офіційний сайт

ВІВАТ ВИПУСКНИКАМ ВОЛИНСЬКОГО МЕДИЧНОГО ІНСТИТУТУ – 2025!

Для майже 300-т випускників Волинського медичного інституту відбулась урочиста академія. Їх прийшли привітати батьки та друзі, викладачі та гості. Участь у заході взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, голова Асоціації медичних сестер Волині «Милосердя» Галина Кузьмінська, директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Романішин.

Цьогоріч випускники отримали дипломи магістрів медсестринства, бакалаврів парамедиків та фармацевтів, а також фахових молодших бакалаврів з сестринської, лікувальної та акушерської справи, фармації та промислової фармації.

Від імені колективу, вченої та педагогічної ради випускників привітала в.о. ректора медінституту Тетяна Пастрик. «Відсьогодні у вас розпочнеться новий етап в житті. Для вас відкриються тисячі доріг, і кожен із вас обере свою. Ви вибрали найшляхетнішу, найвідповідальнішу, найгуманнішу професію – медика. Дорогі наші випускники, за ці роки навчання перед вами було безліч викликів, і сьогодні ми, як ваші наставники, можемо гордо сказати, що ви успішно їх здолали», – підкреслила вона.

Депутат обласної ради, завідувач кафедри медсестринства та екстреної медицини, доктор медичних наук, професор Юрій Валецький окремо звернувся до магістрів медсестринства, зауваживши, що це фахівці високого рівня, яких дуже мало в Україні загалом і на Волині зокрема. «В нашому регіоні, наприклад, є не більше 20 таких фахівців. І ви, дорогі випускники, входите в цю двадцятку. Ви обрали професійний шлях, який потребує не лише знань, а й сили духу, чуйності, стійкості та великого серця. Сьогодні ви не просто фахівці з дипломом магістра – ви лідери медсестринства, які готові приймати виклики сучасної медицини, впроваджувати інновації, підтримувати пацієнтів не лише фізично, а й морально, і ми вам у цьому, сподіваюсь, допомогли», – зауважив він.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт привітав випускників, їх наставників та батьків від імені голови Григорія Недопада та депутатів обласної ради. «Отримання диплому – це можливість для кожного із вас реалізувати свій потенціал і покликання, боротися за життя та здоров’я людей. Ви даєте суспільству впевненість отримати вчасну та якісну медичну допомогу. Ви обрали професійний шлях медика, який вимагає від вас великої відповідальності, самодисципліни, постійної роботи над собою та самовдосконалення. Сьогодні українські воїни дуже високо підняли рівень українства та української нації, і ми всі зобов’язані рівнятися на них і йти лише вперед, відкривати нове та ставати кращими», – резюмував він.

МЕДИЧНА СПІЛЬНОТА ПОПОВНИЛАСЯ ВИПУСКНИКАМИ КОВЕЛЬСЬКОГО МЕДКОЛЕДЖУ

Урочистості відбулися за участі першого заступника голови Волиньради Юрія Поліщука, Ковельського міського голови Ігоря Чайки, представників духовенства, батьківської та педагогічної родини закладу.

Успішно завершили навчання та здобули дипломи фахового молодшого бакалавра 85 випускників, які опановували знання за освітньо-професійними програмами: сестринська, лікувальна та акушерська справа, а також фармація та промислова фармація.

Найперше присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять сучасних українських Героїв, зокрема й загиблих у війні випускників коледжу: Олексія Тарасюка, Валентина Пігілєва та Сергія Яворського.

Директорка Ковельського медколеджу Олена Григола висловила вдячність випускникам, які після початку війни залишились в Україні та продовжили тут навчання. «Бо саме вам відбудовувати нашу державу після Перемоги. Ви – представники найгуманнішої професії і відсьогодні будете опікуватися найціннішим – здоров’ям, психологічною рівновагою та життям людей. Бути у цій професії означає бути розумним, врівноваженим, відважним та небайдужим. І це не лише про вибір спеціальності, а й усього життєвого шляху», – наголосила вона.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук також долучився до вітань від імені голови Григорія Недопада та депутатського корпусу. «Нехай здобутий фах приносить вам моральне, матеріальне задоволення та користь для нашої держави. Фах, який ви здобули, надзвичайно важливий у мирний час, а сьогодні його вагу важко переоцінити. Я хочу вас попросити: живіть в Україні, працюйте в Україні, тому що без вас, без вашої праці не буде нашої держави. Хочу також подякувати усьому викладацькому та студентському колективу за підтримку, яку ви надаєте силам оборони та безпеки. Приємно зустрічати випускників Ковельського медколеджу на фронті, яких я знаю особисто і горджуся тим, що вони дуже гідно несуть службу і виконують свій напевно найголовніший в житті обов’язок. Тож, зичу кожному із вас щасливої долі, успіхів в житті та подальшої праці під мирним українським небом», – наголосив він.

За високий професіоналізм, добросовісну викладацьку та науково-пошукову роботу Подякою голови обласної ради Юрій Поліщук нагородив викладачів коледжу Віктора Мельника та Світлану Комісарик.

