офіційний сайт

ВІДЗВІТУВАЛА ДИРЕКТОРКА КОЛКІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

У зборах трудового колективу за підсумками 2024 -2025 навчального року від імені засновника взяв участь голова Волиньради Григорій Недопад.

Керівниця ЦПО, депутатка обласної ради Людмила Панасюк наголосила, що мета і стратегія діяльності центру – підготовка фахівця нового покоління: конкурентоспроможного, високопрофесійного, мобільного та компетентного. В минулому навчальному році такі компетенції здобували майже 600 учнів, 90% з яких – за регіональним замовленням. Тут готують фахівців для аграрного сектору, будівельної галузі та сфери обслуговування за спеціальностями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів, кухар-кондитер, слюсар-ремонтник, верстатник деревообробних верстатів, столяр будівельний, штукатур, маляр та машиніст крана автомобільного.

Людмила Панасюк детально зупинилася на розвитку міжнародного партнерства закладу, що сприяє модернізації освітнього процесу, підвищенню кваліфікації педагогів та впровадженню європейського досвіду у систему професійно-технічної освіти. «Ми активно реалізуємо міжнародну стратегію, і я з гордістю можу сказати, що наш Центр уже присутній в міжнародному освітньому просторі – співпрацюємо з колегами з Естонії, Канади та Польщі, США, Литви, Німеччини, Швеції. Вже майже 10 років триває партнерство з естонськими колегами з Олуствере, яке відкрило широкі можливості для професійного зростання педагогічних працівників не лише Колківського ЦПО, а й профтехосвітян усієї Волині», – зауважила вона.

Людмила Панасюк також додала, що в межах проєкту «Підтримка модернізації української системи освіти в Західній Україні» педагоги закладу мали можливість відвідати освітні установи та підприємства Фінляндії, Литви, Латвії та Естонії, ознайомитися з сучасними освітніми та виробничими технологіями.

«Також ми є учасниками проєкту «Програма підтримки професійно-технічної освіти в Україні», що впроваджується за підтримки Європейського інвестиційного банку. Триває активна та масштабна робота над створенням регіонального Центру професійної досконалості. Це наше першочергове завдання на наступний рік. Центр має стати осередком інноваційної, практико-орієнтованої професійної підготовки відповідно до європейських стандартів», – наголосила вона.

За словами Людмила Панасюк, у минулому навчальному році колектив закладу працював над зміцненням навчально-матеріальної бази. Так, практично завершено обладнання осередку для вивчення предмету «Захист України». Окрім того, в закладі облаштовано сучасний арт-простір для презентації кулінарних та кондитерських виробів, а на навчальному полігоні постійно проводились ремонтні роботи з відновлення і модернізації транспортних засобів і сільськогосподарської техніки.

Людмила Панасюк окреслила і перспективні завдання, які вона ставить перед собою та колективом у новому навчальному році. Найперше – це створення Центру професійної досконалості; відкриття нових навчально-практичних центрів з професій кухар, кондитер, слюсар-ремонтник, машиніст крана автомобільного; інтеграція інноваційних технологій навчання та виробництва в освітній процес; розширення співпраці з соціальними партнерами; організація стажувань педагогічних працівників та здобувачів освіти в закладах професійної освіти Естонії та інших країн Європи.

Під час обговорення звіту голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність керівниці та колективу Колківського ЦПО за зусилля в реформуванні профтехосвіти загалом та осучаснення освітнього та виробничо-практичного процесу зокрема. «Дякую також особисто вам Людмило Григорівно, педагогічному та учнівському колективам за те, що з перших днів війни і дотепер ви підтримуєте українське воїнство і обіцяєте це робити, аж до перемоги. Переконаний, що сьогодні настав час професійно-технічної освіти, і у вас та у ваших випускників є перспективне майбутнє. Ви виховуєте нове покоління українців, справжніх патріотів та фахівців, які затребувані на ринку праці. Вам вдається оновлювати матеріальну базу та осучаснювати обладнання, у тому числі й за рахунок іноземних грантів та програм. Усі ми спільно також вболіваємо, аби якомога швидше вдалось зреалізувати проєкт зі створення Центру професійної досконалості у вашому закладі. Зичу усім натхнення та нових звершень», – підкреслив він.

