуть змогу обрати житло з наявних варіантів. Для цього громади мають придбати у комунальну власність придатну для проживання нерухомість, яку й надаватимуть для безоплатного проживання. За внутрішньо переміщеними лишається оплата комунальних послуг. Вартість одного такого будинку не має перевищувати 500 тис. грн. У пріоритеті на проживання – люди похилого віку, особи з інвалідністю та сім’ї з дітьми. Громадам доручено провести ревізію й аналіз приміщень, придатних для проживання в сільській місцевості.

Під час наради розглянули і питання удосконалення функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву. Директор КП «Волинський обласний центр підготовки населення до національного спротиву» Ігор Буренко наголосив на потребі у повноцінній підготовці населення від тактичної медицини до володіння стрілецькою зброєю. Оскільки масштабування навчань потребує додаткового фінансування, він звернувся до голів територіальних громад із проханням про підтримку. Це створить можливості для відкриття трьох філій у Ковельському, Володимирському та Луцькому районах. Окрім того він поінформував, що, відповідно до оновленого законодавства, предмет «Основи національного спротиву» вже з 1 вересня замінить модель БЗВП у закладах передвищої та вищої освіти.

У ПІДГАЙЦІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ОСВЯТИЛИ МЕМОРІАЛЬНИЙ ХРЕСТ CОТНИКУ УПА

Пам’ятний знак встановили поблизу села Ботин на місці загибелі Петра Гудзоватого на псевдо «Очеретенко» – лицаря Срібного Хреста Бойової заслуги Української Повстанської Армії. У церемонії освячення взяли участь перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, заступник очільника Луцької райради, ветеран ЗСУ Сергій Сівак, заступник Підгайцівського сільського голови, депутат облради Валентин Приходько, родина, науковці, краєзнавці та громадськість.

Уродженець Львівщини Петро Гудзуватий у 1943 році розбудовував перші загони УПА на Рівненщині, очолював штаб групи «Тютюнник» на території Житомирської області, а з липня 1944 року – штаб Зʼєднання груп «44». З вересня 1945 року перебував на посаді військового референта Північно-Східного краю. Загинув Петро Гудзуватий у січні 1946 року. Конструкції памʼятного хреста на його честь, були виготовлені за кошти онуків Петра Гузуватого та Підгайцівської громади, а роботи зі встановлення взяли на себе члени ГО «Козацько-історичний курінь «Чорна Рада»».

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук висловив вдячність ініціаторам встановлення пам’ятного знаку задля вшанування визначного борця, який віддав своє життя за українську державу в часи Другої світової війни. «Сьогодні триває війна із тим самим нашим одвічним московським ворогом. Наші хлопці продовжують справу, яку понад 80 років тому виконували підпільники ОУН та бійці УПА, без остраху віддаючи свої життя за свободу і незалежність рідної землі. Сьогодні постає питання, як довго наша нація пам’ятатиме колишніх і нинішніх Героїв, адже це ланки одного ланцюга боротьби за нашу свободу. Я переконаний, що увічнення їх пам’яті має безперервно тривати і повинне бути підтримане на державному рівні. І ніхто не повинен нам вказувати, хто є нашими Героями, це наша земля і наші Герої!», – підкреслив він.

ЕКОНОМІКА В УМОВАХ ВІЙНИ – ЯК ПОБУДУВАТИ СИЛЬНІ ГРОМАДИ І РЕГІОНИ

Голова Волиньради Григорій Недопад бере участь у дводенному Форумі економічної стійкості.

Платформа об’єднала вітчизняних та європейських політичних лідерів, парламентарів, представників бізнесової спільноти, місцевої влади, а також експертів для обговорення практичних підходів до зміцнення економічної стабільності, підтримки громад, відновлення інфраструктури, підвищення енергетичної та логістичної стійкості і просування європейського співробітництва з акцентом на регіональному та транскордонному співробітництву як ключовому компоненту економічної адаптації.

Під час панельних дискусій йшлося про створення умов для розвитку та мобілізацію міжнародної підтримки задля економічної стійкості регіонів, а також про те, як іноземні партнерства відкривають нові можливості для розвитку та побратимства громад.

Говорячи про зусилля з посилення економічної стійкості регіону, голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що, зважаючи на тимчасову окупацію та активні бойові дії на територіях південних і східних областей, Волинь усвідомлює свою відповідальність у посиленні продовольчої безпеки: «Тому, окрім традиційних рільництва і тваринництва, активно розвиваємо садівництво, ягідництво, тепличне господарство, щороку збільшуються посіви соняшника. Працюють місцеві програми підтримки фермерства і сімейних господарств. Ми також зацікавлені у розвитку переробки і довготривалого зберігання сільгосппродукції».

Безумовною перевагою він назвав прикордонне розташування області, розвинену мережу міжнародних і загальнодержавних автошляхів, стратегічно важливі транспортні залізничні комплекси, включно з євроколіями. Григорій Недопад також додав, що на території області створено 8 індустріальних парків для локалізації виробництв різного спрямування з високою доданою вартістю, а також логістичних хабів з урахуванням експортної складової.

«Важливим фактором стійкості регіону та громад є транскордонне співробітництво і проєктна діяльність. Ми перезапустили агенцію регіонального розвитку, постійно навчаємо проєктних менеджерів громад і комунальних закладів. Цьогоріч Волинь – лідер в Україні за кількістю здобутих на конкурсних засадах грантів за Програмою Interreg NEXT Польща – Україна. Загалом в її межах в області реалізується близько 20 інфраструктурних проєктів, і це лише великі», – зазначив у своєму виступі голова Волиньради.

У контексті відкриття першого переговорного кластеру щодо членства України в ЄС окрему увагу під час форуму буде приділено стратегічному шляху України до європейської інтеграції та невідкладним крокам і трансформаціям, необхідним для просування країни до повноправного членства в Європейському Союзі.

НА ВОЛИНІ ПРАЦЮВАТИМЕ МОТОПАТРУЛЬ

Новий формат патрулювання презентували в ГУНП у Волинській області. Участь в урочистостях з нагоди старту проєкту взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Від сьогодні екіпажі на мотоциклах забезпечуватимуть охорону громадської безпеки та патрулювання доріг у Луцьку та Ковелі. За твердженням правоохоронців, такий формат пришвидшить реагування на виклики та підвищить маневрування на ускладнених для руху міських вулицях. Окрім виїзду на місце ДТП мотопатруль також здійснюватиме супровід місії «На щиті».

За словами начальника Управління патрульної поліції у Волинській області Сергія Мерчука, екіпажі пройшли спеціальні навчання і працюватимуть у весняно-осінній період за сприятливої погоди.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*