офіційний сайт

«МИ ВВАЖАЄМО СЕБЕ УКРАЇНЦЯМИ», – ДУХОВНИЙ ЛІДЕР МУСУЛЬМАН АР КРИМ

Голова Волиньради Григорій Недопад зустрівся з представниками кримсько-татарської спільноти на чолі з верховним муфтієм, очільником правління Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдером Рустемовим.

Мета аудієнції – створення в Луцьку культурного осередку кримських татар. До перемовин також долучилися очільник кримсько-татарської громади Волині Сервер Зейнідінов, голова благодійного фонду «Спільнота мусульман України» Алі Мамут та представник місцевого бізнесу, який підтримує проєкт національно-культурного центру корінного народу Криму, Андрій Ковальчук.

Айдер Рустемов розповів, що упродовж 12 років з часу анексії Криму сотні тисяч його співвітчизників через утиски, переслідування та репресії залишили півострів. Компактні громади кримських татар мешкають на Київщині, Вінниччині, Львівщині, Волині, інших містах. «Ми вважаємо себе українцями, захищаємо країну зі зброєю в руках, наша окрема ініціатива «Кримський фронт» – це допомога різним підрозділам ЗСУ, входимо до Всеукраїнської Ради Церков, але, як і кожен етнос, прагнемо зберегти свою ідентичність. Національно-культурні осередки, де буде школа, садок, місце для молитви і спілкування, якнайкраще цьому прислужаться», – переконаний верховний муфтій мусульман АР Крим.

Для майбутнього осередку в Луцьку коштом кримсько-татарської спільноти уже придбано земельну ділянку, нині тривають погоджувальні процедури, виготовляється проєкт будівлі, для її зведення заручилися фінансовою допомогою міжнародних благодійних фондів, тож від місцевої влади очікують швидше морально-організаційної підтримки.

Що така буде, пообіцяв голова обласної ради Григорій Недопад. «Я люблю Крим, востаннє був там у 2011 році. У нас добрі і теплі стосунки з місцевою громадою кримських татар. І ми зробимо все від нас залежне, аби вона почувалася на Волині ще комфортніше», – запевнив він.

У ПІДГАЙЦІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ОСВЯТИЛИ МЕМОРІАЛЬНИЙ ХРЕСТ CОТНИКУ УПА

Пам’ятний знак встановили поблизу села Ботин на місці загибелі Петра Гудзоватого на псевдо «Очеретенко» – лицаря Срібного Хреста Бойової заслуги Української Повстанської Армії. У церемонії освячення взяли участь перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, заступник очільника Луцької райради, ветеран ЗСУ Сергій Сівак, заступник Підгайцівського сільського голови, депутат облради Валентин Приходько, родина, науковці, краєзнавці та громадськість.

Уродженець Львівщини Петро Гудзуватий у 1943 році розбудовував перші загони УПА на Рівненщині, очолював штаб групи «Тютюнник» на території Житомирської області, а з липня 1944 року – штаб Зʼєднання груп «44». З вересня 1945 року перебував на посаді військового референта Північно-Східного краю. Загинув Петро Гудзуватий у січні 1946 року. Конструкції памʼятного хреста на його честь, були виготовлені за кошти онуків Петра Гузуватого та Підгайцівської громади, а роботи зі встановлення взяли на себе члени ГО «Козацько-історичний курінь «Чорна Рада»».

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук висловив вдячність ініціаторам встановлення пам’ятного знаку задля вшанування визначного борця, який віддав своє життя за українську державу в часи Другої світової війни. «Сьогодні триває війна із тим самим нашим одвічним московським ворогом. Наші хлопці продовжують справу, яку понад 80 років тому виконували підпільники ОУН та бійці УПА, без остраху віддаючи свої життя за свободу і незалежність рідної землі. Сьогодні постає питання, як довго наша нація пам’ятатиме колишніх і нинішніх Героїв, адже це ланки одного ланцюга боротьби за нашу свободу. Я переконаний, що увічнення їх пам’яті має безперервно тривати і повинне бути підтримане на державному рівні. І ніхто не повинен нам вказувати, хто є нашими Героями, це наша земля і наші Герої!», – підкреслив він.