У КІВЕРЦІВСЬКОМУ МЕДКОЛЕДЖІ – ВИПУСКНИЙ

Урочисті збори з нагоди випуску студентів Ківерцівського фахового медичного коледжу відбулись за участі голови Волиньради Григорія Недопада, депутата облради, помічника-консультанта парламентарки Ірини Констанкевич Ореста Маховського, Ківерцівського міського голови Олександра Ковальчука, педагогічного колективу закладу та батьків.

Директорка медколеджу Юлія Федік розповіла, що дипломи фахового молодшого бакалавра цьогоріч отримали 84 випускники, які навчались за освітньо-професійними програмами: сестринська, акушерська та лікувальна справа. Вона привітала випускників із успішним завершенням навчання. «Сьогодні розпочинається дуже важливий етап вашого життя. Медицина – професія, яка стрімко розвивається, і ви маєте бути готові до того, що кожного дня маєте дізнаватись щось нове, навчатися та самовдосконалюватись. Завжди вірте у себе, у свої сили, мрійте, ставте перед собою нові амбітні цілі та досягайте їх. Ви – наша гордість, ми завжди будемо пишатися вашими майбутніми успіхами в такій важливій і потрібній професії медика», – підкреслила вона.

Голова обласної ради Григорій Недопад найперше привітав колектив коледжу та батьківську спільноту, які допомагали та підтримували нинішніх випускників в процесі навчання. «Хочу також звернутися до уже дипломованих фахівців. Ми маємо дуже велику надію, що ви поповните багатотисячну армію медичних працівників наших обласних комунальних закладів. Дякую вам за те, що ви навчалися в Україні, хоча вам випало здобувати знання у складних умовах, в непростий для держави час, під звук тривог і в укриттях. Ви – надія України, тож в добру путь», – наголосив він.

Депутат обласної ради Орест Маховський переказав слова вітань випускникам, їх наставникам та батькам від імені народної депутатки України Ірини Констанкевич. «Тим випускникам, які прийняли рішення завершити навчання на рівні фахового молодшого бакалавра, – плідної продуктивної роботи у медичних закладах Ківерцівської громади, Волині та України. А хто вирішив рухатися далі по навчальній чи науковій стежині, зичу успішного здобуття знань рівня бакалавр, магістр, доктор наук і так далі, адже вдосконаленню і розвитку немає меж. Нехай знання і навички, які ви здобули у цьому чудовому фаховому коледжі, будуть міцним фундаментом для професійного зростання», – зазначив він.

Отримавши дипломи про завершення навчання, випускники склали клятву Гіппократа.

ЇЇ СЛОВО – ЇЇ ЗБРОЯ: ПАМ’ЯТІ ІРИНИ ФАРІОН ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Круглий стіл, приурочений сенсам життєбуття і наукової творчості відомої української мовознавиці, відбувся на Волині у рамках VІІ Міжнародної наукової конференції «Лінгвостилістика ХХІ ст.: стан і перспективи». Участь у заході взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

До пам’ятного форуму долучилися ті, хто особисто знав Ірину Фаріон як науковицю, педагогиню, політикиню, громадську діячку і непересічну особистість. Знав її справжню, стверджують соратники, а не той, подекуди гіперболізований образ, створений у медійному середовищі. «З Іриною Дмитрівною я познайомився у Ковельській гімназії, тоді вона відкрилася для мене як талановитий педагог. У садибі Косачів, я пізнав її як глибоку дослідницю спадщини Олени Пчілки. Як політик і громадський діяч вона жодного разу не зріклася свого слова, думки, переконань. Для неї 33 роки незалежності – це 33 роки боротьби за національні цінності, ідентичність, чистоту рідної мови. Українську вона боронила не лише від засилля російської, але й англійської і польської. І з цього шляху її не зуміла збити навіть куля. Спадок, який по собі залишила Ірина Фаріон, повертає її зі смерті у безсмертя. Дякую, що пам’ятаєте», – звернувся до присутніх перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Під час круглого столу науковці також представили авторські дослідження, які розкривають феномен мовної особистості колеги, динаміку літературно-мовного розвитку в її працях, а також вплив Ірини Фаріон на мовне здоров’я нації.

Упродовж лінгвістичного симпозіуму, який організований за сприяння МОН, Інститут української мови НАН України, ВНУ імені Лесі Українки, а також польських університетів Варшави, Познані, Любліна та чеського в Оломоуці, мовознавці також розкриють особливості ідіостилю як класиків – Федора Одрача, Івана Нечуя-Левицького, Миколи Вінграновського, так і сучасних майстрів пера Оксани Забужко, Валерія Шевчука. Окремі секційні панелі присвячено індивідуальним і національним домінантам у мові Олени Пчілки та Лесі Українки, а також формуванню мовної особистості.

Запланована і цікава дискусія про лексичні новоутворення в час війни, особливості образу українського воїна у волинській поезії періоду російсько-української війни, а ще взаємодію вербальних і візуальних компонентів на шевронах. Серед актуальних тем також: українсько-польські мовні взаємовпливи; проблема збереження мовної культури в умовах інтернет-комунікації; сучасні освітні тенденції у викладанні української мови і літератури.

Заплановано також і кілька презентацій, зокрема видання Євгена Маланюка «Про росію і малоросійство», а також оригінальні пам’ятки давньої української мови ХVI-XVII століть з колекції Волинського краєзнавчого музею.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*