ІННОВАЦІЇ, ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНІСТЬ, РОБОЧІ МІСЦЯ, – НОВЕ ВИРОБНИЦТВО НА ВОЛИНІ

Серед запрошених на презентацію новоствореного промислового майданчика ТОВ «ОПОС-ТОРГ» — провідного підприємства групи компаній «OPOS», яке понад 25 років розвиває продуктові і сервісні рішення для дистрибуції, логістики та переробки у вітчизняній харчовій галузі, були голова обласної ради Григорій Недопад, начальник Волинської ОВА Іван Рудницький, народна депутатка, очільниця парламентської комісії із захисту прав інвесторів Галина Янченко, партнери і клієнти компанії.

Новий виробничий хаб звели з нуля посеред чистого поля. Будівництво розпочали невдовзі після повномасштабного вторгнення. «В інші часи ця подія була би просто рядком у бізнес-плані. Але сьогодні – це не стільки про бізнес, як про нашу позицію, відповідальність і віру. Віру в завтрашній день, у майбутнє. Перехід до власного виробництва – це наша відповідь на виклики воєнного часу та, водночас, підтвердження довіри до українського ринку, впевненість у його індустріальному потенціалі», – стверджує директор і співзасновник компанії Павло Вержбицький.

На відокремлених потужностях виготовлятимуть два види продукції: м’ясні напівфабрикати, лінія здатна переробляти до 25 тонн сировини щодоби, та перше в Україні виробництво сублімованих ласощів для тварин під брендом Cosset в обсягах понад 80 000 одиниць продукції на місяць. У першому випадку рецептури розробляли провідні технологи якості з України і Польщі, аби забезпечити відповідність європейському ринку та харчовим трендам, в іншому – у співпраці з італійськими ветеринарами та нутриціологами. Обидва виробництва сертифіковані за міжнародними стандартами безпеки і якості харчової продукції, а також екологічності та впливу на довкілля.

Дві третини продукції підприємство має намір експортувати, і це теж усвідомлений вибір, стверджує керівник: «Багато років наша компанія займалася імпортом та дистрибуцією продуктів харчування. Але від початку великої війни ми активно працюємо над імпортозаміщенням. Цього конче потребує наша економіка. Ми переконані, що український продукт заслуговує на визнання у світі, і на власному прикладі доведемо це. Вже маємо успіхи на міжнародних виставках».

Стрімко захопити зовнішні ринки побажала очільниця парламентської комісії із захисту інвестицій Галина Янченко. «Відкривати нові потужності у час війни – це акт патріотизму. За цей період у різні види виробництва українські та іноземні інвестори спрямували 6 мільярдів гривень, 1 мрд грн виділила і держава», – розповіла народна депутатка.

За словами Павла Вержбицького, обсяг інвестицій у нове високотехнологічне виробництво ТОВ «ОПОС-ТОРГ» склав понад 5,5 млн євро, створено більше 30 нових робочих місць. Окрім того, компанія отримала грант у розмірі 8 млн грн у рамках урядової програми з розвитку підприємств у сфері харчової переробки, а також скористалася державною програмою пільгового кредитування 5-7-9. «Ми демонструємо приклад того, як український приватний бізнес може бути надійним партнером держави, мотором індустріального розвитку, експортером з високою доданою вартістю, а також соціально відповідальним роботодавцем, який створює робочі місця, інвестує в людей і громади», – запевнив керівник компанії.

Запуск виробничого хабу ТОВ «ОПОС-ТОРГ» – це не тільки важливий етап у розвитку компанії, а й стратегічний внесок у промислову трансформацію Волині та України загалом, вважає голова Волиньради Григорій Недопад. «Я гордий людьми, які розуміють, що країна повинна жити і розвиватися. Ставка на інновації, експорт, локалізацію виробництва та безкомпромісну якість – найкраща відповідь сучасним викликам. Я переконаний, що вам усе вдасться. Разом з вами пишаюся з’явою нової продукції під брендом «Зроблено в Україні»», – зазначив у свої промові очільник обласної ради.