НА ВОЛИНІ ПРАЦЮВАТИМЕ МОТОПАТРУЛЬ

Новий формат патрулювання презентували в ГУНП у Волинській області. Участь в урочистостях з нагоди старту проєкту взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Від сьогодні екіпажі на мотоциклах забезпечуватимуть охорону громадської безпеки та патрулювання доріг у Луцьку та Ковелі. За твердженням правоохоронців, такий формат пришвидшить реагування на виклики та підвищить маневрування на ускладнених для руху міських вулицях. Окрім виїзду на місце ДТП мотопатруль також здійснюватиме супровід місії «На щиті».

За словами начальника Управління патрульної поліції у Волинській області Сергія Мерчука, екіпажі пройшли спеціальні навчання і працюватимуть у весняно-осінній період за сприятливої погоди.

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ВОЛИНЬРАДИ ІЗ ДНЕМ ФЕРМЕРА

Українська земля завжди була символом сили, родючості та достатку. Але її справжнє багатство – це люди, які щодня працюють на ній з любов’ю та відданістю. Люди, які сіють надію, вирощують майбутнє та створюють добробут своїми руками.

Нехай ваша праця приносить не лише щедрі врожаї, а й задоволення, добробут та впевненість у завтрашньому дні. Бажаю, щоб усі починання були успішними, щоб земля віддячувала сторицею, а кожен новий день дарував нові можливості для розвитку!

РОЗВИТОК ПОПРИ ВИКЛИКИ: ЗВІТУВАВ ДИРЕКТОР ВОЛОДИМИРСЬКОГО ФАХОВОГО ПЕДКОЛЕДЖУ

У зборах трудового колективу від імені засновника взяв участь перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Директор закладу освіти Микола Савельєв розповів про актуальний стан й позитивну динаміку Стратегії розвитку. За його словами, завдяки злагодженості колективу, підтримці засновника й партнерів, коледж не лише зберіг показники, а й покращив результати у більшості напрямків. Впродовж року освітньо-професійні програми збільшили попит серед роботодавців й студентів. А це свідчить, що навчальні курси стають актуальними на ринку праці. Успішну акредитацію пройшли п’ять освітньо-професійних програм. Позитивним змінам відповідає і збільшення кількості педагогічних працівників вищої категорії й тих , хто має наукові ступені й звання.

Якісних змін зазнала й матеріально-технічна база коледжу. Найбільше досягнення – створення навчально-практичного центру з сучасним устаткуванням, що дозволить ефективно здійснювати підготовку для майбутніх учителів технологій та інформатики. Оновлено обладнання лабораторій та навчальних кабінетів. Реалізовано й облаштовано Осередок вивчення предмету «Захист України».

Микола Савельєв зазначив, що попри позитивні напрацювання лишається й низка проблем. Скорочуюється кількість вступників через міграцію. Змін потребує й інфраструктура, зокрема модернізація гуртожитку, створення безбар’єрного освітнього середовища та оновлення систем пожежної безпеки. Серед перспективних завдань керівник називає розширення Кваліфікаційного центру й акредитацію нової спеціальності «Майстер виробничого навчання».

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук привітав учасників зборів та наголосив, що їх активна діяльність сприяє змінам й розвитку української освіти: «Педагогічну освіту не варто прирівнювати до інших закладів фахової передвищої освіти, адже вона завжди потребує висококваліфікованих спеціалістів. Наше спільне завдання — створювати комфортні умови для навчання та забезпечувати найвищу якість освітніх послуг. Позитивно, що коледж бере участь у грантових проєктах, адже сучасні навчально-практичні центри та лабораторії допомагають готувати ще більш кваліфікованих фахівців. Дякую керівництву, педагогічному колективу за працю. Переконаний, що Володимирський педагогічний фаховий коледж і надалі залишатиметься одним із провідних освітніх закладів Волині. Бажаю розвитку, зміцнення кадрового потенціалу, миру та якнайшвидшого повернення освіти до орієнтирів держави, адже саме освіта і наука визначають майбутнє країни».

ВОЛИНЬ І ПОЛТАВЩИНА ПОГЛИБЛЮЮТЬ СПІВПРАЦЮ

Напрямки міжрегіональної взаємодії голова Волиньради Григорій Недопад і очільник Полтавської обласної ради Олександр Біленький обговорили під час особистої зустрічі.

Візит Олександра Біленького на Волинь відбувся в рамках підписаного між найвищими представницькими органами обох регіонів Меморандуму про співпрацю. Полтавчани цікавляться місцевим досвідом управління комунальним майном, зокрема в частині оптимізації мережі за галузевим принципом. Йшлося і про спільні проєкти в реалізації ветеранської політики, впровадження освітньої та медичної реформ, проєктну діяльність.

