У 85-ту річницю до місця розстрілу в’язнів традиційно прийшли родини жертв тоталітарної системи, духовенство, представників громадськості та влади. До вшанування від Волиньради долучився заступник голови Григорій Пустовіт.
Від 1940-х років Волинь зазнала масованих депортацій й арештів. До Луцької тюрми відправляли тих, хто був тогочасною інтелігенцією: священники, освітяни, члени підпільних організацій й заарештовані за політичними звинуваченнями.
В ніч на 23 червня, напередодні наступу на місто гітлерівських окупантів, співробітники НКВС здійснили масовий розстріл заґратованих. Точну кількість жертв терору не з’ясовано і досі. Історики припускають: під мурами Луцької тюрми без суду і слідства було страчено щонайменше дві тисячі ув’язнених.
За невинно убієнними священнослужителі відправили заупокійну панахиду, а учасники жалобних заходів вшанували їхню пам’ять молитвою і хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки на честь жертв репресій.