ПОСАДИ ПОЛІЦЕЙСЬКОГО ОФІЦЕРА ТА ОФІЦЕРА-РЯТУВАЛЬНИКА БУДУТЬ У КОЖНІЙ ГРОМАДІ

Реалізацію обох проєктів обговорили на щотижневій оперативній нараді за участю очільника ОВА Івана Рудницького, голови Волиньради Григорія Недопада, Луцького міського голови Ігоря Поліщука, керівників профільних управлінь виконавчої влади, територіальних органів, правоохоронних та військових структур, а також очільників районів та територіальних громад.

Начальник Головного управління Національної поліції в області Олег Сліпчук повідомив, що проєкт «Поліцейський офіцер громади» на Волині запроваджено в рамках реформування Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером дільничного зразка, який проживатиме безпосередньо у громаді, вивчатиме її проблеми та працюватиме на їх попередження.

«Цей проєкт уже впроваджено у 45 громадах, де працюють 54 поліцейських офіцерів громади. Найбільше охоплення має Камінь-Каширський район, там усі 5 із 5-ти територіальних громад долучилися. Загалом штатна чисельність поліцейських офіцерів громади складає 78 осіб», – зауважив він.

Олег Сліпчук також розповів, що за підтримки громад, створено 48 поліцейських станцій та забезпечено 78 службових авто, 30 з яких закуплено коштом ТГ. «Без сумніву, на сьогодні реалізація проєкту показала свою ефективність для підвищення безпеки життя місцевих мешканців», – наголосив він.

За словами Олега Сліпчука, на Волині успішно реалізовуються й інші проєкти Нацполіції, зокрема: «Служба освітньої безпеки», «Розбудова системи відеоспостереження, «Безпека дорожнього руху» та «Контроль за обігом зброї».

Начальник Головного управління ДСНС України в області Мирослав Дем’янчук поінформував присутніх про реалізацію в регіоні нового проєкту «Офіцер рятувальник громади». «Суть полягає у тому, що за кожною громадою буде закріплений офіцер-рятувальник, який на місцевому рівні відповідатиме за організацію заходів з цивільного захисту. Його завданням буде забезпечення стійкої та сучасної системи цивільного захисту, що здатна ефективно реагувати на широкий спектр загроз та захистити населення і критичну інфраструктуру громад в умовах надзвичайних ситуацій різного характеру», – розповів він.

За словами Мирослава Дем’янчука, основними завданнями офіцера-рятувальника громади будуть: створення безпечного середовища в громаді; взаємодія з населенням та органами місцевої влади з питань цивільного захисту; допомога в облаштуванні та утриманні у належному стані укриттів, систем оповіщення, матеріальних резервів; виконання заходів, пов’язаних з ліквідацією небезпек, спричинених вибухонебезпечними предметами; профілактика пожежної, техногенної та мінної небезпеки, поводження на воді; проведення розвідки в місцях виникнення надзвичайних ситуацій, інформування підрозділів та керівництва на місці події; попередження правопорушень у сфері цивільного захисту.

«Щодо реалізації проєкту ми пропонуємо у 54 громадах області закріпити 62 офіцери-рятувальники з числа посадових осіб районних управлінь ГУ ДСНС України. Уже розроблено типові структури управлінь цивільного захисту та превентивної діяльності Головного управлінь ДСНС України в області, у тому числі районних управлінь (відділів, секторів) цивільного захисту та превентивної діяльності, в яких передбачено створення 4 районних управліня, у складі яких будуть функціонувати 18 відділів та секторів офіцерів цивільного захисту громад, загальною штатною чисельністю 62 осіб», – зазначив він.

Мирослав Дем’янчук також додав, що ДСНС України заплановано поетапне навчання, а також забезпечення офіцерів- рятувальників громад спеціалізованими автомобілями та відповідним обладнанням для виконання службових завдань.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*