За підсумками зустрічі сторони домовилися про запланований на осінь візит делегації голів громад Полтавщини для налагодження комунікації з лідерами громад Волині, вивчення успішних місцевих практик та підписання меморандумів про міжмуніципальне співробітництво.

Відеоверсія засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на посаду директора КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради

КАДРИ, ЗВІТИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

Такі головні питання стали предметом розгляду на черговому засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку. Участь у його роботі взяли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук та заступник очільника ОВА Тарас Шкітер.

Найперше депутати розглянули кадрові питання. Як поінформувала заступниця начальника відділу майна виконавчого апарату облради Ірина Смірнова, 25 червня спливає термін дії контракту із директоркою Княгининівського ліцею Ольгою Омелько, а 26 червня закінчується контракт із керівницею Рожищенського навчально-реабілітаційного центру Наталією Хведчак. Тож, профільна комісія рекомендувала голові обласної ради Григорію Недопаду в установленому законом порядку продовжити термін дії відповідних контрактів із обома директорами строком на 4 роки.

Крім того, освітянська комісія підтримати клопотання Торчинської селищної ради та виконавчого комітету Володимирської міської ради за пропозиціями педагогічних колективів щодо кандидатур на відзначення Премією Верховної Ради України ім. Василя Сухомлинського. Так, від Волині рекомендовано дві кандидатури: Олену Члек – вчительку початкових класів Торчинського ліцею та Зоряну Гузь – директорку Володимирського закладу дошкільної освіти (Nº 8 «Вишиванка». Комісія рекомендувала сесії схвалити відповідний проєкт рішення. Депутати також підтримали пропозицію першого заступника голови облради Юрія Поліщука про необхідність більш широкого інформування педагогічної спільноти у громадах стосовно можливостей номінування на щорічні премії у галузі освіти.

Члени профільної комісії заслухали і взяли до відома й звіти керівників Володимирського педагогічного фахового коледжу ім. Агатангела Кримського Миколи Савельєва та Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні Павла Боснюка.

Депутатка облради, директорка Колківського ЦПО Людмила Панасюк також порушила питання щодо необхідності охоплення гарячим харчуванням учнів 1-2 курсу, які навчаються у закладах професійної освіти. Так, комісія рекомендувала управлінню освіти і науки ОВА звернутися з цього приводу до профільного міністерства аби ініціювати зміни до стратегії реформи шкільного харчування, а Людмилі Панасюк доручили напрацювати пропозиції щодо підготовки відповідного звернення Волиньради до Уряду.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

В ГОЛОВНІЙ КНИГОЗБІРНІ ВОЛИНІ ВІДБУЛАСЬ ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ІЗ ТОНІ ПАЛМЕРОМ

Легендарного британського режисера, Почесного громадянина Волині, кінодраматурга, мистецтвознавця, професора Лесиного вишу, привітали голова обласної ради Григорій Недопад та т.в.о. начальника ОВА Роман Романюк.

Директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки Наталія Граніч зауважила, що Тоні Палмер став справжнім добрим другом не лише для України та Волині, а й для головної книгозбірні краю. Вона розповіла, що минулоріч кінорежисер зробив бібліотеці цінний подарунок – понад 20 вибраних документальних та біографічних фільмів із власної фільмографії, зокрема стрічки із масштабного проєкту «Історія популярної музики», у яких режисер досліджує музичні явища Європи та Америки.

Голова обласнї ради Григорій Недопад у своєму вітальному слові нагадав, що під час відвідин Волині у листопаді 2024 року Тоні Палмер став Почесним її громадянином. «Ми сьогодні вкотре раді вітати нашого великого друга. Це амабасадор Волині та українців у світі, зокрема й нашого земляка Ігоря Стравінського, творчість якого демонструє, що Україна інтегрована в європейську та світову культуру. Тоні Палмер та його цінні для відвідувачів нашої обласної книгозбірні подарунки – це ще один місток, який об’єднає музичні традиції Волині та Великої Британії», – наголосив він.

Сьогодні Тоні Палмер також передав частину особистої колекції фільмів та унікальних друкованих видань. Мистецьку атмосферу зустрічі доповнили виступи оркестру «Кантабіле», у виконанні якого прозвучали твори британських композиторів, а також уривки унікальних кінострічок, які демонстрували під час заходу.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*